Provincie steekt ruim 10 miljoen in Zeeuwse wegen Vrolijk voorstelrondje luidt politiek seizoen in ZEELAND 5 Dat blijkt uit een meerjaren programma voor investeringen in infrastructuur dat Gedeputeerde Dit jaar wordt er relatief weinig geld gepompt in nieuwe wegen en kruisingen. Volgend jaar is de spoeling minder dun. Staten gisteren hebben vastge steld. Dit jaar wordt er relatief wei nig geld gepompt in nieuwe we gen en kruisingen: krap 2 miljoen euro. Het leeuwendeel van dat be drag gaat naar de aanleg van dub- belstrooksrotondes op aanslui ting van Schroeweg-A58 in Mid delburg. Vorig jaar is daar ook al 8 ton ingestoken. De eerste rotonde is klaar, de tweede volgt dit na jaar. Verder gaat een ton naar ver betering van de Ritthemsestraat in Oost-Souburg, een ton naar in frastructuur voor het busvervoer en bijna een ton naar de aanleg van de recreatieverdeelweg op Schouwen-Duiveland. Een kwart miljoen stopt de provincie in vol tooiing van de Traverse Kuitaart. Een evengrote som gaat naar de aanleg van het fietspad Oud-Vos- semeer-Broeksedijk en in 2016 ook nog eens 9,5 ton. Volgend jaar is de spoeling iets minder dun. De provincie zet 3 miljoen euro opzij als bijdrage aan de tweede snelwegafslag aan de zuidkant van Goes. Ook in 2017 staat eenzelfde bedrag op pa pier. De afslag kost bijna 19 mil joen euro. Het Rijk en Goes beta len daar respectievelijk 8,8 en 7,5 miljoen euro aan bij. Verder staat 1,2 miljoen euro in de boeken voor aanleg van een be ter fietspad van Lewedorp naar Arnemuiden. Ruim 2,1 miljoen euro komt beschikbaar voor de aanleg van een rotonde en paral lelweg in de N58 Absdale-Hulst. Provinciale Staten krijgen daar op termijn een apart voorstel over. In 2017 is 10,5 miljoen euro in- geraamd, waarvan 2,6 miljoen voor fase drie van de recreatiever deelweg op Schouwen. Voor de ja ren daarna moeten Provinciale Staten nog keuzes maken. DE PROJECTEN VAN DE KOMENDE JAREN MIDDELBURG. Zullen we even een voorstelrondje doen? Commissa ris van de koning Han Polman ver raste er gistermiddag tijdens het wekelijkse persgesprek niet al leen de journalisten maar ook de gedeputeerden mee. Elke dinsdagmiddag geeft het col lege van Gedeputeerde Staten een toelichting op eerder die dag geno men besluiten. Daarvoor komt een vast clubje verslaggevers op draven, van de PZC, Omroep Zee land, CTV Zeeland en De Bode. Gisteren vond, na acht weken va kantie, de eerste persbijeenkomst plaats van het nieuwe college. Omdat hem niet helemaal duide- Commissaris van de koning Han Polman verraste gisteren journalisten en gedeputeerden. lijk was in hoeverre de aanwezi gen elkaar kenden, kwam Polman met zijn voorstel. Ben de Reu (PvdA), die de vier journalisten al jarenlang te woord staat, stond even met zijn mond vol tanden. Maar toen herinnerde hij zich het gebruik om tijdens de eerste GS-vergadering een foto te maken. „Dat zijn we nu trouwens vergeten." Als hij die van vier jaar geleden erbij zou pakken, zou hij de enige zijn die weer opnieuw op de foto ging. Karla Peijs is opge volgd door Han Polman, Carla Schönknecht (VVD) heeft de tus sentijds overleden Sjoerd Heij- ning vervangen, Kees van Beve- ren moest ondanks een verkie zingsoverwinning het veld rui men, waardoor Jo-Annes de Bat 'Van de nieuweling in het college ben ik nu dus de nestor geworden' CDA-gedeputeerde is geworden en Harry van der Maas is de nieu we gedeputeerde van de SGP. Ook op de hoogste ambtelijke po sities zijn inmiddels andere men sen benoemd. De Reu: „Van de nieuweling ben ik dus de nestor geworden." Van der Maas herinnerde De Reu eraan dat Schönknecht en hij toch echt langer in de Abdij rond lopen, namelijk als Statenlid. „De hoogste functie in het provincie bestuur", vulde Polman aan. „Dus dit is eigenlijk een degradatie", reageerde Ferdinand Koppejan van Omroep Zeeland snedig. De eerste speldenprikjes zijn weer uitgedeeld. Ook in Zeeland is een nieuw par lementair jaar begonnen. WOENSDAG 2 SEPTEMBER 2015 door Frank Balkenende MIDDELBURG. De provincie steekt dit en volgend jaar 10,2 miljoen eu ro in de aanleg van wegen, fietspa den en kruispunten. Wat: Recreatieverdeelweg 2e en 3e fase Kosten: 95.000 euro in 2015, 2,6 miljoen in 2017 Wat: N656, fietspad Oud- Vossemeer- Broeksedijk Kosten: 1,2 miljoen euro, verdeeld over 2015en2016 Wat: N254, aanleg turborotonde Schroeweg-A58 bij Middelburg Kosten: 1 miljoen euro in 2015 Wat: A58, zuidelijke afslag snelweg bij Goes Kosten: 6 miljoen euro in 2016 en 2017 Wat: N258, aanleg rotonde en parallelweg bij Absdale Kosten: 2,15 miljoen euro in 2015 en 2016 Wat: N689, restant aanleg Traverse Kuitaart Kosten: 250.000 euro in 2015 door Ernst Jan Rozendaal Ben de Reu, gedeputeerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33