Abdij verandert van stuiterend ballenbad in een beschaafde salon Nazomerfestival ook in Amsterdamse theaters Nog twee maanden tijd (De tófot 4 ZEELAND Rechter heeft te weinig vertrouwen in haalbaarheid nieuwbouwplan en legt sluiting van Utropia in Middelburg op. \Zoufi Kit #Twitter Meest gelezen Helden Frits de Kaart @fritsdekaart Oneerlijk of was #Rotterdam slim mer? GS #Zeeland: oneerlijke concur rentie tussen Ne derlandse #havens Jong Ambon Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie G facebook.com/depzc (Dpzcredactie MIDDELBURG. Het doek valt na elf jaar voor Utropia in Middelburg. Uiterlijk t november moet de tro pische planten- en vogeltuin de deuren sluiten. Dat heeft de rechtbank besloten. Eigenaar Ricardo Brasser en zijn vrouw verlieten verslagen en geëmotioneerd de rechtszaal. Zij hadden de hoop meer tijd te krijgen voor hun laatste red dingspoging. Ze zijn al jaren be zig met het zoeken van geldschie ters voor een nieuwbouwplan, maar zowel het ministerie van Economische Zaken als de rech ter hebben er onvoldoende ver trouwen in dat dat nu wel lukt. Brasser praat met AW Be heer over financiering van een nieuw pand aan de N57 in Mid delburg. Als AW Beheer - en eventueel andere financiers - snel een positief besluit neemt, is er een kansje dat nieuwbouw Ik ga door tot de laatste snik met mijn nieuwbouwplan' Zo pal na elkaar geprogram meerd krijgt het geheel iets van een battle. Wij in het voorprogramma op een dins dagavond, dat zal best, dachten de Hobbyisten. De Zeeuwse hip hoppers speelden gisteren de leien van de daken van de statige abdij in Middelburg. „Het wordt een dingetje", lieten ze vooraf we ten. En dat klopte. Lampjes, een handje, twee handjes in de lucht, praat Zeeuws met mij! De gitarist kondigde op het podium zijn ver loving aan. Het refrein: 'Wat we doen voelt lekker, fucking goed'. Blijf dan maar eens stilstaan. Dat deden de ruim duizend bezoekers dan ook niet. Hoe zou hoofdact Niels Geuse broek zich na dat 'hosternokke chillende' optreden manifesteren? Het was een hele overgang. La ten we zeggen, van een ballenbad waarin de Hobbyisten heen en weer stuiterden, naar een be schaafde salon waarin Niels Geuse broek goed in het gehoor liggende songs ten gehore bracht. 'Net goed en gastvrij mosselen mogen eten', vertelde de zanger. 'De band moest er nog een beetje van uit- buiken'. Geusebroek is dan wel de man die niet de finale van de Voi ce of Holland haalde, maar hij is inmiddels in Nederland overtui gender doorgebroken dan de mees te winnaars. Ook gisteren op het Abdijplein was er sprake van een doorbraak. Het duurde twee num mers. Met 'love me like you do, what are you waiting for', was de toon wel gezet. De nazomerfesti valgangers omarmden de singers- ongwriter. Ook toen hij iets 'fra giels' probeerde: 'Take your time, girl'. Adembenemend. Eind no vember komt hij terug naar Mid delburg, voor een concert in de schouwburg. Dan zingen we ook weer mee! Soeur Sourire en Een zomerdag worden in Bellevue gespeeld, net als de oudere voorstelling De Rietdekker. In de Stadsschouw burg, waar ook de feestelijke ope ning plaatsvindt, worden De zwarte van Walcheren en Mathilde opnieuw opgevoerd. Een ge plande heropvoering van Happy alsnog doorgaat. Dan moet Utro pia wel weer in gesprek met de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) over een die rentuinvergunning. Jorgen Geurts van AW zegt dat serieus wordt gekeken naar fi nanciering van Utropia. „We zou den het jammer vinden als dit verdwijnt. Maar het is niet zeker dat we kunnen en willen. De on zekerheid over de vergunning van de RVO helpt niet." De tropische vogeltuin heeft nu geen dierentuinvergunning. De huidige locatie voldoet niet aan de eisen, benadrukte J. den Haan van de RVO, en moet daar om dicht. „Ik zeg niet dat niet goed voor de dieren wordt ge zorgd, maar ze kunnen geen wil- dedierengedrag vertonen." Advocate Carolien de Snoo van Utropia wierp tegen dat zo wel een visitatiecommissie als een dierenarts hebben vastge steld dat het dierenwelzijn niet in het geding is. Op de huidige plek is echter niet te voldoen aan de vergunningseisen. Daarom is de nieuwbouw ook nodig. Volgens de rechter heeft Utro pia al vaak respijt gekregen van de RVO. In het belang van de dieren krijgt Brasser twee maan den om het bedrijf te stoppen. „Ik weet niet waar mijn vo gels naartoe moeten", reageerde Brasser. „Het is tegen mijn prin cipe om ze te verkopen aan men sen die ze thuis in een kooitje zetten. Het mooiste is als een die rentuin de collectie overneemt." Intussen blijft Brasser werken aan zijn nieuwbouwplan. „Ik ga door tot de laatste snik." Days kan niet doorgaan. Maan dag presenteert Theaterproduc tiehuis Zeelandia het complete programma van 1 tot en met 4 ok tober tijdens een persbijeen komst in Amsterdam. „Er zijn vaker voorstellingen van ons in Amsterdam ge speeld", verklaart directeur Henk Schoute. „Daarvoor is al tijd veel belangstelling. De schouwburg en Bellevue hebben ook wel eens een Groningse week georganiseerd. In een ge sprek met hen ontstond spon taan het idee van een festival. Het is een mooie manier om aan theaterliefhebbers te zien wat Zeeland in huis heeft." Vogeltuin Utropia moet dicht Gedeputeerde Staten van Zeeland vinden het speel veld tussen de Nederlandse havens ongelijk, nu de SIF Group heeft gekozen voor vestiging op de Tweede Maasvlakte bij Rotterdam. 1. Blinde Goesenaar is klaar met jarenlang getreiter 2. Vogeltuin Utropia in Mid delburg moet van rechter over twee maanden dicht 3. Opvang vluchtelingen in Zeelandhallen Goes wordt niet verlengd 4. File op A58 door werk zaamheden 5. Leerling dupe van zorgen kind De spelers van Jong Ambon maken een bijzondere reis naar Indonesië en Ambon. Ze geven workshops en cli nics en voetballen natuurlijk. De PZC is er bij: alle bijzon derheden, mooie verhalen en video's zijn te vinden op: www.pzc.nl/jongambon De PZC besteedt extra aan dacht aan de Helden van het Onderwijs. Goede mensen in het onderwijs zorgen dat kin deren het naar hun zin heb ben en het beste uit zichzelf kunnen halen. De kanjers kunnen bijzondere leerkrach ten zijn, aardige conciërges of de onmisbare luizenmoe der of vriendelijke voorlees- vader. Iemand nomineren? www.heldenvanhetonder- wijs.nl Niels Geusebroek moest opboksen tegen hethosternokke chillende' optreden van zijn voorgangers, de Hobbyis ten. Maar ook hij wist het publiek op het Abdijplein te bekoren, foto Lex de Meester door Maurits Sep Ricardo Brasser, eigenaar Utropia door Jan van Damme Vandaag kunnen alle locatievoor stellingen worden bezocht: Saul in de Lasloods in Vlissingen (20.30 uur), Soeur Sourire in de Sint Baafs in Aardenburg (20.30 uur) en Een Zomerdag op de dijk bij Westkapelle (20.15 uur). Op het Abdijplein in Middelburg is het een drukte van belang. Om 19.30 uur wordt er gedanst op dance, met dansthetater AYA; om 20.00 uur rockconcert en dans van Café Ed Sanders; 21.15 uur La Cor- neille. De Utrechtse band Mister and Mississippi vormt vanaf 22.00 uur het sluitstuk van de avond. door Ernst Jan Rozendaal AMSTERDAM. Het Zeeland Nazo merfestival krijgt begin oktober een vervolg in Amsterdam. In de Stadsschouwburg en Bellevue staan vier dagen lang voorstellin gen geprogrammeerd van het hui dige festival en eerdere edities.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32