17% TO0S Blinde Goesenaar is jarenlang getreiter zat Tunnelvisie 2 VANDAAG De Stelling Reageer op pzc.nl Kinderen van asielzoekers stuur je niet terug. Uw Mening Ceerlings in top ADRZ UCR trekt 216 eerstejaars Verzet bij aanhouding Mensen willen Dingemanse helpen 1Ê woensdag Guido van der Heijden il li Hij klonk boos aan de telefoon. „En dan zie ik ze daar breed lachend op het strand met hun smartphones! Zijn dat nou vluch telingen? Welnee joh!" Aan de lijn een vaste beller van Zegt u het Maar, het radiopro gramma van Omroep Zeeland waar in theorie alle mensen mo gen bellen om hun mening over actuele zaken te geven. In de prak tijk een stief halfuurtje waar se- niore Weltschmerz-lijders hun Een stief halfuurtje waar seniore Weltschmerz-lijders hun chagrijn ventileren. chagrijn ventileren. De beller maakt zich kwaad. „Vluchtelin gen pff, gelukszoekers zijn het." Ik weet over welke beelden de man sprak. Ik had het ook gezien. En ik moest bekennen. Het oogde ook niet. Gladde jongens die net aankwamen op het strand. Een vette triomfantelijke lach, een om helzing en direct appen naar het thuisfront. Vluchtelingen? Asiel zoekers? Dan denk ik toch nog steeds aan een Sovjet-Russische danser die in een klein moment van onachtzaamheid van zijn bar se bewakers de benen wist te ne men. Of een angstig kijkende don kere man met een enorm litteken van een machete over zijn gelaat. Ik heb ooit nog met een Russi sche muzikant achter op de fiets rondgereden. Hij wilde ook poli tiek asiel aanvragen. Dat was toen nog heel bijzonder. Ik kreeg als dank zijn soldatenpet van 'm. De man op de radio bleef aan het woord. Een dreinende, zeurderige stem. Minuten die uren leken te duren. Over wat er allemaal niet deugde aan het vluchtelingenbe leid en dat stelletje zakkenvullers in Middelburg en Den Haag. Net voor ik de tunnel inreed besloot ik maar een muziekje op te zet ten. Robert Cray plukte aan zijn snaren en de 135 brandblussers aan de tunnelwand flitsten hypno tiserend aan me voorbij. Ik ver zonk in gedachten. Ik dacht terug aan de vaste Zegt u het Maar-beller. Een oude man die ons alleen maar geld kost en iedere dag de radio belt voor een paar minuten kankeren op een jonge gelukszoeker met een smartphone. Met wie woon ik het liefst in een land? Kinderen met leerproblemen moeten naar een speciale school. 484 reacties paul kusters toosenhenk.nl B Willem Geerlings is per 1 september 2015 benoemd als tijdelijk bestuurder bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ). Geer lings gaat komend halfjaar samen met Claudia Bran denburg, waarnemend voorzitter van de raad van bestuur, en de medische staf uitvoering geven aan de toekomstplannen van het ADRZ. Geerlings (1950) was onder meer voorzitter van de raad van bestuur van het Medisch Centrum Haaglanden en bestuurslid van het Eras mus MC in Rotterdam. University College Roose velt verwelkomt vandaag tijdens de opening van het academisch jaar 216 nieu we studenten met 31 ver schillende nationaliteiten. 125 studenten komen uit Nederland, 91 studenten komen uit het buitenland. De meeste internationale studenten komen uit Duits land, de Verenigde Staten, Engeland, Italië, Slovenië, Polen en België. Onder de nieuwe studen ten zijn zestien Zeeuwen. Een 47-jarige automobilist uit Sluiskil heeft zich maandagavond flink verzet tegen zijn aanhouding. Hij had vier maal te veel ge dronken. Zijn rijbewijs is ingenomen. De man werd rond 19.30 uur aan de kant gezet. Agenten wilden de man laten blazen, maar hij weigerde medewerking. Hij is door agenten uit de auto gehaald. Mensen Het relaas klinkt bijna te bizar om waar te zijn. Niet voor niets heeft Dingemanse zo lang ge wacht voor hij de publiciteit op zocht. „Ik ben niet iemand die graag wil opvallen. Ik heb altijd mijn mond ge houden en het over me heen laten komen. Maar het kan zo niet langer." Sinds 2004 is Dinge manse het slachtoffer van pesterijen. Twee destijds 'zeer jonge vrouwen' zijn toen begon nen met roddelen en treiteren. „Door hun getreiter hebben ze mijn toenmalige geleidehond geestelijk kapot gemaakt. Zij lie ten hem schrikken op de meest moeilijke momenten in het ver keer. Het gebeurde regelmatig ter wijl we op een zebrapad liepen. Mijn hond schrok dan zo dat hij door zijn poten zakte." De hond werd afgekeurd. Een nieuwe geleidehond bleek min der gevoelig voor het getreiter, maar dat maakte het er niet min der op. „Het roddelen werd inten siever. Ze vertelden dat ik niet blind was en daarom geen recht had op een geleidehond", zegt Dingemanse. In 2006 ging hij naar de politie, maar die kon vol gens hem niets doen. Sinds anderhalfjaar heeft Din gemanse weer een nieuwe gelei dehond, omdat de vorige ziek was. Het gepest gaat onvermin derd door. „Over de afgelopen an derhalf jaar kan ik een boek schrijven. Nu gaat de roddel dat ik mijn hond verwaarloos", aldus de Goesenaar. „Tegen roddel kun je niet vechten." Afgelopen zondag werden hij en zijn hond Radi tijdens een wandeling door Goes op meerde re punten lastiggevallen. Dingemanse heeft het idee dat er behalve de twee vermeen de vrouwen meer mensen bij be trokken zijn. „Zij moeten contact personen bij ons in de buurt heb ben. Zodra ik de poort of voor deur uit ga, word ik blijkbaar ge spot." Het gepest en geroddel maakt Dingemanse onze ker en angstig, maar hij weigert om binnen te blij ven. „Het moet stoppen, door het op Facebook te zetten is mijn manier." Hij heeft psycho logische hulp gehad en de zaak ligt opnieuw bij de politie. „Ik ga geen namen noemen, maar ik weet wie het zijn, waar ze wo nen en waar ze werken." 'Ze vertelden dat ik niet blind was en daarom geen recht had op een geleidehond' Hij kan zich voorstellen dat mensen denken: waar rook is, is vuur. „Geloof me, blind zijn wens je je grootste vijand niet toe. Ik revalideer nog elke dag om me in de maatschappij te kunnen handhaven." Dat zijn facebookactie wellicht tot nog meer pesterijen of zelfs wraakac ties kan leiden, sluit hij niet uit. „Dat is dan maar zo, het heeft nu lang genoeg mijn leven en dat van mijn partner beïnvloed." Verschillende mensen hebben Johan Dingemanse aangeboden om een keer mee te lopen en het getreiter onopvallend te filmen. Derge lijke beelden zouden eventueel als bewijsmateriaal kunnen dienen, zegt politiewoordvoerder Willem-Jan Uijtdehage. „Iedere burger mag filmen en fotograferen op de openbare weg, dus ook strafbare feiten", legt hij uit. „Het hangt van de feiten zelf af of we beelden ge bruiken als bewijslast." Uijtdehage was gisteren niet in de gelegen heid om na te gaan of het verhaal van Dingemanse bekend is bij de politie en wat die eventueel kan en gaat doen. Bij het KNFG Geleidehonden, de organisatie die geleidehonden op leidt en waar Dingemanse cliënt is, wordt met enige verbazing op zijn verhaal gereageerd. „In het verleden heeft hij wel eens melding gemaakt, maar niet recent", zegt woordvoerster Monique Velten. Bij de organisatie zijn geen gevallen bekend van geleidehonden die zijn afgekeurd als gevolg van heftige situaties. „Het kan wel dat een hond even wordt afgeleid, bijvoorbeeld door harde geluiden." Reactie of tips? KNMI SEEFT COtSE ORANJE AF VOOR t>ONE>ERfc>AS GOES MIDDELBURG SLUISKIL MIDDELBURG Polman blij met behoud volwaardige rechtbank Commissaris van de koning Han Polman is blij met het besluit van de Raad van de Rechtspraak om in Middel burg een complete recht bank te handhaven waar al le rechtszaken kunnen wor den behandeld. In zeven ste den is het pakket ingekrom pen. „Dit is belangrijk voor de werkgelegenheid maar ook voor de zichtbaarheid van de rechtspraak in Zee land", aldus Polman. - jjöj' Johan Dingemanse met zijn geleidehond Radi. foto Mechteld Jansen door Luc Oggel GOES. Johan Dingemanse uit Goes is blind. Alsof dat al niet erg ge noeg is, worden hij en zijn geleide honden) naar eigen zeggen al elf jaar lang getreiterd. Hij is het nu zo zat dat hij zijn verhaal op Face- book heeft geplaatst. Gisteravond was het al ruim 2500 keer ge deeld. Johan Dingemanse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2