RTL gelooft heilig dat Dance Dance Dance een megasucces wordt CULTUUR 25 SpongeBob-musical met liedjes van Bowie 'Appel' ontdekt tijdens opnames In RTL's nieuwe show dansen BN'ers beroemde video's na. Humberto Tan: „Ik heb maandenlang spierpijn gehad." Show Entertainment SpongeBob krijgt zijn eigen musical. Sterren als David Bowie en John Legend gaan lied jes aanleveren. De musical, gebaseerd op het beroemde tekenfilmkarakter, gaat volgend jaar in Chicago in première. Wie de hoofd rollen spelen, is niet bekend. Tijdens opnames van Tussen Kunst en Kitsch is een vroeg werk van Ka- rel Appel ontdekt. De eigenaar had het reliëf van een kindfiguur gekocht op de markt op het Am sterdamse Waterlooplein. 'Dit leren sommige stellen in vijftig jaar niet van elkaar' dat mogelijk is. De jury, bestaande uit Timor Steffens, prima ballerina Igone de Jongh en überjurylid Dan Karaty, moet dat beoordelen. Chantal Janzen en Jandino Asporaat praten het programma aan elkaar en vangen de kandidaten op. Het geploeter en de daarbij beho rende frustraties van de deelnemers zijn vastgelegd door de camera's en maken deel uit van het programma. Zo zien we hoe Sylvana haar neef uit- foetert als het allemaal niet wil luk ken met de choreografie en lijkt een relatiecrisis nabij voor Euvgenia en Jeroen, want die knallen bij tijd en wijlen hard met elkaar. Het heeft, zo zeggen ze, hun band alleen maar ster ker gemaakt. „We hebben nu zo veel dingen in korte tijd van elkaar meege maakt, dat leren sommige stellen in vijftig jaar niet van elkaar", zegt Pa- rakhina. Tan verslikte zich een beetje in het niveau. „Het ziet er misschien makkelijk uit, maar ik denk dat we hier tien tot twintig uur per week training in hebben zitten. Het is bi zar hoeveel tijd ik eraan kwijt was en hoeveel pijn het heeft gekost. Ik heb maandenlang spierpijn gehad." Pim Wessels voor Dance Dance Dance 'even' moeten nadansen. Geen ge makkelijke opgave: de King of Pop en zijn zus zijn legendes op dansgebied. Maar het lukt de twee op het eerste gezicht wat houterig ogende BN'ers subliem, mede door de coaching van Jackson-pupil Timor Steffens. Door gigantische led-schermen in de stu dio en een techniek die augmented reality heet, lijkt het bovendien alsof het stel zich in een spaceshuttle be vindt. Het resultaat is precies wat produ cent John de Mol in zijn hoofd had toen hij met het idee voor 'weer' zo'n dansprogramma bij RTL aanklopte. Trots loopt hij tijdens de perspresen tatie rond in Studio 22. Alle commu nicatiedames van RTL zijn opgetrom meld, net als een legertje media. Want, zegt RTL-baas Erland Gal- jaard, dit is ook niet zomaar een pro gramma. „Het is allemaal top of the bill. Het zou mij verbazen als dit for mat niet gaat scoren. Bij The Voice heb ik vooraf alle landen waar zit gebeld: dit moet je ko pen voordat het hier wordt uit gezonden, anders beland je in een biedoorlog met concur renten. Dat heb ik nu weer gedaan. Ik denk dat dit de we reld over gaat." Op zich opmerkelijk want de ingrediënten, BN'ers en videoclips, zijn niet per se een heel verrassende combina tie. „Ik was scep tisch", geeft ook Gal- jaard eerlijk toe. Zit de kijker nog wel te wachten op een dansshow na sterrendans- programma's Dancing with the Stars, Strictly Come Dancing en Let's Dance met als hoogtepunt John Williams in een glitter badpak als Beyoncé? Galjaard: „Dancing with the Stars is leuk omdat je een nieuwslezeres in eens ballroom ziet dansen met een wildvreemde man, maar het niveau was niet altijd top. Dat moest beter, maar kan dat ook?" Die kwaliteit is meteen het gro te verschil, zegt Galjaard. „En her kenbare clips en muziek. Iedereen kent de video's van Michael Jackson en Beyoncé. Je hebt als kijker een ijkpunt. Dat maakt het interessant, maar ook gevaarlijk. Als het niet goed is, ziet het er dubbel zo stom uit." Daarom zijn er alleen sterren opgetrommeld die al op zijn minst een 'basisniveau' dan sen hebben, als opleiding of gewoon door losse heupen. Deelnemers zijn de eerder genoemde Pip Pellens en haar vriend Pim, Humberto Tan en dochter Julia, Sylvana Simons en neef Regillio, Moordvrouw-collega's Focke- line Ouwerkerk en Achmed Akkabi en voormalig dansprof Euvgenia Pa rakhina en haar vriend Jeroen Jorna. Maandenlang zijn ze in training gegaan om in die korte tijd te trans formeren tot topdanser, voor zover Het is naar verluidt de duurste clip ooit ge maakt: Scream van Michael Jackson en zijn zus Janet. Wit ruimteschip, Mi chael en Janet in latexachtige, zwart glimmende broeken, truitjes aan die zich nog het best laten omschrijven als type stekelvarken. Een video die menigeen nog hel der voor de geest staat. En die GTST-ster Pip Pellens en haar vriend WOENSDAG 2 SEPTEMBER 2015 Cultuur H Enkele deelne mende stellen aan 'Dance Dance Dan ce'. Vlnr. actrice Pip Pellens en haar vriend Pim, Sylvana Simons en neef Re- gillio en Humberto Tan en dochter Julia, foto PR Dansen als Michael Jackson Euvgenia Parakhina deelneemster Dance Dance Dance, vanaf zaterdag 5 sep tember 20.00 uur op RTL4. Kick off don derdag 3 september, 21:30 uur. door Marlies van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25