Ruud Gullit ingevlogen om het voetbal op Ambon een impuls te geven 'mm SPORT 19 Transfer De Gea minutenwerk Hiilkenberg nog twee jaar in F1 D'Hoore wint opener Ladies Tour Fans hadden op meer gehoopt van Zwarte Tulp. „Qua populariteit legt hij het nu aftegen Jong Ambon." antje Saija staat al om half acht 's ochtends bij Lapan- I gan Merdeka, het voetbal- I complex in het centrum van Ambon-stad. Eindelijk is de dag aangebroken dat J Ruud Gullit, één van zijn voetbalhelden, naar zijn eiland komt. Saija wil een goede plek hebben om een foto en handteke ning van de 'Zwarte Tulp' te be machtigen en is daarom vroeg op gestaan. Een paar uur later komt de voetbaltrainer bedrogen uit. Gullit is op uitnodiging van de burgemeester van Ambon-stad naar het eiland in de Indische Oceaan gevlogen. De stad viert het 440-jarig bestaan en sport speelt daarbij ook een prominente rol. Leroy Fer is in juni al op be zoek geweest op het eiland waar de roots van zijn vrouw liggen. De voetballers van zaterdag-derdeklas ser Jong Ambon uit Middelburg verblijven nu al anderhalve week op Ambon, waar ze drie wedstrij den spelen en clinics verzorgen. Op Ambon zijn ze gek van het Nederlandse voetbal en Oranje. Giovanni van Bronckhorst en Si mon Tahamata, voetballers van Molukse origine, staan qua popula riteit bovenaan de ladder. Daarach ter komt een rijtje spelers waarin de naam van Gullit nooit ont breekt. Dat hij uitgerekend op zijn verjaardag op Ambon zit, vindt hij niet erg. „Mijn kinderen hadden het graag samen met mij willen vieren", vertelt hij in café Sibu Si- bu. „Dit wilde ik niet missen. Ik ben al vaker in Indonesië geweest, een paar jaar geleden nog met het Nederlands elftal. Maar het is weer eens wat anders dan bijvoor beeld Bali. Nu kan ik ondervinden wat Indonesië nog meer te bieden heeft." De bewaking rond het café waar hij een persconferentie geeft, is flink opgeschroefd. Er mag Gul lit niets overkomen op het eiland dat tussen 1999 en 2003 ver scheurd werd door een oorlog. De wederopbouw is nog steeds in vol le gang. Omdat sport verbroedert heeft burgemeester Louhenapessy daar tijdens het jubileumjaar zwaar op ingezet. Op Ambon wil len ze graag weer een reguliere voetbalcompetitie opstarten, maar dat is makkelijker gezegd dan ge daan. De komst van Gullit moet voor een nieuwe impuls zorgen. Je zou denken dat hij vooraf gaand aan zijn reis naar Ambon misschien even contact heeft ge zocht met Nederlandse collega's met een Molukse achtergrond, om wat informatie in te winnen. Maar Gullit doet alles op zijn ei gen manier. Van Bronckhorst, Ta hamata of Denny Landzaat heb ben geen telefoontje van hem ge had. „Ik wilde zonder enige infor matie vooraf zelf ervaren hoe het hier is", zegt Gullit. Veel tijd heeft hij daar niet voor. Het verhaal gaat rond dat hij na zijn persconferentie op het veld in het centrum van de stad nog een clinic zal geven. Daar blijkt weinig van te kloppen. Gul lit wordt in een open jeep door de stad gereden en stapt daarna het ereterras bij het veld op, waar en kele honderden fans staan te wachten. Hij overhandigt bekers en cheques aan drie teams. Daar na loopt hij omringd door tiental len soldaten naar de Milan-fans, die met onder meer rookbommen de aandacht trekken. Gullit proeft nog even van de verjaardagstaart die voor hem is gemaakt en schudt een paar han- 'Ik wilde zonder enige informatie vooraf zelf ervaren hoe het hier is.' den. Als de fans denken dat ze een handtekening of foto kunnen gaan scoren, loopt Gullit richting de auto die voor hem klaar staat. En weg is-ie. Jantje Saija is dan al teleurgesteld vertrokken. De ama teurs van Jong Ambon, die bij hun twee gespeelde duels ruim twee duizend toeschouwers trokken, maken het nog een beetje goed. Op het veld delen ze handtekenin gen uit en gaan met vrijwel ieder een op de foto. „Qua populariteit legt Gullit het nu af tegen Jong Ambon", beweert toeschouwer Er- ween Maitimu. In het hotel van Gullit is 's mid dags nog wel een Meet Greet ge organiseerd met honderd mensen, die daar flink voor hebben be taald. Zij krijgen wel een handte kening en mogen op de foto. De minder bedeelde inwoners van Ambon hebben daar geen bood schap aan. Zij voelen vooral teleur stelling na het bezoek van voorma lig topvoetbalier Gullit, die van daag weer in het vliegtuig stapt. De transfers van doelmannen Da vid de Gea en Keylor Navas tus sen Real Madrid en Manchester United zijn op het nippertje mis lukt. Volgens Real Madrid pro beerde de club om twee minuten over twaalf in de nacht van maan dag op dinsdag de transfers in te voeren in het systeem van de Fi- fa, maar dat lukte niet meer. De Spaanse club publiceerde gis teren een uitgebreide tijdslijn van de gebeurtenissen van maan dag. Pas zeven minuten voor het sluiten van de transferperiode, be reikte Manchester een akkoord. Om exact middernacht voerde Manchester de transfer van De Gea in, maar niet die van Navas. Hülkenberg is nog minstens twee jaar verzekerd van een stoel tje in de Formule 1. De Duitse au tocoureur heeft gisteren zijn con tract bij renstal Force India ver lengd tot en met 2017. De 28-jari- ge Hülkenberg reed in zijn car rière al 88 Grand Prix. Hij wist twee keer de vierde plaats te be halen en startte één keer van poleposition. Zijn beste klasse ring in het huidige seizoen, is de zesde plaats in de GP van Oosten rijk. Teambaas Vijay Mallya liet eerder al doorschemeren dat hij de Duitser graag behield voor Force India. „Ik heb er nooit een geheim van gemaakt dat ik een van zijn grootste fans ben." WOENSDAG 2 SEPTEMBER 2015 Teleurstelling na bezoek Gullit door Barry van der Hooft Ruud Gullit voetbalambassadeur Ruud Gullit werd gisteren in een open jeep door Ambon-stad gereden en stapte daarna het ereterras bij een voetbalveld op, waar enkele honderden fans staan te wachten. UITSLAGEN MADRID AUTOSPORT ROEIEN Aiguebelette (Fra). WK. Vrouwen, lichte klasse, tweede herkansing: 1. Van Zomeren (Ned) 8.02,600, 2. Petrikaite (Lit) 8.09,210. Van Zomeren naar halve finales. Mannen, vier-zonder, tweede herkansing: 1. Nederland 5.55,550, 2. Wit-Rusland 5.57,040. Nederland naar halve finales. TENNIS New York (VSt). US Open. Mannen Eerste ronde: Djokovic (Ser/1) - Sou- za (Bra) 6-1 6-1 6-1, Nadal (Spa/8) - Coric (Kro) 6-3 6-2 4-6 6-4, Berdych (Tsj/6) - Fratan- gelo (VSt) 6-3 6-2 6-4, Cilic (Kro/9) - Pella (Arg) 6-3 7-6 (3) 7-6 (3), Plaase (Ned) - Brown (Dui) 4-6, 4-6, 6-3, 7-5, 6-4. Vrouwen Eerste ronde: Halep (Roe/2) - Erako- vic (NZe) 6-2 3-0 opgave, Wozniacki (Den/4) - Loeb (VSt) 6-2 6-0, Williams (VSt/1) - Diatsjen- ko 6-0 2-0 opgave, Tatishvili (VSt) - Pliskova (Tsj/8) 6-2 6-1, Bertens (Ned) - Lucic-Baroni (Kro) 3-6, 6-4, 6-2. WIELRENNEN Ladies Tour. Eerste etappe Zeddam - 's-Hee- renberg: 1. D'Ploore (Bel) 110,9 km in 2.39.23, 2. Garner (GBr), 3. Brand (Ned), 4. Worrack (Dui), 5. Majerus (Lux), 6. Pieters (Ned), 8. Thalita de Jong, 10. Demi de Jong. Het peloton passeert de molen van Zeddam tijdens de eerste etappe van de Holland Ladies Tour. Vanuit Zeddam legden de rensters 111 kilo meter af naar 's Heerenberg, waar Belgisch kampioene Jolien d'Hoore gis teren de sprint won van een kleine groep, foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19