Nieuwe operatie Kevin Strootman, het EK is ver weg voor de televisie? 'Dat is echt ondenkbaar!' zijn eerste opstelling als bondscoach SPORT 17 Jubileum op komst voor drie spelers Oranje NOODSCENARIO ORANJE BIJ VERLIES wijl de beste spelers van Europa in het shirt van hun land het te gen elkaar opnemen. Ondenkbaar, vindt de kleine spelbepaler van Galatasaray. Hij was er bij vanaf het EK 2004 in Portugal tot en met vorig jaar, het prachtige WK 2014 in Brazilië. Dat hij er in Rio de Janeiro bij was, daar wordt het personeel dat Oranje tijdens de lange zomer be geleidde, nog dagelijks aan herin nerd. Sneijder liet na het toernooi voor onder meer de verzorgers en de materiaalmannen een prachtig horloge met inscriptie maken. Zijn boodschap tijdens het WK pakte Oranje de bronzen me daille, maar jullie waren goud waard voor mij. De 115-voudig in ternational zou er graag een nieu we eindronde aan toevoegen. Op die manier zou hij, als extraatje, ook recordinternational Edwin van der Sar met 130 caps nog kun nen bedreigen. En dus moet IJs land er morgen in de Arena aan ge loven. „Ik wil gewoon naar Frank rijk", aldus de middenvelder. Arjen Robben liet in de aan- 'Deze week moet alles wijken voor ons doel. We willen er in Frankrijk bij zijn' loop naar de strijd met IJsland al weten hoe hij de tegenstander wil bestrijden. Volgens de nieuwe aan voerder moet de tegenstander morgen in Amsterdam niet weten wat ze meemaakt, zo diep moet Oranje het gaspedaal intrappen. „Daar ben ik het helemaal mee eens", zegt Sneijder. „We moeten laten zien dat de nederlaag in IJs land een incident was." Gemak Sneijder oogt ontspannen. Een dolletje op het veld met zijn me despelers, met een brede glimlach op de foto met kinderen. Als er echt iets op het spel staat, voelen de grote spelers zich vaak op hun gemak. Gewend als ze zijn aan extra druk. „Dan komen er vaak wel extra krachten vrij", knikt hij. „Als ik naar mezelf kijk, ik heb er ontzettend veel zin in. Ik kan ei genlijk niet wachten." Dat het richting het EK alle maal uit de tenen moet komen bij Oranje, daar heeft volgens Sneij der straks niemand het over als de ploeg zich toch kwalificeert voor het EK. „Als ik bij Galatasaray kijk, daar maakt niemand zich druk over wat Oranje laat zien. Al le landen zijn maar met één ding bezig en dat is zich plaatsen. Eerst IJsland dus. Willen we naar Frank rijk, dan moeten we winnen." En: „Alle ogen zijn op ons ge richt. Dat hebben we zelf veroor zaakt. En dus zullen wij er ook voor moeten zorgen dat het weer goed komt. Daar geloven we in." Robin van Persie, Klaas-Jan Hun- telaar en Jasper Cillessen beleven deze week mogelijk een mijlpaal bij Oranje. Als ze in beide EK-kwalificatie- duels in actie komen (morgen te gen IJsland en zondag tegen Tur kije), vieren ze alle drie een jubi leum. Ex-aanvoerder Van Persie (32) zou dan op honderd inter lands komen. Aanvaller Huntelaar (32) staat momenteel op 73 en doelman Cillessen (26) staat op 23 interlands. ted is oud-Ajacied Anita dit sei zoen een vaste waarde. Tegen Manchester United zag Blind hem twee weken terug nog live in actie. Toen was Anita goed. Minder was het de wed strijd ervoor tegen Swansea City. Toen moest hij het rechtstreekse gevecht aan met uitgerekend IJs- lands' sterspeler Gylfi Sigurds- son, morgen ook van de partij. Klaassen Eventueel zou Davy Klaassen ook in de controleursrol kunnen, maar hij speelt daar liever niet. Net als Sneijder bij voorkeur ver der naar voren in het elftal staat. Klaassen kan voor de rechtshalf- positie op zijn beurt worden inge wisseld tegen Wijnaldum. Over wie er van die twee moet spelen, kun je net zo heer lijk discussiëren als over de vraag: Huntelaar of Luuk de Jong. Analist Co Adriaanse liet zondag avond bij Studio Voetbal zien hoe De Jong als spits ook oog heeft voor wat er om hem heen gebeurt. Méér dan de pure afma ker Huntelaar. Maar Blind zal ook afwegen: als Van Persie al niet start, moet ik dan ook de tweede man in de pikorde laten wijken? Daarnaast is De Jong van alle drie het meest een pinchhitter. Iemand die mor genavond oorlog kan maken in het strafschopgebied, mocht het na 80 minuten nog gelijk staan. Bij de ingreep is een pees uit zijn gezonde rechterknie gehaald, om dienst te doen als nieuwe kruis band in zijn geblesseerde linker. Door het revalidatietraject dat nu volgt, lijkt Strootman de rest van dit voetbalseizoen, inclusief een eventueel EK, te kunnen vergeten. De 25-jarige middenvelder kon digde het nieuws van zijn opera tie gistermorgen zelf aan via Twit ter. In vier berichten zette hij de situatie kort uiteen. „Door een gebrek aan kracht in mijn lin kerbeen kan ik op dit moment niet op het hoogste niveau uit komen", aldus Strootman. „De laatste weken hebben we ver schillende topdoktoren over de hele wereld geconsulteerd en zij hebben mij samen met de medische staf van Roma ge adviseerd om mijn bestaande kruisband in een andere posi tie te reconstrueren." Strootman heeft een woeli ge periode achter de rug, waarin hij - zoals hij aangeeft - een rond gang langs allerlei specialisten maakte. Bij AS Roma is een nieu we medische staf werkzaam, die constateerde dat er geen vordering meer zat in het hersteltraject. Er werd betwijfeld of de kruisband operatie van voorjaar 2014, in Ne derland uitgevoerd, goed was ge gaan. Strootman kampt behalve met kruisbandproblemen ook met kraakbeenletsel. Dat werd in ja nuari dit jaar vastgesteld, toen hij na een kortstondige rentree bij Ro ma opnieuw moest afhaken. Intus sen zijn 17 maanden voorbij. „Ik ben zeer teleurgesteld dat ik in de komende maanden AS Roma en Oranje niet kan helpen", aldus- Strootman. „Maar ik zal er alles aan doen om zo snel mogelijk te rug te keren." 'Ik ben teleurgesteld dat ik in de komende maanden AS Roma en Oranje niet kan helpen' WOENSDAG 2 SEPTEMBER 2015 Als Oranje van IJsland verliest, wordt rechtstreekse kwalifica tie voor de EK lastig. Verzekerd van EK-deelname zijn de nummers één en twee uit de negen poules. En de beste nummer drie (mo menteel Oekraïne, 12 punten) mag ook naar het EK. De overige acht nummers drie spelen in de play-offs voor de laatste vier EK-tickets. Om mimimaal derde te wor den, moet Oranje Turkije van het lijf zien te houden. Wesley Sneijder bekend recept door Maarten Wijffels NOORDWIJK. Niet dat de voorberei ding op IJsland er door werd ver stoord. Maar de nieuwe knieopera tie van Kevin Strootman was giste ren ook onderwerp van gesprek in de selectie van Oranje. De midden velder van AS Roma ging voor de derde keer in nauwelijks anderhalf jaar tijd onder het mes. Kevin Strootman Kevin Strootman foto Pro Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17