EK thuis Bondscoach Danny Blind zal niet verrassen met 16 Serviër Mazic arbiter bij Oranje El Chazi valt af, Tannane erbij United haalt talent Martial Danny Blind heeft morgen een voordeel: IJsland kent geen geheimen, speelt altijd hetzelfde. De Servische scheidsrechter Mil- orad Mazic heeft morgen de lei ding bij de EK-kwalificatiewed- strijd tussen het Nederlands elf tal en IJsland. De 42-jarige Mazic geeft in de Amsterdam Arena om 20.45 uur het beginsignaal bij het duel tussen de nummers drie en één van groep A. Hij was vorig jaar actief op het WK in Brazilië en floot afgelopen sei zoen belangrijke wedstrijden in de Champions League. Mazic Van Wolfswinkel verkast naar Betis Ricky van Wolfswinkel verkast op de valreep naar Real Betis. De spits komt over van Norwich Ci ty uit Engeland en speelt voorlo pig op huurbasis in Spanje. De nieuwkomer op het hoogste Spaanse niveau heeft echter ook een optie tot koop bedongen. Van Wolfswinkel speelde eerder in zijn loopbaan voor Vitesse, FC Utrecht en Sporting Lissa bon. Bij Real Betis tekende ook Rafael van der Vaart afgelopen zomer al een contract. leidt sinds 2009 internationale wedstrijden. Twee keer floot hij een Europees duel van een Ne derlandse club: Udinese - AZ in 2012 en Apoel Nicosia - Ajax, vo rig jaar in de groepsfase van de Champions League. De Serviër was nog nooit de leidsman bij een interland van Oranje. Bruno Martins Indi kan zich geen gele kaart van Mazic permitteren, want de verdediger staat in de EK-kwalificatie 'op scherp'. Southampton rond overgang Van Dij'k af Southampton heeft de transfer van Vir gil van Dijk gisteren afgerond. De Engelse club van trainer Ro nald Koeman nam de 24-jarige verdedi ger voor ruim 15 mil joen euro over van Celtic. Van Dijk, die voor vijfjaar teken de, speelde in eigen land voor FC Gronin gen. Hij wordt in En geland herenigd met Dusan Tadic, met wie hij ook in Gro ningen speelde. Na het afvallen van Daley Sink- graven en Rick Karsdorp, moet Jong Oranje het in de komende twee kwalificatiewedstrijden voor het EK in 2017 ook stellen zonder Anwar El Ghazi. De aan valler van Ajax, die dit seizoen al zes doelpunten maakte, heeft knieklachten. Oussama Tannane van Heracles, goed voor vijf tref fers in dit seizoen, vervangt hem. Bondscoach Fred Grim riep eerder al Joris van Overeem van AZ en Joshua Brenet (PSV) op als vervangers van de gebles seerde Sinkgraven (enkel) en Karsdorp (lies). Vrijdag speelt Jong Oranje eerst tegen Cyprus. Vier dagen later spelen de talen ten in en tegen Turkije. Reading huurt Ola John een jaar van Benfica Ola John heeft bij het sluiten van de transfermarkt een huurcontract gete kend bij het Engelse Reading, actief in de Championship. De eenmalig internatio nal wilde vertrekken bij Benfica vanwege de geringe speelkan- sen die hij kreeg. Oud-FC Twente-aan- valler John werd vo rig jaar door de Por tugezen al verhuurd aan het Duitse Ham burger SV. IJsland mist basiskracht tegen Oranje Het Nederlands elf tal heeft morgen te gen IJsland in ieder geval geen last van Emil Hallfredsson. De 31-jarige midden velder van de Itali aanse club Hellas Verona kampt met een spierblessure. Middenvelder Hall fredsson is een vaste kracht in het nationa le elftal. Het duel met Oranje komt echter te vroeg voor de 49-voudig inter national. Manchester United heeft giste ren de komst van Anthony Mar tial afgerond. De 19-jarige aanval ler zette zijn handtekening on der een 4-jarig contract. Martial komt over van AS Monaco, dat naar verluidt maar liefst 50 mil joen euro voor het talent ont vangt. Louis van Gaal is blij met de komst van de Fransman. „Hij is een groot talent en heeft veel potentie. Ik geloof dat dit de club is waar hij zich verder kan ont wikkelen", aldus de oud-bonds- coach. „Voor mij komt er een droom uit", meent Matial. „Ik wilde altijd al voetballen in de Premier League. Ik kijk er naar uit om mijn nieuwe ploeggeno ten beter te leren kennen." Een opstelling met twee flankaanvallers, één centrumspits en backs die gevaarlijk moeten doorkomen. Ook zonder het zien van de besloten training van gis teren, is in grove lijnen te schet sen hoe de nieuwe bondscoach denkt. En wat Danny Blind mor gen van plan is in zijn beladen de buutwedstrijd. Oranje zal het initiatief ne men in de volgepakte Amster dam Arena. Het zal IJsland gaan bestoken via de dribbels van Memphis en Robben en tussen die twee in via het 'torinstinct' van spits Klaas-Jan Huntelaar. En waar mogelijk moeten midden velders als Sneijder en Klaassen bijdragen aan de furie. Met diep gang en/of schotkracht. Nooit eerder had een bonds coach zo weinig tijd om Oranje voor te bereiden op twee zulke cruciale interlands. Blind mist in elke linie een speler die in zijn strijdplan perfect had gepast. De robuuste Vlaar achterin. Clasie als verbindingsspeler op het mid denveld. Voorin de allroundkwali teiten van Van Persie, mits topfit. Analyseren Slechts één voordeeltje heeft de bondscoach: hoe IJsland speelt is nooit een geheim. Die spelen al tijd en overal hetzelfde. „IJsland is makkelijk te analyseren", zei de bondscoach van Tsjechië eer der deze kwalificatiereeks. „Maar", voegde hij direct toe: „Ze zijn moeilijk te verslaan." IJsland hoeft morgen niet te winnen. „Wij komen ontspan- nen naar de Arena", zei doelman Halldorsson van NEC. „Als wij zondag maar thuis van Ka- zachstan winnen. Dan liggen we sowieso op koers voor het EK." Slechts drie goals tegen in de kwalificatie; het zegt alles over de stugheid van IJsland. In de heenwedstrijd vorig jaar oktober kreeg Oranje nauwelijks kansen. IJsland isoleerde Robben bij de rechterzijlijn. Zijn collega op links (Jeremain Lens) raakte geen knikker. Nu moet een dreigende, sterke Memphis de bliksemaflei der voor Robben zijn. Achterin zal Blind niet verras sen met zijn opstelling. Cillessen in het doel, Van der Wiel de of fensief ingestelde rechtsback, Da ley Blind zijn tegenhanger op links. Centraal De Vrij als leider van de achterhoede en naast hem wellicht Martins Indi. Het middenveld wordt mor gen de sleutellinie. Als Blind ju nior in de verdediging start, lonkt een basisplaats voor Vur- non Anita, de enige andere speler in de selectie die het ook gewend is om controlerende middenvel der te staan. Bij Newcastle Uni- Een kwalificatiereeks waarbij Oranje alles op alles moet zetten om het hoofd boven water te houden. Wesley Sneijder kan zich in bijna twaalf jaar als inter national nauwelijks herinneren dat het eerder is gebeurd. Of toch. „Tegen Schotland in 2003", lacht hij in Katwijk. „Toen haalden we via de play-offs toch nog het EK 2004. Zo'n eindtoer- nooi, daar mag je gewoon nooit ontbreken. Daarom moet alles de ze week wijken voor het doel. We willen er komende zomer in Frankrijk gewoon bij zijn." Sneijder die een zomer voor zijn televisie moet toekijken ter- Sport VOETBAL VOETBAL Ricky van Wolfswinkel. VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Blind gaat voor door Maarten Wijffels Oranje zal IJsland gaan bestoken via de dribbels van Memphis (r) en Rob ben. Ook rekent bondscoach Blind naar alle waarschijnlijkheid op het 'tor instinct' van spits Klaas-Jan Huntelaar. foto Sander Chamid Wesley Sneijder houdt een balletje hoog tijdens de training met het Ne derlands elftal, foto Pro Shots door Mikos Couka

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16