Randstad: 70.000 jongeren aan de bak 21 Costa Diadema stipreizen.nl/diadema 125 berichten zijn gecensureerd omdat ze vertrouwelijke informatie bevatten Prijssensatie! Nu met 52% korting! NIEUWS 13 Campagne presidentskandidate loopt averij op. Amerikanen hebben het gevoel dat ze niet betrouwbaar is. 8-/9-daagse Middellandse Zeecruise per KLM O Costa WASHINGTON. Ping. Het is novem ber 2010 en Hillary Clinton krijgt een e-mail van adviseur Sydney Blumenthal. Zijn zoon is in Am sterdam geweest om te debatteren over de opkomst van Geert Wil- ders en de groei van extreem rechts in Europa. Op zijn website schreef hij er een artikel over dat Clinton zou moeten lezen, vindt zijn vader. 'Wilders is in een paar jaar misschien wel de invloedrijk ste islamofoob ter wereld gewor den', schrijft Max Blumenthal. Clinton leest over ontmoetingen met jonge Nederlandse moslims, die de opkomst van Wilders 'ze nuwachtig' volgen. Het staat op een van de zeven duizend pagina's uit de e-mailcor- respondentie van Clinton die maandag openbaar zijn geworden - overigens zonder reactie op het bericht over Wilders. De komen de tijd zullen nog duizenden mails worden gepubliceerd op ver zoek van journalisten. Ze zijn tijdens Clintons minis terschap (2009-2013) tegen de re gels in verstuurd vanaf haar per soonlijke mailadres en gaan nu als nog de overheidsarchieven in. De digitale omweg die Clinton nam, voedt het gevoel onder veel Ameri kanen dat de presidentskandidate als minister niet betrouwbaar en eerlijk is geweest. Waarom ge bruikte ze niet zoals iedereen een regeringsadres? Haar verweer dat één account op één telefoon handi ger was, overtuigt haar critici niet. Bovendien: wie zegt dat het ac count op haar eigen server niet ge hackt is door Russen of Chine zen? De FBI onderzoekt dat nu. Dat van de maandag geopenbaar de e-mails 125 berichten gecensu reerd moesten worden omdat ze vertrouwelijke informatie bleken te bevatten, wekt bij velen niet de indruk dat ze staatsveiligheid erg serieus nam. De mailkwestie doet Clintons campagne geen goed: haar riante voorsprong op andere Democratische kandidaten slinkt. Vijanden en vrienden - 63 pro cent van de Democraten vindt dat ze niets verkeerd deed - vermaken zich met het inkijkje dat ze krij gen in 'Clintonworld'. Veel berich ten gaan over dagelijkse zaken ('Bel Afghanistangezant Holbroo ke even terug'), maar we weten nu ook dat Clinton thee met mage re melk drinkt en houdt van advo- catenserie The Good Wife en come dy Parks and Recreation. Als assis tent Philippe Reines vraagt of ze verbinding heeft met wifi, schrijft Clinton: 'Ik weet niet of ik wifi heb. Hoe kom ik daar achter?' We weten nu ook dat Clinton thee met magere melk drinkt en houdt van de serie 'The Good Wife' Volgens Randstad is het pro bleem niet zozeer een gebrek aan vacatures als wel een grote mismatch tussen werkgevers en jongeren. Zij kunnen elkaar maar moeilijk vinden, consta teert de uitzendorganisatie. Met de nieuwe campagne ttwordenwiejebent wil Randstad samen met Stichting DeBroek- riem zoveel mogelijk jongeren aan een baan of op weg naar werk helpen. Nu zit 1 op de 9 jon geren (159.000) van 18 tot en met 26 jaar werkloos thuis. Voor ongeveer de helft van de jongeren - waarvan er 50.000 als werkzoekende staan ingeschre ven en 20.000 die vermoedelijk afkomen op de campagne - gaat Randstad werkgevers van Neder land actief benaderen. „We nemen alle vacatures nog eens onder de loep en gaan al deze jongeren actief introduce ren bij werkgevers of voorzien van een goed advies waarmee zij weer een stap verder komen op de arbeidsmarkt", licht Suzan Bloemscheer van Randstad toe. De uitzender belooft hieraan de hoogste prioriteit te geven. Randstad doet ook een oproep aan de werkgevers verder te kij ken dan naar het cv van de jonge re. Bloemscheer: „Nu serveren ze jongeren soms bij voorbaat af als ze geen één of twee jaar werk ervaring hebben. Ook als ze tij dens hun studie al een baantje hebben gehad." Tegelijkertijd gaat het uitzend- bedrijf de komende vijf weken aan de slag met jongeren. Zo krij gen ze advies en hulp om beter zicht te krijgen op wat ze nu pre cies willen en kunnen. In een onderzoek geeft 27 pro cent van de jongeren aan wel wat hulp te kunnen gebruiken bij het vinden van werk dat bij hen past. En nog eens 21 procent heeft geen idee wat voor werk ze willen doen. Volgens Randstad realiseren jongeren zich onvoldoende dat de arbeidsmarkt snel verandert. „De baan voor het leven bestaat niet meer. Sommige functies ver dwijnen over vijf jaar en er ko men weer nieuwe banen bij." Bij twee eerdere campagnes zette Randstad zich in voor 10.000 banen voor jongeren. In 2013 lukte dat bijna: toen werden 8.281 jongeren aan het werk ge holpen, vorig jaar waren dat er iets meer dan 10.000. Exclusieve prijzen! Honderden euro's voorrijn Inclusief: boek online of bel met 088 - 70 70 600 WOENSDAG 2 SEPTEMBER 2015 E-mails van Hillary Clinton gaan over Wildere en wifi door Karlijn van Houwelingen Hillary Clinton in 2011, met haar Blackberry. Ze gebruikte een persoonlijk account voor haar e-mails, foto Kevin Lamarque/AP door Natasja de Groot DEN HAAG. Randstad gaat de ko mende vijf weken 70.000 jonge ren de arbeidsmarkt opduwen. Het grootste uitzendbureau wil zo de aanhoudend hoge jeugd werkloosheid te lijf gaan. 21 procent van de jongeren heeft geen idee wat voor werk ze willen doen, 27 procent van de jongeren wil wel hulp bij het vinden van werk dat bij hen past -.Tar.-T- "'"li Brochureprijs ca. £2$, nu v.a. BREAKING NEWS!!! Zeer recentelijk bereikten de directies van Stip en Costa Cruises een akkoord over een nieuw en exclusief topcontract. Wat betekent dat voor u? Heel simpel: een 8-daagse cruise tegen extreem lage prijzen op het nieuwste parade paardje van de Middellandse Zee, de Costa Diadema****+. Samen met KLM en Transavia bieden wij u daarom deze cruise langs alle highlights van Zuid-Europa aan vanaf slechts... 399! Deze prijs is inclusief vliegreis vanaf Amsterdam of Eindhoven en een week lang cruisen (incl. alle maaltijden) op misschien wel het mooiste schip in de Middellandse Zee. Geniet aan boord van de vele faciliteiten (er is bijvoorbeeld ook een 500 m lange promenade met diverse cabana's en restaurants) en bezoek o.a. Barcelona, Mallorca, Rome, La Spezia, Savona en Marseille. De reguliere prijs bedraagt meer dan 800 en dat betekent dus meer dan 50% korting... U laat deze unieke kans toch niet schieten? 399 vliegreis per KLM of Transavia 8-daagse cruise naar: Marseille, Barcelona, Mallorca, Rome, La Spezia (Pisa Florence) en Savona dagelijks volpension snacks ook te boeken als 9-daagse reis incl. 1 hotelnacht Barcelona Savona, Marseille Barcelona fVÏallorca U heeft de keuze om te vertrekken vanuit Savona (Italië) of Barcelona. Vertrek vanuit Savona is op zaterdag of Barcelona op maandag. Vertrek Barcelona inclusief 1 hotelovernachting op zondag. nov. 519 579 519 539 dec. jan. 399 459 498 469 399 459 519 479 febr. mrt. 419 519 525 559 429 529 539 569 Amsterdam-Barcelona per KLM of Transavia v.a. Amsterdam-Milaan/Nice per KLM (incl. transfers*) v.a. Eindhoven-Barcelona per Transavia v.a. A'dam-Barcelona per KLM of Transavia (incl. hotelnacht) v.a. Getoonde prijzen zijn gebaseerd op geodkoopste beschikbare 2-persoons binnenhut. Prijzen buiten- en balkonhutten zie vwwv.stipreizen.nl/aiadema. Exclusief: transfers bij vertrek vanuit Barcelona, drankjes en overige maal tijden, verplichte fooien aan boord, excursies, verzekeringen, reserverings- kosten en Calamiteitenfonds. transfers en 23 kg ruimbagage alléén inbegrepen bij vertrek vanuit de haven van Savona (bij vliegreis Amsterdam-Milaan of Nice v.v.) Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13