Een nieuw tijdperk breekt aan: naar de brugklas Vandaag krant Leren in de kas groot succes Aantal probleemdrinkers stijgt Picknick in peace Het aantal alcoholisten ouder dan 55 jaar neemt in een jaar toe met zo'n 10 procent. 10.000 senioren zochten hulp. AFHAALBON Terrasje pakken in januari? Hevig onweer career SarSs® ROTTERDAM. Volgens verslavingsin- stituut Trimbos zijn er nu tussen de 150.000 tot 200.000 oudere pro bleemdrinkers in Nederland. In 2013 klopten 8000 ouderen aan bij hulpinstanties. De meest re cente stijging - naar 10.000 hulp vragers - loopt in de pas met een eerdere trend: tussen 2004 en 2013 groeide het aantal alcoholcliënten met 61 procent. Rob Bovens, lector Veel Nederlanders beginnen als gelegenheidsdrinkers. Plezier blijkt vaak alcoholgerelateerd verslavingspreventie aan de Hoge school Windesheim, wijt de toena me aan de vergrijzing en de vrije tijd die veel pensionado's hebben. Bijeenkomsten van golf- of ten nisclubs, barbecues en andere so ciale activiteiten gaan vaak ge paard met alcoholgebruik. „De meesten van de drinkende oude ren werken niet meer, dus van schade in het bedrijfsleven is geen sprake", constateert Bovens. Desal niettemin maakt hij zich wel zor gen. „Alcohol is slecht voor je ge zondheid. Je leest: een glaasje is goed voor hart- en bloedvaten. Maar meerdere hebben juist een negatief effect en verhogen ook de kans op ziektes zoals borstkanker bij vrouwen. Ook veroorzaakt te veel drank slaapproblemen en heb je meer kans op valpartijen. Kort om: de ziektekosten zullen stij gen." De Nederlander drinkt per hoofd van de bevolking nu jaar lijks acht liter alcohol, tegen 2,3 li ter in de jaren zestig. Ook wordt nu veel doordeweeks gedronken in plaats van vooral in het weekend. Bovens: „Veel Nederlanders be ginnen als gelegenheidsdrinkers. Plezier blijkt vaak alcoholgerela teerd. Dus hoe meer feestjes, eten tjes of verenigingsafspraken, hoe meer potentiële drinkmomenten. Op een gegeven moment heb je dan een probleem." Trimbos stelt dat van probleemdrinkers sprake is als er meer dan 14 glazen per week worden genuttigd (vrou wen) of meer dan 21 (mannen). De 59-jarige Henk uit Lent weet hoe hard het kan gaan. „Door alco hol voelde ik me relaxter. Maar voor ik het wist, was het elke dag een feestje. Ik kreeg klachten, voel de me soms door de katers zo slecht en moe dat ik een hele dag niets kon." De grootste picknick van Nederland. Op het volgens velen mooiste plein van Nederland. En dan ook nog eens met het meest uitgelezen weer dat je voor zo'n evenement mag wensen. Ziedaar de Picknick van het Zeeland Nazomer festival (ZNF), gistermiddag op het Abdijplein in Middelburg. Het evenement was met 1400 deelnemers stijf uitverkocht. Ineke en Willem Verhoeven uit Hellevoetsluis hadden zich voor de picknick in flowerpowerstijl gehuld. Zij wonnen samen met de familie Verschoor uit Middelburg de eerste prijs voor originaliteit en aankleding, foto Lex de Meester DEEL 12 - CARS VLISSINGEN. Felle onweers buien trokken gisteravond over Zeeland. Uit de hele provincie kwamen meldingen dat er ha gelstenen vielen van ruim een centimeter groot. In Tholen viel op verschillende plaatsen de straatverlichting uit. ZEELAND 18 &19 PAGINA 12 13 »vc iï;'rc«'»- *r'*tcn. ,,"c" if r-"<i>tcn 'nv' £*nZ\ www.pzc.nl Editie WALCHEREN MAANDAG 31 augustus 2015 Warmen 257e jaargang nr. 204 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 kans op onweer PAGINA 10 55-plusser grijpt naar de fles door Annemart van Rhee Knip de bon uit en Lever hem in. Geldig t/m 5 september 2015 O.a. bij: Albert Heijn, AK0, Attent, Blz. Bruna, Cigo, Libris, Plantage, Plus, Primera The Read Shop, Spar en Vivant. ALLE VERKOOPADRESSEN OP PZC.NL/DISNEY Meest veelzijdige aanbod op de Nederlandse markt Kras.nl/zon of bel 0900-9697 70 cpg Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1