Arco Goedkoop is boswachter en De laatste thuisbli j ftips voor deze zomer Ikorfbaltrainer Drugstoerisme nagenoeg weg Start kaartverkoop 1 september Dorp loopt uit voor air Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen overweegt maximale verkoop te verhogen naar drie gram. AFHAALBON Teruggave 2500 euro aan boetes TERNEUZEN. Coffeeshop Miami, de enige overgebleven shop in Ter- neuzen, moet meer aandacht be steden aan drugspreventie. Die voorlichting moet in de shop zelf worden gegeven, vindt burgemees ter Jan Lonink van Terneuzen. Miami moet de informatiever strekking regelen in nauw overleg met Indigo Preventie Zeeland. „We hameren ook op voorlichting over het gevolg van andere versla vingsrisico's; daar horen dus ook drugs bij." Uit cijfers blijkt dat vijf tot tien procent van de drugsge bruikers lijdt aan psychoses of overstapt naar zwaardere drugs. „In Terneuzen valt dat getalsmatig erg mee, maar het is wel zaak der gelijke problemen voor te zijn." De preventie staat vermeld in een evaluatienotitie van het drugs beleid van de laatste jaren in Ter neuzen. De gemeenteraad praat er met Lonink over in de raadscom missie bestuur en middelen van donderdag 17 september. Lonink stelt vast dat de storm loop van met name drugstoeris ten (destijds op Checkpoint en Miami) verleden tijd is. „Er is spra ke van een heel rustig beeld. De buitenlandse markt is helemaal opgedroogd. Het aantal meldin gen van overlast is ook fors terug gelopen, zeker uit de binnenstad van Terneuzen. Er is mogelijk spra ke van meer spreiding. Het aantal meldingen uit Hulst is bijvoor beeld gegroeid." Volgens Lonink is illegale han del nooit helemaal uit te roeien, al is er sprake van een forse afname. Hij heeft onlangs wel waarschu wingsbrieven gestuurd naar 17 adressen in heel Terneuzen, waar van het vermoeden bestaat dat er illegale verkoop plaatsvindt. Wor den ze alsnog betrapt, dan gaan de panden voor drie maanden dicht. Een mogelijkheid is ook om - in de strijd tegen de illegale handel - de grens van twee gram per per soon bij Miami te verhogen naar drie gram. Lonink: „Maar die be slissing is aan de raad." Miami levert alleen nog aan mensen die kunnen aantonen dat ze in Zeeuws-Vlaanderen wonen. Dat controleert de shop zelf. 'De buitenlandse markt is helemaal opgedroogd en de illegale handel is minder' DEEL 12-CARS OOSTERLAND. Cynthia Lopatka uit Oosterland heeft van het Cen traal Justitieel Incassobureau 2500 euro aan onterecht opgeleg de snelheidsboetes teruggekre gen. Met de terugbetaling geeft justitie toe dat de flitspaal op de N59 tussen Oosterland en Brui- nisse niet goed werkt. Lopatka kreeg vorig jaar twintig bekeu ringen terwijl ze zeventig reed. Ter controle nam een agent ach ter het stuur van haar auto plaats en werd bij 70 km/u geflitst. filmbythesea.nl Tor ?015 Vlissingen ".20 September 20is ZEELAND 10 11 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZATERDAG 29 augustus 2015 Zeeland Klant Miami voorgelicht over drugs door Wout Bareman Jan Lonink, burgemeester Knip de bon uit en Lever hem in. Geldig t/m 5 september 2015 O.a. bij: Albert Heijn, AKO, Attent, Blz Bruna, Cigo, Libris, Plantage, Plus, Primera The Read Shop, Spar en Vivant. ALLE VERKOOPADRESSEN OP PZC.NL/DISNEY -nrgeS lUriw HOEK. De geur van versgebakken wafels en broodjes hamburger lokte heel wat lekkerbekken gisteren naar het erf van de familie Tollenaar aan Noorddijk 8 in Hoek. Een uur na de opening van de erffair stond de berm al vol met auto's. Tientallen bezoekers kwamen naast de versnaperingen af op het kaarten, rad van fortuin, de spelletjes, muziek en vele kramen, met onder meer gerestylde barokke stoelen. Er waren ook workshops. Zo gaf Godeüeve Meertens van Margo Zo uit Hoek een cursus bloemschikken. „ledereen kan het", zei ze optimistisch. „We gaan een boeketje maken met gerbera, duizendschoon en een in wax gedompelde roos." 's Avonds was er een kunstveiling en een optreden van Friends of Folk. Vandaag is de erffair ook nog te bezoeken, vanaf 10.30 uur. Bovenop de activiteiten van gisteren, is er ook een roofvogelshow en veel muziekvan onder anderen Ellen Minderhoud. De opbrengst van de erffair gaan naar de herbouw van de Hoekse kerk. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 80