Havo van Nehalennia presteert zwak Kartonnen drinkpakken gaan plasticcontainer in Jaap Slager betrekt gloednieuwe woning in Duinen van Haamstede SCHOUWEN-DUIVELAND 5 Inwoners Duinoord kunnen verhuizen naar ruimere woningen Duinen van Haamstede. Tjonge pa, het lijkt wel een balzaal." Bewon derend neemt Mieke Janse de omgeving op. „Ja hè, wat een ruimte!", reageert haar vader Jaap Slager. Midden in zijn nieuwe woonkamer zit hij op zijn rollator. Hij kijkt eens om zich heen. Rode vloerbedekking, grote ramen, witte muren en don ker getinte gordijnen. Op het keu kenblok staat een oranjegekleurd bloemetje met een welkomstkaart je. „Lekker fleurig is het hier hè?", zegt de 93-jarige inwoner van Burgh-Haamstede met een stra lend gezicht. „Die vloerbedekking zal alleen wel wat meer stofzui gen worden. In mijn andere ka mer heb ik zo'n gladde vloer", voegt hij er grappend aan toe. „Laten we nu de andere vertrek ken eens gaan bekijken." Enthou siast loopt hij met zijn rollator naar de hal. Daar zitten nog vijf deuren. „Hier zit de wc voor de gasten", Slager trekt een deur open. „Nee, dat is de bergruimte", verbetert zijn andere dochter, Len- neke Straijer, hem. Heel krap Het appartement is een behoorlijk stuk groter dan het oude verblijf van Slager. In 2012 verhuisde hij sa men met zijn vrouw naar een ka mer in Duinoord. „Daar was het heel krap. Als we allebei met onze rollator wilden bewegen, ging dat eigenlijk niet", reflecteert de be jaarde man. Hoewel zijn dochter ernaar uit kijkt om weer met de hele familie bij haar vader op verjaardagsvisite te kunnen, ziet ze ook een scha duwkant aan het nieuwe woonver blijf. „Het gezegde is: oude bomen vindt Slager dat een interessant ge beuren. „Dat kan ik allemaal mooi gaan fotograferen. Ik heb ook een heleboel foto's en filmpjes van de opbouw van dit pand. Ik ga alles vastleggen." DUINEN VAN HAAMSTEDE MIDDELBURG. Scholengemeen schap Nehalennia in Middelburg dreigt voor de havo-opleiding het predikaat 'zwak' te krijgen van de Inspectie van het Onderwijs. De prestaties van de leerlingen op de havo zijn onder de maat. Op de havo blijven relatief ge zien ten opzichte van andere ha vo's meer leerlingen zitten tussen het derde jaar en het behalen van hun diploma. Bovendien moeten op Nehalennia meer havoleerlin gen een stapje terug doen naar de mavo omdat ze het niveau toch niet blijken aan te kunnen. Bij el kaar opgeteld betreft het double ren en afstromen 52 procent van de havisten op Nehalennia. Van de havoleerlingen die wel het centraal eindexamen doen, zijn de cijfers ook lager dan op an dere havo's. Nehalennia scoort ge meten over alle vakken gemiddeld een 6,0 en blijft daarmee achter op het landelijk gemiddelde. Dit zijn de resultaten over 2014. De Onderwijsinspectie komt op 8 september naar de Middelburgse school voor een reguliere inspec tie. Rector Guus Hagt houdt er re kening mee dat de inspectie dan tot een oordeel 'zwak' komt. „Ove rigens gaat het onze andere drie af delingen - vwo, mavo en basis/kader - wel goed." Het Afvalfonds Verpakkingen betaalt een vergoeding voor ge scheiden drinkkartons van 398 euro per ton. De verwachting is dat straks op Schouwen-Duive- land zo'n 65 ton aan melk- en an dere drinkpakken in de oranje containers belandt. Dat is, zo is berekend op basis van een lande lijke pilot en een Schouwen-Dui- velandse rolemmeranalyse, zo'n 42 procent van alle drankenkar tons die nu nog bij het restafval worden gepropt. Die 65 ton le vert voor het laatste kwartaal van dit jaar 5000 euro en voor 2016 De verwachting is dat op Schouwen-Duiveland zo'n 65 ton aan melk- en andere drinkpakken in de oranje en 2017 steeds 25.870 euro op. De vergoeding voor de jaren daarna is nog niet bekend. Het geschei den inzamelen en recyclen kost ook geld. Op Schouwen-Duive land gaat het om 3250 euro in 2025 en 12.870 euro in zowel 2016 als in 2017. Het plastic of alumini- umlaagje aan de binnenkant van de pakken wordt losgeweekt. Nog niet bekend is of de oranje containers in drukke perioden extra geleegd moeten worden en welk prijskaartje daar aan hangt. Het onderwerp staat op de agen da van de commissie RO op 7 sep tember. Aanvang 19.30 uur. plaatst door een verhuizer. Om het appartement meer aan te kle den, worden er ook meubelstuk ken uit zijn oude huis - zijn ver blijfplaats voor Duinoord - ge haald. „Het wordt hier heel ge zellig", glundert Slager. Voordat alles erin gezet kan worden, moet eerst de offi ciële overdracht plaatsvinden. Met glinsterende ogen neemt Slager de sleutel in ont vangst. Hij is de hekkenslui ter. Voor hem werden ruim vijftig sleutels uitgedeeld aan de andere huurders van 'Duinen van Haam stede'. Vanaf volgende week neemt Slager definitief in trek in zijn nieuwe appar tement. Vervelen hoeft de pientere oude man zich niet. Vanuit zijn raam heeft hij straks prima zicht op de sloop van het oude pand. Als oud-aannemer moet je niet verplanten. Het is wel veel voor onze vader. Begin dit jaar is hij zijn vrouw verloren en dan nu zo'n verhuizing. Het is een ontzettend mooie woning, maar we maken ons ook zorgen om hem. Zoals ze het in een brief omschreven, keert on ze vader terug in de maatschappij. Hij gaat weer zelfstandig wo nen. Allerlei din gen moet hij weer zelf gaan doen." Het verhuizen van de meu bels hoeft Slager echter niet alleen te doen. De weinige woonartike len die in zijn huidige ka mer staan, wor den ver- ZATERDAG 29 AUGUSTUS 2015 'Het wordt hier heel gezellig' door Janneke Koster Jaap Slager laat trots de sleutels van zijn nieuwe appartement zien. Jaap Slager (I) krijgt uitleg van Hans van der Zwet van Zeeuwland over zijn nieuwe woning. Rechts dochter Lenneke. foto's Dirk-Jan Gjeltema Duinen van Haamstede is een nieuwbouwwijk op het terrein van Duinoord aan de Kloosterweg in Burgh-Haamstede. Het project is opgezet door Zeeuwland en Allévo. Op dit moment bestaat de nieuw bouw uit zes groepswoningen, twaalf zorgappartementen, 53 ap partementen en een brasserie. Donderdag 27 augustus en vrijdag 28 augustus namen de eerste be woners hun sleutel in ontvangst. Begin 2016 worden er nog 24 pa tiowoningen en 33 appartemen ten bij gebouwd. door Maurits Sep door Esme Soesman ZIERIKZEE. Kartonnen drinkpak ken kunnen vanaf 1 oktober bij het plastic afval worden gegooid. De gemeente Schouwen-Duive- land is van plan vanaf die datum drankenkartons gescheiden in te zamelen. rnntainorc holanrlt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67