Swift en Tjoba moeten flinke gaten opvullen Korfballers Stormvogels lopen niet weg voor favorietenrol Trainer van TOP Arnemuiden 10 SPORT Korfbaldier Arco Goedkoop voelt zich prettig in Zeeland. Hij is dicht bij de zee en traint de beste club. Bij Swift zijn Kristian Huisman en Lennart Hoogenboom niet meer beschikbaar. Huisman heeft gekozen voor de overstap naar hoofdklasser TOP Arnemuiden, terwijl Hoogenboom voor een halfjaar naar Portugal gaat om sta ge te lopen. „Het is heel jammer", zei Dennis Plantinga, de coach van de Middelburgse ploeg „We gaan natuurlijk hun doelpunten missen, maar ook hun ervaring. Soms geeft juist dat laatste in moeilijke wedstrijden de door slag." Vorig seizoen eindigde Swift als zesde op het veld, na een bij zonder lange en ingewikkelde de gradatiestrijd. „Dit jaar gaan we weer voor die zesde plek", liet Plantinga weten. „Liever stellen we die niet op dezelfde manier vei lig. Maar als het moet, dan moet het." De Middelburgse ploeg heeft nog hetzelfde vrouwenkwartet als voor de zomer: Eefje van den Berg, Aisja Zuidweg, Mirella Pou- wer en Rachel Verhagen. Vera Kui per, die langdurig geblesseerd is 'We gaan weer voor de zesde plek. Liever stellen we die niet zoals vorig seizoen veilig' geweest, is weer op de weg terug. Bij de mannen zijn er de drie broers/neven Dylan, Joren en Gijs Gillissen. Bas Gunther is de num mer vier. Tjoba zit in dezelfde situatie. Door het stoppen van Niels en Dirk-Jan Westmaas is er een groot gat geslagen in het eerste team van de club uit 's-Heer Hendriks kinderen. „Het wordt heel anders korfballen voor ons", stelde Esmee Walraven, die nu de aan voerdersband mag dragen. In de af gelopen jaren had altijd wel één van de twee broers die om z'n arm. „Niels en Dirk-Jan zijn gebo ren leiders. Zij konden een vak neerzetten en sturing geven. Nu moet ik dat gaan doen, samen met enkele anderen. Dat zal wennen zijn." Met Niels en Dirk-Jan West maas lag de speelwijze altijd wel min of meer vast. Niels was de re- bounder in het ene vak, Dirk-Jan de topschutter in het andere vak. „De functies van iedereen waren toen wel bekend", zei Walraven. „Nu is het spel opener. Het scoren zal nu van meer mensen moeten komen." Het team van trainer Dirk Ser- cu, die ook nieuw is, kende een pittige voorbereiding. Walraven: „We hebben tegen veel hoofdklas sers gespeeld. We hebben dikke nederlagen geleden, maar dat is helemaal niet erg. Daar leren we alleen maar van." Nieuw in het team zijn Corné de Broekert en Robin Harinck, die op het laatste moment de voor keur heeft gekregen boven Niels Pekaar. Met hen heeft Tjoba ook weer lengte teruggekregen in de ploeg. Eerste klasse Fortis handhaafde zich vorig seizoen ternauwernood in de eer ste klasse. „Zo'n seizoen willen we nu voorkomen", liet coach Mar co van Lomwei weten. „We heb ben ook het gevoel dat dat ook kan. Ons doel is om bij de boven ste vier te komen en snel veilig te zijn." Van Lomwei, die samen met Chaïm Koole voor de groep staat, vindt dat de Souburgse ploeg dit jaar volwassener moet korfballen. „Een voorsprong van vier a vijf punten mogen we niet meer weg geven, we moeten zo'n wedstrijd dan binnen kunnen trekken. En we zullen ook beter moeten verde digen, want we kregen te veel doelpunten tegen." Het team van Fortis is ver jongd. Matthijs de Vries en Yas- min Swiers zijn overgekomen uit de Ai. Rens van den Driest, Rem- co Crucq, Justin Koppejan, Kim Baas, Anita Wielemaker en Juul van der Linde zijn gebleven. Tweede klasse Op papier leken zes dames een luxe, maar twee blessuregevallen en twee vakantiegangsters later is het bij aanvang van de competitie puzzelen voor Ondo-coach Edwin Coppoolse. Desalniettemin loopt hij niet weg voor een favorieten- rol. „We zijn gegroeid en mogen dus ambitie hebben." Coach Felix Meeus van KVK verwacht een loodzwaar tweede seizoen als tweedeklasser. Niet al leen vanwege de pittige indeling, maar ook vanwege de personele problemen. „Het zal wekelijks een puzzel worden wie als vierde heer op te stellen", zegt de Belg. Aange vuld met A-juniore José Nieuwen- huijse hoopt de selectie van KVK genoeg punten te sprokkelen voor behoud. 'Nu is het spel opener. Het scoren zal nu van meer mensen moeten komen' Promovendus Atlas mikt meteen op een topdrieklassering. „We zou den inmiddels ervaren en scherp genoeg moeten zijn om niet on der te doen voor de meeste tegen standers in deze klasse", vindt coach Edwin Machielse. Angstgeg- ner Seolto wordt meteen een proe ve van bekwaamheid. De nieuwe coach van Seolto, Bert Mol, is in zijn nopjes met An- ja Ovaa als 'assistent'. Het doel is om de wilskracht in de Vlissingse selectie om te zetten naar korfbal intellect en meer stabiliteit. Aan winst Remy van de Broeke (ex-Fortis) wordt daarin een be langrijke rol toegedicht. Doelstel ling is het linkerrijtje. Na de verrassende terugtrek king van beoogd trainer-coach Ad- ri van Bavel trekt clubman Gert- jan de Jonge de kar bij het Kloe- tingse Blauw Wit. Met een sterk verjongd team - vier A-junioren doen hun intrede - zet hij in op de middenmoot. Van Niek van Die- men en Kirsten Verschuure wor den meer doelpunten verwacht. Routinier Bastiaan Rijk en (in mindere mate) Ivo Flipse moeten zorgen voor balans in de ploeg. „Als iedereen heel blijft, gaan we meedoen voor de titel." Coach Wim Allaart beseft dat er bij Stormvogels geen andere doelstelling past. In DSO ziet hij de zwaarste concurrent. Of de toe genomen dynamiek van vaste mannenkoppels opweegt tegen het wegvallen van rebounder Kris tian Gabrielse moet vanaf 5 sep tember blijken. Dan begint voor de Westkappelse ploeg de compe titie tegen Zaamslag. Met coach Sjaak Joziasse terug op het oude nest maken drie man nen hun rentree in de selectie van Togo. De Goese ploeg heeft met Marcel Joziasse, Wietse de Munck en Marcel Viergever lengte en crea tiviteit in de ploeg. Op basis van een puike voorbereiding durft Jo ziasse de lat hoog te leggen. „Ik acht ons in staat om met Stormvo gels de twee promotieplekken te veroveren." Hoe derdeklassewaardig is Zaamslag? Die vraag stelt Marjo lein Verpoorte zichzelf ook. Het vertrek van topschutter Jeffrey Courtens en Marianne van Delsen is een aderiating. Of de Zeeuws- Vlamingen dat kunnen opvangen, moet blijken. De club is naarstig op zoek naar een trainer/coach. Arco Goedkoop woont midden in één van de fraai ste natuurgebie den van Zeeland, de Manteling. Hij beschouwt het als een voorrecht dat hij daar mag wonen, als bos wachter bij Staatsbosbeheer. „Het gebied is natuurlijk prachtig", zegt hij. „Daarnaast ligt het vlak bij de zee. Ik hoef maar 700 meter te lopen naar het strand. Na bijna elke wed strijd van TOP - of we nu gewon nen of verloren hebben - ga ik er heen. Om even tot rust te ko men." Goedkoop heeft iets met de kust, vertelt hij tijdens een rit in een landrover. Hij is onderweg naar de Goudplaat, een natuurge bied ten zuidoosten van Kamper land. Het doel: kijken naar de voortgang van rooiwerk door een aannemer. „Ik heb eerder in Groningen en Friesland gewerkt. En nu zit ik al drie jaar in Zee land. Het zijn alle drie kustpro vincies en dat is niet voor niets. Dat heeft alles met de liefde van mij en mijn vrouw voor de kust te maken. Je kunt ons als recre ant haast uittekenen op het strand of in de duinen. Toen we nog niet in Zeeland woonden, gingen we hier al heel vaak op va kantie; we hoefden niet naar het buitenland. Wat die liefde is? Tja, de overgang van zee naar land brengt altijd wat extra's. Je kunt je er ontspannen, voelt je er Zelfs als Zeeland mudvol is, vinden wij nog wel een plekje waar wij het rijk alleen hebben HOOFDKLASSEDEBUUT door Roeland van Vliet en JaapJan Ritsema vlissingen. Het is duidelijk dat de twee Zeeuwse overgangsklassers dit seizoen tegen degradatie moe ten vechten. Zowel Swift als Tjoba heeft kwaliteit ingeleverd. Dennis Plantinga, Swlft Esmee Walraven, Tjoba door Jaap Jan Ritsema VLISSINGEN. Voor een aantal derde klassers begint de competitie van daag al. Anderen moeten wachten tot volgende week. Duidelijk is dat Stormvogels en Togo graag willen promoveren. Liefüe voor door Roeland van Vliet TOP Arnemuiden begint vandaag voor de eerste keer in de historie van de club aan een seizoen in de hoofdklasse. Dat is het tweede ni veau van Nederland. De Walcherse club begint met een uitwedstrijd tegen DSC in Eindho ven. De andere tegenstanders op het veld zijn Deetos, Avanti, KVS, SDO, Sporting Delta en Tweemaal Zes. De doelstelling is handhaving. Hier voor moet TOP bij de bovenste zes eindigen. De nummers zeven en acht in de eindstand degrade ren rechtstreeks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63