Davidse had ervaringen graag met opa gedeeld Met Dekkers alsnog regionaal succes jsïi De één wil een shirt, de ander zit aan billen SPORT 9 A jONG i%0 geveld van dichtbij een enorme kans onbenut laat. Na het laatste fluitsignaal worden de spelers be handeld als sterren. En net als bij de aankomst op het vliegveld gie ren bij veel spelers de emoties 'Ik scoorde en dacht meteen aan mijn opa en oma' door de kelen. Zgjim Shala wordt om zijn shirt gevraagd, maar met een foto zijn ze ook tevreden. Van Rudley St. Jago willen een paar kinderen graag zijn gouden tand hebben en Celino Davidse weet ook niet wat hem overkomt. Als de mid denvelder op de foto gaat, voelen enkele dames steeds aan zijn bil len. Miso Josipovic krijgt een on verwacht compliment. „Jij lijkt op Tom Cruise. Niet de oude, maar de jonge." Na een half uur wordt ieder een van Jong Ambon de bus in gedirigeerd. Op de terugweg rijdt een lange sliert van scooters en busjes achter de bus aan. De ogen van veel voetballers glinste ren, ze zijn weer een verbazing wekkende ervaring rijker. „Zou dit bij de volgende twee wedstrijden ook zo gaan?", vraagt Zgjim Shala zich hardop af. Het antwoord volgt maandag, maar voor ieder selectielid van Jong Ambon smaakt ook dit weer naar meer. Een delegatie van de Middelburgse voetbalvereniging Jong Ambon is neergestreken op Ambon. Iedere dag komt een deelnemer aan de bijzonde re reis aan het woord. Vandaag in deel 5: Celino Davidse. Eind april was Celino Da vidse de gevierde man in de kampioenswedstrijd te gen VC Vlissingen. Zijn gelijkmaker (3-3) zorgde er in bles suretijd voor dat Jong Ambon naar de derde klasse promoveerde. Direct na afloop vierde hij dat vol emotie met onder andere zijn va der en moeder, vriendin en opa. Vier maanden later ziet de wereld van Davidse er anders uit. Hij ge niet van de reis naar Ambon, maar had zijn ervaringen graag nog met zijn grootste fan willen delen. Gisteren droeg hij tijdens de eerste oefenwedstrijd op het ei land in de Indische Oceaan weer het witte shirt onder zijn rode tri cot van Jong Ambon. De tekst - 'Opa was er altijd voor me, hij heeft me gemaakt tot wie ik nu ben. Van kleins af aan was hij met me bezig. Ik mis hem enorm.' Liefde voor opa - heeft hij er zelf op geschreven. In mei kreeg hij te horen dat zijn opa ziek was en dat het er slecht uitzag. In juli overleed Jo Ridder hof, 75 jaar oud. Celino Davidse krijgt tranen in zijn ogen als hij er over praat. „Opa was er altijd voor me, hij heeft me gemaakt tot wie ik nu ben. Van kleins af aan was hij met me bezig. Ik mis hem enorm." Zijn opa steunde hem in alles, ook in de keuzes die Celino Davidse maakte als voet baller. „Ik heb in de jeugd van RCS gespeeld en ben op mijn zestien de naar Jong Ambon gegaan. Ik heb eerst als dispensatiespeler in de Bi gespeeld maar stroomde al snel door naar de eerste selectie. Mijn opa was bij alle thuiswed strijden en soms ook bij uitduels. We praatten veel over voetbal. Ik heb veel van mijn opa geleerd en vind het bijzonder dat ik nu hier op Ambon ben. Ik hoop kinderen hier ook wat te kunnen leren. Ze tips en aandacht geven." Bij Jong Ambon trainde hij afge lopen seizoen de Ei. Dit seizoen komt het er niet van, omdat hij er door zijn studie te weinig tijd voor heeft. „Ik begin aan mijn tweede jaar op het Cios. In de toe komst wil ik graag psychiatrische patiënten helpen." Davidse praat makkelijk, maar dat is niet altijd zo. „Eigenlijk zeg ik nooit zoveel. Ik ben vaak op mezelf, maar net als hier op Ambon geniet ik dan enorm. Ik vind het allemaal heel bijzonder." Davidse heeft een fascinatie voor het Engelse voetbal. „Het is zo puur. Alles in Engeland ademt voetbal. Ik ben fan van Tottenham Hotspur, maar ook van Jack Grea- lish." Het jonge talent brak afgelo pen seizoen door bij Aston Villa. „Hij was twee seizoenen gele den uitgeleend aan Notts County en tijdens de Foot ball League Show op de BBC zag ik hem spelen. Ik dacht meteen; dat wordt een grote. Ik heb wat zaken over hem opgezocht en ben hem gaan volgen." Het kap sel van Grealish pro beerde hij te kopië ren. „Ik heb expres mijn haar laten groeien. Maar thuis waren ze er niet zo kapot van. Toen heb ik het maar weer wat korter geknipt...." Voor Jarno Mobach was de te leurstelling uiteraard ook groot. „Ik had uiteraard voor eigen pu bliek gereden. Van de bondscoach mocht ik echter na de zware trai ningsstage in de Belgische Arden nen niet starten in eigen dorp. Jammer natuurlijk, maar ik had vanwege verkeersproblemen toch niet mee kunnen doen, omdat ik te laat aan het vertrek was", zei Mobach later. De Zeeuws-Vlaming won dit jaar reeds drie wedstrijd en dat was vermoedelijk mede de reden dat bondscoach Piet Kuys hem in de selectie opnam. „Het is uiter aard een enorme opsteker. Dit biedt toch weer meer mogelijkhe den om me verder te ontwikke len. Het is nu al vrij vlot gegaan, vooral ook omdat we bij de club een behoorlijk internationaal pro gramma kunnen rijden. Nu ko men er daar dus nog meer bij", al dus Mobach, die daarna het start schot mocht leveren bij de elite en beloften. Overigens werd de strijd bij de junioren gewonnen door Bob Kerkhofs uit Wouw. De strijd bij de eliten en belof ten kwam al vrij snel in de beslis sende plooi te liggen. Jeroen Breewel uit Wilnis ging er na een paar ronden vandoor. „Ik dacht, wie weet krijg ik een paar man mee en gaat het lukken. De kans was echter veel groter dat dit niet het geval zou zijn", vertelde Breewel later. Hans Dekkers en de Belg Tom Vermeer gingen echter al snel in de achtervolging en met zijn drie ën sloegen zij een gat van een hal ve minuut. „De samenwerking was goed tussen ons", blikte Dek kers later terug. „We wilden er echter allemaal voor gaan en het gat dat we hadden bleek voldoen de, want ik begreep dat het pelo ton niet echt naderde." „Alles verdelen, dan kan het niet meer stuk", was het devies voor de kopgroep, zei Dekkers. „Een paar jaar geleden reed ik bij voorbeeld samen met Brian van Goethem kilometers lang aan de leiding, maar werden we op 500 meter voor de finish teruggepakt. Dat wilde ik nu voorkomen", ver haalde de IJzendijkenaar, die in de slotronde toesloeg en zijn mede vluchters achter zich liet. Daar mee boekte hij zijn tweede zege van het seizoen, voor Breewel en Vermeer. ZEIST. Rick van Drongelen maakt deel uit van de definitieve selec tie van het Nederlands team on der 18 jaar. De voetballer uit Axel, die voor Sparta Rotterdam uit komt, speelt volgende week met Oranje tegen de leeftijdsgenoten van Engeland. KNVB-coach Kees van Wonderen heeft in totaal achttien spelers geselecteerd voor de dubbele ontmoeting. De uit Terneuzen afkomstige Karim Ban- nani (PSV) staat op de reservelijst. Godfried Roemeratoe (Oost-Sou burg) zit in de voorlopige voetbal selectie van Oranje onder zeven tien jaar voor het vierlandentoer- nooi in Duitland (9 t/m 13 septem ber). Hij komt uit voor FC Twen te. Er zijn in totaal 37 spelers opge nomen in de voorlopige selectie. ZATERDAG 29 AUGUSTUS 2015 gouden tand Verschillende selectieleden van Jong Ambon poseren voor een foto met locals. foto Lindsay Otten Yannik Taniwel aanvoerder Zie www.pzc.nl/ jongambon voor een blog en video door Barry van der Hooft Celino Davidse Celino Davidse door Wim de Vos PHILIPPINE. De teleurstelling was groot in Philippine toen gistera vond bleek dat Jarno Mobach niet mee zou doen bij de juniorenwed strijd. De renner die uitkomt voor Willebrord WV is geselecteerd voor het WK in het Amerikaanse Richmond (27 september) en de Ronde van Philippine paste niet in zijn programma. De teleurstelling was echter vlot vergeten toen Hans Dekkers alsnog voor een Zeeuws-Vlaams succes zorgde door de wedstrijd bij de eliten en beloften te winnen. jON6j^«8ov

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62