IfeJ I Middelburgers wanen zich even een popster 8 SPORT Groene Ster wint in Vlissingen overtuigend van TPP Rotterdam Zeeland Darts met toppers leder selectielid van Jong Ambon geniet ondanks 2-1 -nederlaag van eerste oefenwedstrijd. Derby's in bekerstrijd Groene Ster heeft de eerste prijs van het seizoen al binnen. De Walcherse zaalvoetballers veroverden gisteravond de Jan Knor Bokaal door overtuigend van TPP Rotterdam te winnen. In sporthal Baskensburg eindig de het (vriendschappelijke) duel tussen beide eredivisionis- ten in een klinkende 6-2-over- winning voor de Vlissingers. De thuisploeg kwam via Said Bouzambou, deze zomer net als zijn broer Hoessein en Kha- lid El Hattach teruggekeerd van een uitstapje naar Gelko Hasselt, op voorsprong tegen de Rotterdammers. Voor de pauze werd die goal echter nog teniet gedaan door TPP Rotter dam: 1-1. Na rust was het Salim Sandee die Groene Ster met twee goals naar 3-1 schoot. El Hattach en Abdoe Abdenbi breidden die voorsprong verder uit, waarna Sandee met zijn derde treffer de eindstand op 6-2 bepaalde. Maandag begint voor Groene Ster het bekertoer nooi tegen Geleen. Laurijssen sterker dan Nieuwkerk Twee Brabanders maakten gis teravond de dienst uit in de [os van der Vleuten Memorial in Nieuw en Sint-Joosland. Stefan Laurijssen streed lang met Wim Nieuwkerk om de zege en kwam uiteindelijk als win naar over de meet. Willem-Jan Koeman (Wissenkerke) werd derde. Jan Muis won bij de ama teurs 40+ en de Belgen Kevin Ysenbaardt en Wim Bas deden dat respectievelijk in de D-cate- gorie en S/P-klasse. De Bath zegeviert op openingsdag Marco de Bath liet zich gisteren tijdens de openingsdag van het DAMEN Breskens Sailing Weekend bejubelen als win naar in de IRC-i. In de IRC-2/3 was de Capella van Frans Maas de grote winnaar na een span nende race. In de cruiser-klas- sen zegevierde zeiler Marnix Lippens in de CR-1/2, waar Glenn de Brouwer na een dag op het water in de klasse CR 3-6 met de hoofdprijs aan de haal ging. sport kort lak voor de eerste oefenwedstrijd op Ambon besluit Yaël Coppoolse nog even een be zoek te brengen aan het toilet. Omdat de tegenstan der zich vlak bij de toiletten om kleedt, duurt het bezoek aan de wc langer dan gepland. „Ze zagen dat ik van Jong Ambon was en wil den één voor één met me op de fo to", vertelt de speler van Kloetin- ge 5, die deze weken gastspeler is bij Jong Ambon. „Het duurde zo lang dat ik mensen moest teleur stellen. Ik had even mijn eigen Messi-momentje." Coppoolse is niet de enige Zeeuwse voetballer die zich deze middag even een bewierookte profvoetballer voelt. Ruim twee duizend toeschouwers omzomen het veld in het centrum van Am- bon-stad en velen van hen komen na afloop om een handtekening, nemen een foto van de selectie van Jong Ambon in ontvangst of gaan op de foto met de voetbal lers. Dat de Middelburgse derdek lasser niet als winnaar van het veld af is gestapt, doet niet meer ter zake. Jong Ambon verliest met 2-1, van een ploeg vol snelle, tech nisch vaardige voetballers, die na een uur met 2-0 voorstaat. Daarna slaat bij veel Molukse spelers de kramp toe en is Jong Ambon de bovenliggende partij. Na een handsbal mag Yannik Taniwel in 'Weet je wat djam karet betekent? Elastische tijd. Dat hebben ze hier, dat zie je nu weer' KLOETINGE. De derby tussen Kloe- tinge en Hoek wordt vandaag (za terdag) in ere hersteld. De Beve- landse zaterdag-eersteklasser en de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser treffen elkaar in het voetbaltoer nooi om de districtsbeker. De wedstrijd wordt op het Wesselo- park gespeeld en het duel vangt aan om 14.30 uur. Kloetinge begon de bekerstrijd vo rige week met een 4-1-overwin- ning op Zeelandia Middelburg. Hoek versloeg op eigen veld VC Vlissingen (1-0). Beide ploegen staan dus na één duel op drie pun ten. De eerste twee van deze pou le plaatsen zich voor de volgende ronde. VC Vlissingen speelt mor gen (zondag) de derby tegen Zee landia Middelburg (14.30 uur). de slotfase aanleggen vanaf elf me ter. De aanvoerder schiet onberis pelijk raak en pakt de bal uiterlijk onbewogen uit het net. Toch blijkt de treffer hem niet onbe roerd te laten. Want scoren op Am- bon, dat is een doelpunt voor het leven. „Ik had het even moeilijk", bekent Taniwel na afloop. „Ik schoot die bal binnen en dacht meteen aan mijn opa en oma." Omdat de tranen opwellen wil hij even een moment voor zich zelf. Anderhalf uur later komt hij beter uit zijn woorden. „Tien jaar geleden was mijn vader speler en waren mijn opa en ik mee als sup porter. En toen we zeven jaar gele den hier waren, leefden mijn opa en oma nog, maar voetbalde ik niet. Nu scoor ik hier en zijn ze er niet meer. Na die strafschop spookte er vanalles door mijn hoofd." Improviseren blijkt ook nu weer het toverwoord voor de dele gatie van Jong Ambon. De wed strijd moet om drie uur beginnen, maar de eerste selectie van voet balbond PSA stapt pas om drie mi nuten over drie voor het eerst het veld op. Een half uur later dan de bedoeling was wordt vervolgens afgetrapt. „Weet je wat djam karet betekent?", vraagt trainer Marlon Mual. „Elastische tijd. Dat hebben ze hier, dat zie je nu weer." Net als passie, zo blijkt al snel na het eerste fluitsignaal, want de tegenstander geeft vol gas. De spe lers van Jong Ambon moeten op hun beurt wennen aan de omstan digheden, want het veld, de tem peratuur en de luchtvochtigheid zijn anders dan in Nederland. De eerdere ervaringen op Ambon heb ben ook geleerd dat het moeilijk is om het gewenste niveau te halen. Dit is niet zomaar een oefenwed strijd, dit is veel meer dan dat. Voetballen op de grond waar je roots liggen, terwijl duizenden ogen naar jou kijken. Ricardo Telussa, die gebles seerd toe moet kijken, weet wat zijn medespelers doormaken. „Je voelt de spanning bij iedereen. Ik vind dat wel mooi." Tijdens de drinkpauzes gutst het zweet van de Middelburgse hoofden. Ijsblokken en koude handdoeken zorgen voor verkoe ling, sommige spelers zuchten en steunen. Bij iedere kans veert het publiek op. Burgemeester Richard Louhenapessy kijkt vanaf het ere- terras tevreden toe. Dit is wat hij wil, dit is het ple zier dat hij bij de inwoners wil zien, om het voetbal op Ambon een impuls te geven. Het publiek veert op bij de aansluitingstreffer van Taniwel en ziet hoe Björn Lan- VLISSINGEN OOST-SOUBURG. De Open Darts Zeeland, een toernooi dat vandaag in sporthal De Belt in Oost-Souburg wordt gehouden, is sterk bezet. Zo geven Tony West (foto), Aileen de Graaf, Jerry Hendriks, Dirk van Duivenbode, Jean-Paul van Acker en Karin Krappen acte de pre sence. De eerste wedstrijden beginnen om 12.00 uur. foto PZC NIEUW- EN SINT JOOSLAND BRESKENS VLISSINGEN Dordt herpakt zich FC Dordrecht ging maandag nog met 7-0 onderuit tegen NAC Breda, maar de eerstedivisionist waar Gérard de Nooijer uit Oost-Sou burg en Rody Hoe- gee (Goes) assis tent-trainer zijn her pakte zich gistera vond. In eigen huis werd FC Oss met 1 -0 verslagen, dankzij een treffer van Jeroen Lumu. Vlissin- ger Istvan Bakx kwam namens de be zoekers de gehele wedstrijd in actie, maar kon een neder laag niet voorkomen voor de Brabanders. Voor de uit Zierikzee afkomstige hoofdtrai ner Peter van Vossen viel er ook weer wat te vieren. Zijn Fortu- na Sittard ging er op bezoek bij Almere Ci ty met de zege van door, dankzij treffers van Joeri Schroyen, Muhammed Mert en Lars Hutten: 0-3. Telstar sleepte zon der de geblesseerde Goesenaar Thomas van den Houten in de wedstrijdselectie de zege uit het vuur tegen FC Emmen. In Velsen werd het 2-1. Ook het FC Eindho ven van de eveneens geblesseerde Tom Boere (Terneuzen) won: 4-1. BURGH-HAAMSTEDE Halve marathon Op de kop van Wes- tenschouwen wordt vandaag de 29e Hyundai Halve Mara thon gelopen. De start en finish zijn op de parkeerplaats aan de Adriaan van de Weijdeweg bij de boswachterij. Naast de halve marathon zijn er trimlopen over 6,5 en 12 km. De organisatie is in handen van atletiek vereniging Delta Sport. Na-inschrijven kan nog op de wed strijddag van 10:30 tot 11:30 uur in Boer derij Molenberg in Burgh-Haamstede. Jacht maken op door Barry van der Hooft V Marlon Mual hoofdtrainer Jarno Mobach kwam zelf niet in actie, maar mocht het startschot geven voor de wedstrijd van de elite en beloften, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61