Zangeres opent met Amsterdam Sinfonietta festivalhart ZEELAND 13 Uw appartement of droomvilla pal achter de duinen in Cadzand-Bad! Zangeres Wende Snijders en strijkorkest Amsterdam Sinfonietta stuwen elkaar op tot grote hoogte bij Nazomerfestival. zeeland nazomer festival Twee werelden ont moetten elkaar gister avond op het Abdij - plein: de 22 voorbeel dig musicerende strij kers van Amsterdam Sinfonietta en het ongebreidelde, enerverende zangtalent van Wen de Snijders. Ze zorgden voor een even stem mige als avontuurlijke opening van het festivalhart van het Zee land Nazomerfestival. Het Abdij plein, als altijd prachtig ingericht en uitgelicht, liep vol met zo'n 1100 mensen. Festivaldirecteur Henk Schoute zag het tevreden aan. „We hebben al de 12.000e kaart van dit festival verkocht. „Dat is absoluut een record." Amsterdam Sinfonietta, het eni ge professionele strijkorkest van Nederland, speelde vóór de pauze klassiek werk, voornamelijk de be kende Serenade voor strijkers van Dvorak. Karakteristieke avondmu- ziek, uitnemend vertolkt. En voor al opvallend: zelden was het tij dens het festival zo stil op het plein en werd er zo toegewijd ge luisterd. Elk bijgeluid werd ineens hinderlijk, zelfs de Lange Jan die het half uur luidde. De aangrijpende opwinding kwam na de pauze met de komst van Wende Snijders, wier stem uiteenlopende klankkleuren kan schilderen en die van een num mer een gecondenseerd theater stuk kan maken. De strijkers van Amsterdam Sinfonietta vormden daarin véél meer dan een decor, waren mede-hoofdrolspelers. Het was uiterst veelzijdig wat zij lieten horen: eigen - vooral iets minder recent - werk van Wende Snijders zelf, maar ook klassie kers, van Purcell tot zelfs Heroes van David Bowie. Glashelder klonk het. Elke noot, elke letter greep werd gehoord, gewaardeerd, met overgave genoten op dat muis stille plein. Snijders gaf met haar vertolking van een van de hits van Stromae misschien wel de bondig ste recensie. „Formidable." Twitter Merel Morre @stadsdichterEHV Beter één zeehond in de gracht dan tien aan de kapstok. Online Top-5 Instagram ZATERDAG 29 AUGUSTUS 2015 Wende Snijders samen met Amsterdam Sinfonietta op het Abdijplein: intens, veelzijdig, aangrijpend, foto Lex de Meester door Rolf Bosboom Op het Abdijplein treedt van avond Triggerfinger (21.00 uur) op. Voorprogramma: Monsun. Morgen biedt het plein de pick nick (12.00 uur), Nazomerzingen (15.00 uur) en muziek van Convoi Exceptional (20.30 uur) en Joris Linssen Caramba (21.00 uur). De locatievoorstellingen Saul (20.30 uur), Soeur Sourire (20.30 uur) en Een zomerdag (20.15 uur) spelen alleen vanavond. De theatervoorstelling Oud en wit van Annemarie Prins is vandaag én morgen te zien. Vertrek om 18.45 uur op Abdijplein. De musical Dogfight wordt van daag (19.00 uur) opgevoerd in de schouwburg in Middelburg. Donderdagavond is in de Oude gracht van Utrecht een zee hond gevonden. Het dier was waarschijnlijk via de rivieren en sluizen in de stad verzeild ge raakt. Hij mocht alleen niet blij ven: het dier is uit het water ge haald en naar het opvangcen trum A Seal in Stellendam ge bracht. Nog even vrij! De zoon van Mir jam Nieuwenhuijse viert de laat ste dag van de zomervakantie in het speeltuintje in Goes. Want volgende week is het zo ver: dan moet hij weer vol aan de bak op school. Heb jij ook een mooie foto van een Zeeuwse gebeurtenis? Deel 'm dan op Instagram met ons door #pzcfoto te gebruiken, en wie weet zie je hem terug op deze plek. Wende krijgt plein stil 1. Testament broer herbergt een verrassing 2. Moederhond Galice dood aangetroffen 3. Slachtoffer ongeluk Poort vliet overleden 4. Ook Zeeland gaat langzaam over op cremeren 5. Jongen zwaargewond in Mid delburg contact@denijs.info dc Dobbeiacrc m duinhof@dedobbelaere.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46