Terug Zeilboot i vakantie ZOMER 11 dagen onder de mensen. Ik zoek liever even de rust op in mijn vrije uurtjes." Wat Josina wel jammer vindt aan haar baan is dat ze de week enden altijd aan het werk is. „We zouden graag eens kijken op een van de vele foodfestival die je te genwoordig hebt in de steden. Daar kun je veel nieuwe ideeën opdoen. Helaas zijn zulk soort evenementen bijna altijd in het weekend. Net als de jazzfestivals, waar we ook van houden.." In januari heeft het stel einde lijk een paar weken vakantie. Ze Josina ziet het wel zitten om de zon op te zoeken. Evert vindt een vakantie in Dishoek ook prima zijn er nog met over uit waar ze naartoe gaan. Hun laatste vakan tie vierden zij in Kenia. „Dat was prachtig", zegt Josina, hoewel haar wederhelft minder van het land gecharmeerd is. Ze ziet het wel zitten om de zon opnieuw op te zoeken, voor een week of wat. Evert daarentegen vindt een vakantie dichterbij ook prima. „Ik dacht aan de camping in Dis hoek. Het is daar heerlijk rustig in januari." Lachend: "Maar we komen er wel uit, hoor." Toen hij een jaar of zestie- was, ging hij met drie vrienden op vakantie naar Renesse, zegt Arjan de Bruine (29) uit Rotterdam. „We beleefden er een geweldige tijd. Het leek mij leuk om eens te rug te gaan, kijken wat er van het dorp geworden is. Maar deze keer geen feestvakantie hoor. Ik ben sa men met mijn vriendin. Eigenlijk zoeken we juist de rust op. Vol gens mij kan dat hier ook prima." Arjan en zijn vriendin Adrien- ne kwamen net. Ze hebben hun koffer in het hotel neergezet en slenteren nu door Renesse. Ontzettend leuk om hier weer te zijn. Er komen mooie herinne ringen boven", glundert hij. „Het is dorp is wel veranderd. Volgens mij komen er tegenwoordig meer gezinnen dan jongeren. Al kan ik me niet voorstellen dat het uit gaansleven helemaal over is." Vanavond gaat hij het samen met zijn vriendin ervaren. „We gaan in ieder geval een biertje doen bij De Stulp. Dat vond ik zo'n gezellige kroeg. Ontzettend leuk dat die nog steeds bestaat." Of ze na De Stulp ook besluiten echt een discotheek induiken weet hij nog niet. „Het zou goed kunnen dat we het bij dat ene ter ras houden, maar je weet nooit hoe het loopt." 'Ontzettend leuk om hier weer te zijn. Er komen mooie herinneringen boven' ViktorMertens (12) uit het Vlaamse Sint Ni klaas heeft er een heel fijne vakantie opzitten, vindt hijzelf. Met de hele familie, bestaande uit zijn ouders, twee broers, zus, grootouders en tante, verbleef hij een week in een grote bungalow vlakbij Brouwershaven. „We zijn nog nooit met de hele fa milie op vakantie geweest", ver telt Viktor, „k vond het erg fijn dat we met zijn allen bij elkaar wa ren. Mijn oudste broer en zus wo nen niet meer thuis. Ik zie hen dus niet vaak. We hebben veel leu ke dingen gedaan samen. Spelle tjes na het eten bijvoorbeeld. Dat doen we thuis eigenlijk nooit." Viktor is erg enthousiast over het Grevelingenmeer. „We wonen niet zo dicht bij het water. Als we naar de zee willen, zitten we meer dan een uur in de auto. Mijn ouders hebben een zeilboot ge huurd, afgelopen week. Vanaf de boot mocht ik het water in sprin gen. Het was helemaal niet koud. Ik heb voor het eerst gesnorkeld samen met mijn vader en opa." Eigenlijk wilde Viktor ook le ren duiken. „Maar daar ben ik nog een beetje te jong voor, vindt mijn vader. Ik denk dat hij wel ge lijk heeft. Volgens mij komen hier wel veel Belgische mensen om te duiken. Dat vind ik grappig." 'Als we naar zee willen, zitten we meer dan een uur in de auto' d'Ouwe Smisse ZATERDAG 29 AUGUSTUS 2015 te belangrijk Horecaexploitanten Evert en Josina gaan zelf graag uit eten. foto Dirk-Jan Gjeltema 0iN 0UiT Arjan wilde graag nog eens terug naar Renesse. Arjan de Bruin, uit Rotterdam Viktor heeft heerlijk gesnorkeld in het Grevelingenmeer. Viktor Mertens, Sint Niklaas Meer agendanieuws op onze website Bezoekerstuin Houtenhandsche Hof in Koudekerke. Veere Vismarkt. Locatie: Kaai, van 10.00 tot 16.00 uur. Breskens Damen Breskens Sailing Evenement. Lo catie: Oosthavendam 1, hele dag. Breskens Zeehondenrondvaart. Meer info via www.defestijn.nl. Locatie: Keerdam 1, 10.00 tot 11.00 uur. Oostburg Rommelmarkt. Locatie: Centrum, van 6.30 tot 16.00 uur. Philippine Mosselfeesten. Locatie: Philipsplein, van 8.00 tot 1.00 uur. Sluis Streekproductenmarktje. Locatie: Wal- plein, van 10.00 tot 18.00 uur. Hulst Vestingdagen. Meer info: www.hulstves- tingstad.nl. 12.00 tot 18.00 uur. Burgh-Haamstede Yoga aan Zee. Locatie: Parkeerplaats De Rotonde, Duinpad 19.45 tot 11.15 uur. ZONDAG Goes Kleurrijk Goes. Locatie: Grote Markt, van 13:00 tot 19:00 Kamperland Beachtennis Tour Zeeland. Locatie: Banjaard, van 10:00 tot 18:00 uur. Ellewoutsdijk Oeljebroelje, cultuurfestival aan de Schel de. Locatie: Fortweg 1, gehele dag Middelburg Zeeland Nazomerfestival. Meer info: www.nazomerfestival.nl. Vlissingen Vlissingen Maritiem. Activiteiten in de Dokhaven, centrum en publiek concert in het Dokje van Perry. Vlissingen Koopzondag, van 13:00 tot 17:00 uur. Dishoek Openluchtkerk, Toeristenkerk te Dis hoek. Locatie: Houtenhandlaan 1, van 10.00 tot 11.00 uur. Zoutelande Openstelling Bunkers. Toegang gratis. Lo catie: Strand Zoutelande, Duinopgang 't Pauwtje, 13.00 tot 17.00 uur. Breskens Damen Breskens Sailing Evenement. Lo catie: Oosthavendam 1, hele dag. Philippine Mosselfeesten. Locatie: Philipsplein, van 8.00 tot 22.00 uur. Sluis Belfort Oldtimerrit. Locatie: Groote Markt 1,9.30 tot 16.30 uur. Sluis Streekproductenmarktje. Locatie: Wal- plein, van 10.00 tot 18.00 uur. IJzendijke Roofvogeldemonstratie Valkeniershof. Locatie: Klakbaan 5,15:00 - 17:00 uur. Hulst Vestingdagen. Meer info op www.hulst- vestingstad.nl. 12:00 tot 18:00 uur. Hulst ZomerVestingWandeling. Locatie: VVV Hulst, Steenstraat 37, 15.30 - 16.30 uur. Burgh-Haamstede Natuurmonumenten: Bunkerexcursie langs bunkers in het Slotbos. Locatie: Noordstraat 1, 10.00 tot 12.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43