Vijf tips Lekker ongedwongen bij de skottelbraai Paar uurtjes samen geeft Josina en Evert gevoel var 10 ZOMER Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Elke dag geeft een thuisblijver tips. Dit is de laatste zomerpagina van dit seizoen. Als een echte Zierik- zeeënaar een biertje op het terras van Ca fé de Biet. Restaurant d' Ouwe Smisse. In het restau rant wordt er flink op los gegrild. Hostellerie Schudde- beurs. Heeft een keur aan streekpro ducten. Bos Westerschou- wen. In het grootste bos van Zeeland kun je genieten van rust. MIDDELBURG. Marjon Kamp-Over zet en haar man Dennis wonen in Zierikzee en zijn dik tevreden over de Zeeuwse zomer. Voor hen geen verre reizen richting Zuid-Europese oorden of verder. Het strand in Renesse voldoet. Met hun twee dochters Vera en Il se brengen zij elf dagen door op de camping in de Schouwse bad plaats. Vandaag zijn er vrienden op bezoek en tovert Dennis de skottelbraai tevoorschijn. „Zojuist thuis opgehaald, net als de party tent. Dat is het voordeel van va kantie vieren buiten de deur." Vriendin Astrid Schults komt ook uit Zierikzee. Maar daar kennen ze elkaar niet van. „Vandaag is een soort reünietje. We hebben elkaar ontmoet tijdens een vakantie in Limburg. Daar deelden we een veldje. Toen we aan de praat raak ten, ontdekten we dat we uit de zelfde woonplaats kwamen. Grap pig, want daar hadden we elkaar nog nooit gezien." Astrid heeft al lerlei lekkers meegenomen: zelf gemarineerde kipsaté, hambur gers, worstjes, ceasarsalade, me loen, huisgemaakte kruidenboter. Marjon voegt daar nog wat extra groente aan toe en een flinke bak aardbeien. „Thuis eet ik graag ge zond, vaak koolhydraatarm, dat is lastiger op de camping. We heb ben hier maar één gaspitje, in plaats van vier. Dan kun je niet uitgebreid koken. Hier eten we de ene dag spaghetti, de andere dag een broodje hamburger. Maar dan wel goed gevuld met sla, tomaat en komkommer. Afgelopen woens dag zijn we even naar huis gere den. Daar aten we zalm en groen te. Erg fijn." Het gezelschap geniet van de avond. Astrid: „Iets bakken op de skottelbraai, barbecueën, het is zo gezellig. Je zit niet stijf aan tafel, de een bakt een worstje, de ander pakt een drankje. Lekker ongedwongen." 'Afgelopen woensdag zijn we even naar huis gereden. Daar aten we zalm en groente. Erg fijn' De laatste keer dat ze echt vakantie vierden? „April 2013", herinnert Josina van Leeu wen zich. Daar na stortten zij en haar partner Evert van Dilst zich volledig op hun restaurant d' Ouwe Smisse in Zonnemaire. In het hoogsei zoen zijn ze zes dagen per week van tien uur 's ochtends tot elf uur 's avonds in het restaurant te vinden. Hij als kok, zij als gast vrouw. En op die ene vrije dag liggen er bergen administratie en wasgoed op hen te wachten. Toch denken ze er niet over om het rustiger aan te doen. Evert: „Het hoogseizoen is voor ons erg belangrijk. Er zijn negen campings in de buurt, veel toeris ten gaan een keer uit eten, of zoe ken in elk geval een leuk terras. Inmiddels is er een flinke club die jaarlijks bij ons terugkomt." Josina: „Maar ondanks de drukte proberen we allebei op woens dag, als 'd Ouwe Smisse dicht is, om drie uur klaar te zijn met de dingen die 'moeten'. De middag en avond zijn voor ons samen, we willen niet te veel langs el kaar heen leven. Vaak gaan we lekker naar buiten, ergens lun chen op een verscholen terras. Of gewoon simpel bankhangen en een filmpje kijken. Op dit mo ment voelen die paar uur per week aan als vakantie." Het stel gaat ook graag uitge breid uit eten. „Hoewel we zelf in de horeca werken, vind ik het nog steeds fijn om een goed res taurant te bezoeken", vertelt Josi na. Ook Evert kan zijn werk losla ten als hij eenmaal aan tafel zit. „Vroeger vond ik dat wel lastig. Als je in het vak zit, kijk je toch met andere ogen naar een restau rant, de bediening, het eten, de beleving. Maar eigenlijk zeg ik er tegenwoordig alleen iets van als het echt slecht is. En gelukkig ma ken we dat bijna nooit mee." Ze hebben een vaste mede werkster in dienst: Annemarie. Josina: „Hoewel dat er in het hoogseizoen vaak bij inschiet, proberen zij en ik af en toe af te wisselen. Als echte Zierikzeese wilde ik afgelopen donderdaga vond bijvoorbeeld heel graag naar de Havendagen. Toen ben ik iets eerder weggaan. Heel fijn dat dat soms kan. Tijdens zo'n avond krijg je de kans om vrienden en bekenden te ontmoeten, ieder een is daar te vinden. Daar heb ben we in het dagelijks leven wei nig tijd voor." Voor Evert hoeft het niet zo nodig, de drukte op de Havendagen. „Ik ben al hele Agenda Goes door Sharon van Oost Marjon Kamp, campinggast Marjon (links), Astrid (midden) en Dennis bereiden de maaltijd voor. foto Marieke Mandemaker Hoogseizoen is door Sharon van Oost ZATERDAG Goes Kinderstad met gratis attracties, workshops en optredens. Locatie: Bin nenstad, van 11.00 tot 16.00 uur. Goes Weekmarkt. Locatie: Grote Markt, hele dag. Heinkenszand Boerenmarkt bij molen 'De Vijf Gebroe ders'. Toegang gratis. Locatie: Slaakweg 1, van 10.00 tot 16.30 uur. Wemeldinge Weekmarkt. Locatie: Centrum, van 8.00 tot 12.00 uur. Kats Dag van de Clematis. Locatie: Katse Groeneweg 3 (Zeeuwse Rozentuin), van 10.00 tot 17.00 uur. Kamperland Eindeloos Eiland Beachtennistoernooi. Locatie: Banjaardstrand, 9.30-18.00 uur. Kamperland Ezelwandeling. Meer info: www.ezel- huis.nl. Locatie: Boerderij Catharina Ma- riahof, Jacobadijk 10,10.30-12.30 uur. Kortgene Bezichtiging Molen de Korenbloem. Meer info www.molenkortgene.nl. Loca tie: Molendijk 1, 11.00 tot 16.00 uur. Tholen Kermis. Locatie: Contre Escarpe, vanaf 11.00 uur. Tholen Braderie. Locatie: Centrum, van 9.00 tot 19.00 uur. Middelburg Zeeland Nazomerfestival. Meer info op www.nazomerfestival.nl. Middelburg Groente- en fruitmarkt. Locatie: Markt, van 8.30 tot 16.00 uur. Middelburg Boekenmarkt. Locatie: Markt, hele dag. Koudekerke Bezoekerstuin de Houtenhandsche hof. Locatie: Wielemakersbaan 4, 10:00 tot 17:00 uur. Vlissingen Vlissingen Maritiem. Activiteiten in Dok haven, centrum en publiek concert in het Dokje van Perry. Domburg Ringrijden. Locatie: Simniapad 1, van 9.00 tot 17.00 uur. Zoutelande Bezichtiging Catharinakerk. Locatie: Willi- brordusplein 3, 11.00 tot 15.00 uur. Biggekerke Ringrijden. Locatie: Kerkplein, van 8.00 tot 17.30 uur. Veere Ringrijden. Locatie: Oranjeplein, van 8.00 tot 17.30 uur. Domburg Beach Yoga. Locatie: Strandovergang Wa tertoren Oost, van 9.30 tot 10.30 uur. Vandaag zijn kinderen de baas in Goes, archieffoto Johan van der Heijden Middelburg Zomermarkt Zorgcentrum Rustenburg, Vrijlandstraat 28, 10.00-16.00 uur. Oostkapelle Openstelling Korenmolen d'Arke. Loca tie: Noordweg 2, 10.00 tot 18.00 uur. Westkapelle Fietsrommeltocht. Route is vanaf 10.00 uur gratis op te halen bij het Polderhuis museum. Locatie: Zuidstraat 154-156. Tocht van 11.00 tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42