ZEELAND 9 SAIL 2CU5 <£>00 <P0# Bibliotheek Vlissingen Terneuzen Koffie Onderscheiding Graftuintje ADRZ Klushuur Tianjin brieven Cor de Jonge Hè! ouwe ztjN /vw lAêsz v/AL A6J ENU DCDDTyeNkmmQE \jü(NPM!JN Lötf2<jD£ K(6ÏTVAN sraue&xZPAAti mxn, komj6~ VAh2£LF /Al CNöeLANO JA,£N VEK&667 N/er TB gun kg|Z64 1 B I T "f Jzï-iaB (9 Een prachtgebouw - bibliotheek - neerzetten voor het totale budget, maar geen geld hebben voor het doel: boeken (krant 15 augustus). Dit is in Nederland schering en in slag. Voor veel geld wordt een ho gesnelheidslijn gebouwd, de bij passende treinen komen niet. Veel geld wordt gestoken in zorggebou- wen, maar op zorg wordt bezui nigd. De politie wordt hervormd, maar dit kost zoveel, dat haar werk eronder lijdt. En de plannen, die nog afgeraffeld moeten wor den: belastinghervorming, lasten verlichting (kost eerst vijf miljard die diezelfde burger moet beta len). Garantiestellingen voor me gaprojecten, waarvoor bij misluk ken, zoals Sluis, de belastingbeta ler opdraait. Het in een column aangestipte parkeerbeleid in de steden: de mensen dwingen in de parkeergarage te parkeren om de verhezen te beperken, zoals Vlis singen. Wordt het niet tijd, dat be stuurders niet langer ondernemer tje spelen om bij verlies de burger ervoor te laten opdraaien. Waar zijn die ambtenaren op het Vlissingse stadhuis nu mee bezig? Zichzelf verrijken door niets doen en dossiers naar elkaar toeschui ven. En dan toch maar weer in de kantine een broodje bal halen: nou dit hebben we weer mooi op gelost! Het Scheldeterrein is een lacher tje en nu moeten ook nog de drij vers van de op voorhand mislukte, tijdelijke, jachthaven (krant 15 au gustus) worden verplaatst naar het afgedankte sportterrein van Baskenburg. Kost ook nog eens tonnen. En dit allemaal voor een driedaags evenement je. Alsof al die boten in drie dagen het lot positief kunnen veranderen. Nee dames en heren. U bent al ja renlang zeer fout bezig! Hoe haalt u het in uw hoofd om zelfs maar te overwegen een uniek zilt/brak watergebied met talloze flora en fauna af te staan aan op grootgeld beluste projectontwikkelaars. Een geboren en getogen Vlissin- ger schaamt zich. Alles verdwijnt. Er blijft niets over, slechts een onleefbare stad! Alle lof voor Martijn van Battum, voorzitter van de ondernemers koepel Bizzy Stad Terneuzen. De evenementen, die hij opsomt, zijn er nogal wat. Heel wat Terneuze- naren steken daar vrijwillig veel energie en enthousiasme in om hun stad aantrekkelijk te maken voor bezoekers (krant van 19 au gustus). Jammer, dat hij kritische kantteke ningen wegzet als doemdenken. Het gaat niet alleen om een aantal evenementen: naar mijn mening moet Terneuzen het hele jaar door aantrekkingskracht hebben voor inwoners en bezoekers in de wijde ongeving. Ik droom wel eens van een markt met alleen maar terrassen, een boulevard met meerdere horecaza ken, een voetgangers/fietsers-veer naar Ellewoutsdijk, een schaats baan naast de skihal, een achtbaan op de Everingen, waterfietsen bo ven de parkeergarage en winkels die ook zondags open zijn. Dromen zijn meestal bedrog, maar toch: deze tijd vraagt om spektakel. Tot ver in Zeeland en België moet Terneuzen over de tong gaan als een heel bijzondere stad. Een schrijnend bericht in de krant van 20 augustustus. Zorgcen trum Duinoord in Burgh-Haam- stede heeft 'de kaf van het koren gescheiden'. Dit heeft onder meer tot gevolg dat de koffie- en thee- kar aan diverse deuren voorbij gaat en de betreffende ouderen in het vervolg maar zelf hun potje moeten zetten. De woordvoerder schijnt het dood normaal te vinden: 'ze zullen dus koffie of thee zelf moeten zetten'. 'De zorgbehoeften zijn niet goed vastgesteld' en als uitsmijter 'niet iedereen weet wie er wel of niet nog koffie mag krijgen'! Een gunst dus. Een vrijwilliger trek hierover te recht aan de bel. Inderdaad hoe verzin je zoiets. Benieuwd of aan deze signalen van verzorgers aan dacht besteed wordt. Of zou het zo kunnen zijn dat vrijwilligers die aan de bel trekken - met dank voor bewezen diensten - verzocht worden maar niet meer te komen helpen? De Franse president Francois Hol- lande reikte een hoge onderschei ding uit aan de vier mensen die betrokken waren bij het uitschake len van de Marokkaanse terrorist in de Thalys. Helaas kleeft aan de ze onderscheiding Legion d'Hon- neur wel bloed. In 1985 werd in Nieuw Zeeland op het schip Rainbow Warrior van een aanslag gepleegd. Hierbij kwam de Portugese/ Ne derlandse fotograaf Fernando Pe- reira om het leven. Bij de aanslag waren drie Franse teams betrok ken. Eén team bestond uit Domi nique Prieur en Alain Mafart dat zich uitgaf als Zwitsers echtpaar. Deze twee werden veroordeeld tot een gevangenisstraf maar na politieke druk van Frankrijk kwa men ze vrij om hun straf in Frank rijk uit te zitten. Frankrijk onthaal de de twee als Helden'. Ze kregen Legion d'Honneur. Vult U zelf maar in hoe geloofwaardig deze onderscheiding is en hoe de Fran se politiek omgaat met echte Hel den en hun terroristen. In de krant van 12 augustus las ik over het onderhoud van graftuin tjes. Ik vind dit een heel goed idee. Vooral als je geen kinderen of an dere familieleden in de omgeving hebt, wordt het moeilijk om het graftuintje netjes te onderhou den. Nu kunnen wij het nog zelf, maar voor de toekomst hoop ik dat Nadine uit Breskens ook naar Terneuzen wil komen of dat er in Terneuzen ook zoiets opgezet kan worden. Door de fantastische inzet van de verpleegkundigen en intensivis- ten van de Intensive Care had deze afdeling inmiddels al de te rechte status Level 2 (krant van 22 augustus). Nu is ook aan de afdeling Trauma zorg van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis level 2 toegekend. Be stuur ADRZ: u mag trots zijn op de grote mate van deskundigheid en grote betrokkenheid van uw verpleegkundigen, intensivisten en traumachirurgen en artsen van andere diciplines. Wij kunnen, willen en zullen jul lie nooit vergeten. Chapeau! Een geweldig initiatief van wo ningstichting Clavis in Terneuzen (krant van 27 augustus). Het is een experiment maar een hele goe de denk ik. Woningstichting L' Escaut zou daar ook eens over na kunnen den ken: in overleg met de corporatie je huurwoning aanpassen met het benodigde materiaal wat verkre gen wordt door de verhuurder is fantastisch. Hoe anders was het jaren geleden dat wij ons huisje aan de binnen kant veel verbeterd hebben en dit allemaal op onze eigen kosten, ze ker als er nu niet van je wordt geëist dat bij vertrek alles in de oude staat wordt opgeleverd. Maar het is ons huisje - wij zeg gen altijd ons paleisje - en dat alle maal door die gouden handjes van mijn man. Het bedrijf Ruihai Logistics blijkt zijn containers niet goed te verpak ken (krant van 14 augustus). Deze containers komen ook binnen via onze havens. Wie controleert na mens ons of dit verpakken vol gens de geldende voorschriften ge beurt? In Nederland zijn er vele buiten landse controleurs die door ons be taald worden. Ze controleren land en tuinbouwproducten, voordat ze verzonden worden, op beestjes. Kunnen wij in het buitenland en betaald door het buitenland niet controleren of containers, be stemd voor onze havens goed ver pakt zijn? Denk aan bootwerkers die ziek werden door gas- ongewenste che mische reacties- dat uit voorname lijk Chinese containers ontsnapte. Als het buitenland niet meewerkt is het beter dat wij het transport van de Chinese containers plat leg gen dan dat deze containers onze steden plat leggen. ZATERDAG 29 AUGUSTUS 2015 In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 L. Jacobs Populierestraat 23, 's-Gravenpolder Johan F. Y. Spinnewijn Paul Krugerstraat 100, Vlissingen. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen P. L. Brounts Kenau Hasselaarstr. 153, Vlissingen Jac. van Belzen Pablo Picassoplein 68, Vlissingen A. S. Bakker-van der Valk Edvard Grieghof 63, Terneuzen Mary en Piet Sterrenburg Putwei 5, Goes Elly van der Bliek Zeemanserve 30, Vlissingen J. W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41