TO©S Sneller maatregelen bij calamiteiten tunnel Geschiedenis herhaalt zich in toeristisch dorp Ik vertrek 77% 23% Schip loopt op de keien 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Ik vertrouw de flitspalen niet. Uw Mening Overleden na ongeval Zwemmer gewond Gewonde bij beknelling Meisje uit Goes vermist Aanhouding voor heling ONEENS Aanmelden Appeltjes van Oranje 2016 zaterdag Maikel Harte aandag reden we langs een verval len Toscaanse boerderij. 'In Ven- dita', stond er op een bord. Er stond een Nederland se auto voor de deur. „Daar heb ben we kandidaten voor 'Ik Ver trek', zei m'n vrouw. In dat tv-pro- gramma worden Nederlandse ge zinnen gevolgd die in het buiten land een hotel of camping begin nen. Vaak in Frankrijk en vaak nogal ondoordacht. Prachtige tele visie die begint met een achter- En dus zit die vrouw daar alleen met haar kinderen in die aftandse stacaravan blijvende familie die het eigenlijk helemaal niet zitten en die tranen met tuiten brult, 'maar ja het is hun droom hè'. Aangekomen in Frankrijk, begint de ellende. Tijdens de verbou wing zitten ze in een aftandse sta caravan en die verbouwing zit na tuurlijk tegen. De vorige eigenaar vergat een aantal gebreken te mel den, en dus duurt het langer en wordt het duurder. Maar in mei komen al de eerste gasten en dan moet het klaar zijn. Het geld is echter op, en dus zit de man terug in Nederland om toch wat te kun nen verdienen. Hij kan nog in de oude woning want die was toch nog niet verkocht. En dus zit die vrouw daar alleen met haar kinde ren in die stacaravan, want die kinderen zitten ondertussen daar op school en dus kan je halverwe ge het jaar niet zomaar terug. Met het lood in de schoenen zie je die kinderen op het schoolplein staan. Dat ze naar een Franse school gaan heeft wel een voor deel, als een maand voor de ope ning de vergunning nog niet in or de is. Zoonlief van elf kan dan mee naar de burgemeester om voor de ouders te vertalen, want die hebben er niet aan gedacht om vooraf behoorlijk Frans te le ren. Uiteindelijk komen dan al die mensen die niet wilden dat ze weggingen helpen om het toch al lemaal op tijd klaar te krijgen. Ter wijl het stucwerk nog droogt, is er de feestelijke opening. Dan ver schijnt het echtpaar opgelucht in beeld: „Kijk hier was het ons alle maal om te doen." Ja ja... Ik heb een hekel aan vloeken. paul kusters toosenhenk.nl D &AFNE HAALbE OOK EUROPEES RECORb VAM 21.63 O JEE HENKNU WEET t>E HELE WERELb MIJN PINCODE U I De 45-jarige Dirk van der Hoeven uit Kruiningen die maandag ernstig gewond raakte bij een eenzijdig on geluk in Poortvliet, is aan zijn verwondingen overle den. Van der Hoeven werd onwel en raakte met zijn bestelbusje van de weg. Van der Hoeven was eige naar van de supermarkt en zeer actief in Kruiningen. Hij was onder meer be stuurslid van de dorpsraad en betrokken bij de brade rie. Die gaat volgende week wel door, maar wordt versoberd. Hulpdiensten zijn gister middag uitgerukt voor een ongeval op het strand van Groede ter hoogte van strandpaviljoen Matour. Een zwemmer was in het water gedoken en liep daar bij door onbekende rede nen nekletsel op. Uiteinde lijk viel het letsel mee. De man is onderzocht en naar het ziekenhuis vervoerd. Op de kruising van de Co- lijnsplaatseweg en de Noordlangeweg in Colijns- plaat is gisterochtend rond 11.00 uur een aanrijding ge beurd tussen twee auto's. Daarbij is een persoon be kneld geraakt. Na de bot sing belandde een auto op de kop en de andere in een sloot. Het slachtoffer is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De 17-jarige Annabel Smit uit Goes wordt sinds don derdag vermist, samen met haar hondje Lobke. Ze heeft een getint uiter lijk, stevig postuur, donker haar, is 1,60 meter lang en loopt moeilijk. Haar fami lie maakt zich grote zor gen, valt te lezen op sociale media. De politie kon gisteravond geen informatie geven over de vermissing. Een 26-jarige man uit Kau nas in Litouwen is donder dagmiddag aangehouden voor heling. De politie kreeg een tip dat twee mensen rondliepen met op vallend veel belangstelling voor geparkeerde fietsen op de Segeerssingel. In een vlakbij geparkeerd busje troffen agenten twee fiet sen zonder sleutel in de slo ten aan. Aanleiding tot dat overleg was de verkeerschaos, die don derdag 4 juni ontstond toen op de oostelijke rijbaan tussen de tunneluitgang en het Tolplein een vrachtwagen een pijlwagen aanreed. Dat gebeurde 's mid dags toen de spits juist op gang kwam. Het verkeer in de Kanaal zone liep door de zes uur duren de stremming volledig vast. Om rijden via de Liefkenshoektun- nel was geen optie. Die tunnel was ook gestremd. B en W van Terneuzen mel den nu, op vragen van raadslid Giel van Boom (TOP/GB), dat is afgesproken dat de politie voortaan sneller ingrijpt. Buiten de tunnel zijn drie locaties waar de middenberm kan worden on derbroken en de weg geschikt kan worden gemaakt voor twee richtingsverkeer. Dat lost een groot deel van de problemen op. VAST RENESSE. In november 2010 zegt de eigenaar van camping Juliana- hoeve in de PZC dat hij geen jon geren zonder begeleiding meer toelaat. 'Campings weigeren jon ge kampeerders', kopt het Vrije Volk. Die krant verscheen echter in augustus 1969. De geschiedenis herhaalt zich in het Schouwse toeristendorp Renesse. De recreatieonderne mers hier hadden in de jaren zes tig van de vorige eeuw mis schien wel meer reden tot kla gen dan huidige collega's. Gaat het nu vooral over vechtpartijtje- sen herrie door brallende jonge lui; in 1964 maakten dertig 'no zems' uit Eindhoven het strand paviljoen van de familie van der Have met de grond gelijk. Het stille plattelandsdorpje groeide na aanleg van de Greve- lingendam uit tot een populaire vakantiebestemming. Campings, en vakantiehuisjes verrezen over al en de horeca rukte op. Onder nemers verdienden toen goud geld. Maar na de nozems volgden Duitsers, Rotterdammers en Bra banders in groten getale. 'Groeten uit Renesse', heet de eerste aflevering in het nieuwe seizoen van de historische Vpro-serie Andere Tijden. Het Oranje Fonds zoekt succesvolle ontmoetingsruimtes waar het bestuur, beheer én de programmering in han den zijn van vrijwilligers. Een plek waar activiteiten zijn voor iedereen. Bent u betrokken bij zo'n initiatief? Aanmelden kan tot 25 september 2015. De jaarlijkse prijs bestaat uit 15.000,= om de ontmoetingsruimte te versterken en wordt in mei 2016 uitgereikt door onze beschermvrouwe. www.oranjefonds.nl/appeltjes Oranje Fonds M 440 reacties KRUININGEN/POORTVUET GROEDE COLIJNSPLAAT GOES MIDDELBURG door Wout Bareman TERNEUZEN. Bij calamiteiten in of buiten de Westerscheldetunnel treft de politie voortaan sneller maatregelen om de doorstroming van het verkeer te garanderen. Dat is afgesproken tijdens overleg tussen de gemeenten Terneuzen en Borsele, de NV Westerschelde tunnel en de politieregio Zee land-West-Brabant. BATH. Ter hoogte van de Dumoulinweg bij Bath op Zuid-Beveland is gister ochtend rond 06.00 uur een schip met zes bemanningsleden aan boord vastgelopen. Om 12.45 uur raakte de Nathalie volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat weer los. Het schip vervolgde daarop zijn weg naar Gent. Daar wordt het nader geïnspecteerd, foto Mechteld Jansen door Ton van den Nouweland Andere Tijden, dinsdag 1 september 2015, 21.20 uur, NPO 2 Brengt ons bij elkaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2