Cabaretiers zegevieren I weer in 'De Slimste Mens' corendon was nog nooit zo voordeligjl Vroegboekactie CULTUUR SHOW 29 Speciale verjaardag Paul van Vliet Westbroek veilt gitaar Kurt Cobain Kunuku Aqua Resort au inclusive corendon.nl m airberlin Koninklijk Theater Carré staat maandag 14 september met een speciale voorstelling stil bij de tachtigste verjaardag van Paul van Vliet. Collega's en vrienden Youp van 't Hek, Jochem Myjer, Herman van Veen en Bert Visscher zullen sa men met de jarige ca baretier eenmalig een programma samenstel len in de geest van Van Vliets rijke oeuvre. De opbrengst komt geheel ten goede aan het kinderrechten fonds van de VN. Prin ses Beatrix woont de avond ook bij. Van Vliet wordt op 10 sep tember 80 jaar. Henk Westbroek gaat zijn muziekverzame ling veilen. Tijdens de online veiling bij Catawiki komen 150 objecten onder de ha mer, waaronder gou den platen, originele concert posters en 45 gitaren van beroemde arties ten. Topstuk is een gi taar die is gebruikt en gesigneerd door Nirvana-zanger Kurt Cobain, die in 1994 zelfmoord pleegde. De spullen komen uit het café waarvan de zanger mede-eige naar is. Om de muren te decoreren, kocht hij jarenlang gouden platen en gesigneer de gitaren. De veiling duurt tot en met 5 september. Kijkcijferhit De Slimste Mens be leefde een zinderende ontkno ping. Nadat Daan Nieber als eerste afViel, kwam de strijd tussen Die- derik Smit en Nynke de Jong aan op luttele tientallen seconden. Smit trok de winst naar zich toe en ontving een trofee uit handen van de vorige winnaar, Tom Roes. Eerder wonnen Arjen Lubach, Pie ter Derks, Owen Schumacher en Art Rooijakkers. Op laatstgenoemde na, allen ca baretiers. Niet gek, denkt jurylid Maarten van Rossem. Niet alleen zijn ze snel en goed op de hoogte van de actualiteit. „Ze zijn ook heel goed in associatie, verbanden leggen. Dat is belangrijk. We heb ben allerlei gerenommeerde acade mici gehad en dan is het meestal na één rondje afgelopen", vertelde hij in de talkshow van Eva Jinek. Het had overigens maar weinig gescheeld of De Slimste Mens had voor het eerst een vrouwelijke winnaar gehad. Journalist Nynke de Jong hield lang stand, maar in de laatste seconden leken de zenu wen haar toch op te breken. Op de vraag wat ze weet van weerwol ven, antwoordt ze: ,,'s Nachts ko men ze naar je toe en bijten ze je in je nek. Oh nee, dat zijn vam piers. Pas." Smit was vanaf zijn entree in het programma een opmerkelijke kandidaat. Hij bleek een meester in sarcastische opmerkingen en stoïcijnse, chagrijnige blikken. Ook opvallend: tijdens de puzzelronde stapte hij eerst steevast van zijn stoel naar voren toe, om het scherm beter te kunnen zien. Later ver scheen hij met een bril en bleef hij wel ge woon zitten. Smit imponeerde het publiek en zijn tegen standers geregeld: hij weet op de meest uiteenlo pende vragen het antwoord. De cabaretier wijst zelfs presen tator Philip Freriks nog even te recht. Wanneer Freriks vraagt van wie het citaat 'Ik verafschuw wat u zegt, maar ik zal uw recht om het te zeggen met mijn leven verdedigen' is, noemt hij eerst de correcte naam (Voltaire), om daar ver volgens aan toe te voegen dat het weliswaar aan die Franse filosoof wordt toege schreven, maar dat niet be wezen is dat hij het 'daad werkelijk zelf heeft ge zegd'. Ook noemde hij moeiteloos de tien Afri kaanse landen op, die op een landkaart wor den aangewezen. „Mijn vriendin is in Afrika gebo ren, dus als ik dit niet wist, dan had ik thuis een pro bleem gehad", grapt hij na af loop. Sowieso heeft zijn omge ving een belangrijke rol gespeeld bij zijn winst, zegt hij. „Mijn vrienden en familie hebben mij jarenlang voorbereid." De Slimste Mens keert in de winter weer terug op de buis. °peiAiin3 dec. SOl5" Door Kids Co goedgekeurd Prachtig resort in Caribische stijl Uniek All Inclusive concept Gratis wifi op het gehele resort 2 zwembaden 3 glijbanen Gratis shuttleservice naar Willemstad en 2 prachtige stranden Kunuku's Hut cocktailbar Gratis badhanddoekenservice Gratis 23 kg ruimbagage bij KLM Air Berlin 023-7510606 ofbii: XreTzen ZATERDAG 29 AUGUSTUS 2015 Paul van Vliet. foto Erik van 't Woud/ANP door Chantal Blommers Na Arjen Lubach, Pieter Derks en Owen Schumacher wint er wéér een cabaretier De Slimste Mens. Die- derik Smit troefde journalist Nynke de Jong en televisiemaker Daan Nieber gisteravond af in de span nende finale van het televisiepro gramma. Waarom zijn het toch al tijd de grappenmakers die winnen? Na een spannende finale nam Diederik Smit gisteravond zijn trofee in ontvangst. foto PR AU Inclusivt U VLIEGT MET Prijzen zijn p.p. en gebaseerd op een 2 pers. bezetting bij 9 dagen met vertrek vanaf Düsseldorf inclusief de vroegboekkorting. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29