1 8 1 Van het oplossen van een ingewikkeld wiskundig vraagstuk wordt emeritus hoogleraar wiskunde Jan van de Craats (70) gelukkig. Dat geldt niet voor iedereen, weet hij. De kritische professor reageert op vijf stellingen. 16 NIEUWS De komende weken besteedt deze krant aandacht aan het onderwijs door schoolvakken tegen het licht te houden. Bereiden wij onze kinderen goed genoeg voor oï> de steeds sneller veranderende wereld? Hoe denkt u hierover? En wie maakt volgens u in de scholen het verschil? VANDAAG DEEL 1 Rekenen en wiskunde. De overige vakken: Taal/Nederlands Levens beschouwing Informatica Sport Gedrag Techniek Vreemde talen I7k:\ „Ik zag afgelopen week een over zicht in de krant staan van alle af leveringen van Zomergasten, de laatste jaren. En dan blijkt dat in de uitzendingen die de hoogste kijkcijfers en waardering kregen twee wiskundigen te gast waren: Ionica Smeets en Robbert Dijk graaf. Dus er is veel belangstelling voor 'ons', als we maar boeiend vertellen. Natuurlijk is het zo dat je enige aanleg moet hebben om de pracht in te kunnen zien. Men sen die dat hebben, en dat zijn er gelukkig heel veel, weten dat het een kunst is. Een kunst om struc turen te doorzien, in een brij van gegevens en getallen. Door je erin te verdiepen om de zaken helder te maken en zelfs nog meer struc turen en patronen te ontdekken. Het levert een geluksgevoel op dat met niets te vergelijken is. Dat blijkt ook uit onderzoeken op ver schillende Nederlandse universi teiten: geen groep studenten die zo gelukkig is als wiskundestuden- ten." „Als je alleen maar boodschappen doet, hoefje inderdaad niet te kun nen rekenen. Maar als je bij de bank zit om een hypotheek af te sluiten? Bij de autodealer een nieu we wagen aanschaft? Dan wil je toch ook niet bij de meest eenvou- (9e dwk. februar i 2011 viel op een op wat voord39 viel 1 april van dat jaar 21645; <j 9/2%5\z<"> 'Tafels tot 10 móét door Jeroen Schmale STELLING 1 Rekenen en wiskunde zijn saai. STELLING 2 Goed kunnen rekenen is tegenwoor dig overbodig, daar hebben we nu onze telefoons, tabiets en computers voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16