HeadCandy Hulst is er in meerdere smaken Ouderenfönds geeft tabletcursussen aan senioren ZEEUWS-VLAANDEREN 5 Veel ouderen hebben een tablet, maar weten niet hoe zo'n ding nu eigenlijk werkt. Ik wil meer leren Wij denken mee Ik wil het kunnen Niet iedereen vindt termen als apps, account en wifi vanzelfsprekend. Zo klapperden ver schillende senio ren gisteren met hun oren toen Niek Kaag van het Nationaal Ouderenfönds een paar van die termen liet vallen tijdens de eer ste bijeenkomst van 'Sterk met je Netwerk' in woonzorgcentrum Emmaus in IJzendijke. Het Ouderenfönds wil een zaamheid onder ouderen tegen gaan door ze bekend te maken met de tablet. „Digitale eenzaam heid is ook eenzaamheid", ver klaarde Niek. Vanaf september wordt er daarom een gratis cursus gegeven. Inwoners van IJzendijke en Waterlandkerkje krijgen de pri meur en werden geïnformeerd over het nut van de lessen. „Je kunt contact maken met oude schoolvrienden, familieleden en je kunt bijvoorbeeld lezen wat mensen van een dokter vinden. Het is een hulpmiddel", legde Niek aan zeventien belangstellen den uit waarvan er vier al beschik ten over een tablet. „En het is niet moeilijk, maar leuk." Dat de cur sus nodig is, bleek al snel toen ie dereen uitlegde waarom hij of zij aanwezig was. „Ik heb zo'n ding maar ik kan er geen sodemieter van", en „mijn kinderen leggen het zo vlug uit", klonk het uit vele monden. Ook nieuwsgierigheid 'Je kunt contact maken met familieleden en lezen wat mensen van een dokter vinden' om iets nieuws te leren is er, maar omdat er bij zo'n tablet veelal geen handleiding wordt geleverd, ligt de drempel hoog. Niek knikte begrijpend. „Er is ook veel schaam te dat mensen het niet meteen be grijpen. Ook niet iedereen durft naar deze bijeenkomst te komen", wist hij. „Ik hoop dat we juist die mensen nog op kunnen sporen." Het Ouderenfönds is in heel Nederland actief en heeft al elders in het land succes geboekt met de tabletcursus, maar nog niet in Zeeuws-Vlaanderen. Niek: „Ter wijl dit juist een krimpregio is, waarin veel jongeren verhuizen en de ouderen achterblijven. Want de jeugd belt niet meer. Ze Skypen of Whatsappen." „Ik heb nu een paar jaar een ta blet en gebruik hem onder an dere voor email, Wordfeud en internetbankieren. Ik ben naar deze bijeenkomst gekomen om dat ik denk dat ik er nog meer van op kan steken. Er zijn altijd dingen die ik nog niet weet. Zo als het zoeken naar een net werk als ik ergens wil internet ten of het installeren van een nieuwe app. Nu moet ik wach ten tot de kinderen thuis zijn als er een update is." „Ik ben aanwezig namens de dorpsraad IJzendijke omdat wij het heel belangrijk vinden dat ouderen om leren gaan met een tablet. De zorg vindt steeds meer op afstand plaats. Dokters die bloeddrukmeters bijvoorbeeld uitlezen via inter net en alarmcentrales die ge bruikmaken van het internet. Juist ouderen moeten daarom weten hoe het werkt. Wij wil len als dorpsraad meedenken en hier iets in betekenen." „Ik wil het gewoon kunnen, met een tablet werken. Ik had van mijn dochters een compu ter gekregen en was een paar jaar geleden begonnen met een computercursus. Ik ben er te snel mee gestopt en daar heb ik nu spijt van. Deze tabletcur sus ga ik daarom zeker volgen. Mijn kleinkinderen konden al met een tablet overweg toen ze een jaar of vijf waren en ze zouden het leuk vinden als oma dat ook kan." Paul Morres en Peter Boogaert hoorden het aan dachten 'dat kun nen wij toch wel?' Zo'n vijfjaar la ter staat al de negende editie van het dancefeest HeadCandy in de steigers. Een popup variant, zater dag van 16.00 tot 01.30 in het stads park in Hulst. HeadCandy is er in vele sma ken. Groot, klein, binnen en op za terdag buiten, onder een grote op blaasbare koepel. Nieuw ook is dat er in deze editie live muziek is. Saxofonist Michiel Meijers (broer van J.B. Meijers) speelt met zijn achtkoppige soulband Blow Out vier uur non-stop covers van 16.00 tot 20.00 uur. „Denk aan southern soul", probeert Meijers zijn band te omschrijven. „Al willen we niet in een hoekje worden gestopt. We hebben niet echt een tijdsperiode, 'We zijn geen echte vintageband. We trekken de muziek naar onze eigen tijd' we spelen muziek uit de jaren tachtig, maar ook ouder werk. We zijn geen echte vintageband. We trekken de muziek naar onze ei gen tijd. We doen er ons eigen ding mee." Meijers' band timmert na twee jaar al aardig aan de weg. De band wist het al te schoppen tot de re- giofmale van de bandwedstrijd Clash of the Coverbands. Na de HeadCandy Live met de soul bigband van Meijers is het de beurt aan Head Candy Dance met dj's als Guy'do en NOXX Fea thers Resident. Kaarten voor HeadCandy Live kosten acht euro en voor Head Candy Dance tien euro. VRIJDAG 28 AUGUSTUS 2015 Skypen met oma op de tablet door Sophie Stockman Niek Kaag, Nationaal Ouderenfönds Niek Kaag (I) legde aan zeventien belangstellenden uit wat het nut is van de tabletcursus die het Nationaal Ouderenfönds geeft, foto Peter Nicolai Dag en tijdstip van de cursus in IJzen dijke zijn nog niet bekend. Opgeven kan bij Niek Kaag via 06-52036078 of niek.kaag.ouderenfonds@gmail.com. Er wordt ook gezocht naar vrijwillig- gers die willen begeleiden. Het Oude renfönds is daarnaast van plan om op meer plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen de cursus te geven. Riet Kerckhaert Bea Logtenberg Germaine Doens-van den Hemel door Guido van der Heijden HULST. Het begon met een dochter die klagend thuiskwam: 'er is niks te doen in Hulst, je kunt nergens dansen. Er zijn alleen maar kroe gen'. Michiel Meijers, muzikant Blow Out Meer info op www.hdcy.nl HeadCandy organisatoren Paul Morres (I) en Peter Boogaert (r). Michiel Meijers (midden) zal zaterdag met zijn soulbigband spelen, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 96