Luxe netwerken op het water Workshops Trainingen linked Ook in Linked? de Ondernemer Voor ondernemend werkend Zeeland Vanaf het dakterras in het restaurant van Kam perland valt in de haven een motorjacht op qua grootte en luxe. Ondernemer Marcel van Hee staat weliswaar niet meer aan het roer van VDS Staal- en Machinebouw, maar wel van de Miramar. Hij verhuurt zijn jacht voor netwerkbij eenkomsten. Na de bouw van een jaar werd het miljoenenjacht opge leverd door de Engelse Scheepswerf Sunseeker Poole. Als ervaren 'skipper' is Marcel zelf met zijn gloednieuwe boot via Brighton, de Franse en de Belgische kust naar Zeeland gevaren. Op zijn vijftigste vond hij het welletjes. De netwerker en zakenman pur sang verkocht zijn goed florerende bedrijf om een wat rustiger leven te leiden. Het ondernemerschap bleef echter kriebelen bij Van Hee en varen is zijn lust en zijn leven. Met de aanschaf van de Sunseeker Poole Sport Yacht zijn beide facetten verenigd. Even lekker uitwaaien op het Veerse Meer? Bedrijfsuitje op het water? Het gracieuze motorjacht is te huur voor vergaderingen en cursussen op zee, zakelijke evene menten, teambuilding activiteiten, feesten en partijen. Satellietverbinding en internet aan boord zijn een van zelfsprekendheid. Met de Miramar is een vaartocht op het Veerse Meer, de Oosterschelde, de Westerschelde en het Grevelingenmeer echt genieten geblazen. "Van deze Sunseeker varen er wereldwijd maar zeven. Het is de enige in Nederland. Rondvaarten op de Zeeuwse wateren zijn er genoeg, maar daarbij worden massa's mensen vervoerd. Bij de Miramar staan juist exclusiviteit en maatwerk voorop. Deze boot is bedoeld voor gezelschappen van maximaal twaalf personen die een unieke vaartocht willen beleven. Een boot in dit segment is normaal gesproken niet te huur of enkel voor langere tijd. Bij mij kan men zelfs per dagdeel huren. Een dagje met de Miramar is bijvoorbeeld zeer geschikt voor een speciale bruiloft in besloten kring of als cadeautje met secretaressedag. Men kan een eigen programma samenstellen, inclusief catering en een chef kok. Op verzoek kan men voor anker gaan om bijvoor beeld te gaan waterskiën", legt Van Hee uit. Op het bovendek kun je heerlijk uitwaaien of beneden juist uit de wind zitten. En door het stabilisatiesysteem met vinnen heb je geen last van zeeziekte. Het tweedeks jacht is 23 meter lang en ruim 5 meter breed. Van Hee groeide op als boerenzoon in de polders van Kamperland. "Ik heb altijd wat met boten gehad. Van jongs af aan had ik een roeibootje of een zeilbootje en ik ben ook nog enkele jaren beroepsmatig als kokkelvisser actief geweest. In elk geval ben ik altijd verweven geble ven met het water. Met de overname van VDS Staal- en Machinebouw ging ik zelf schepen bouwen, variërend van mosselkotters tot sectiebouw voor megajachten. Tegenwoordig ben ik de schipper van de Miramar", zegt Van Hee met een kwinkslag. Kennissessie Woordvoering en Mediastrategie Spreken in het openbaar Het overwinnen van spreekangst opent een nieuwe wereld. Ben je bestuurslid, examenkandidaat, ondernemer, mana ger of politicus? Overwin je schroom om voor een groep te spreken. In acht bijeenkomsten leer je ontspannen maar overtuigend in het openbaar te spreken. Op de slotavond houd je een toespraak van 5 minuten, staand voor -» Mail naar deondernemer@pzc.nl Ook uw workshop hier? Van deze Sunseeker varen er wereldwijd maar zeven. Het is de enige in Nederland. www.miramaryacht.nl Wat is nieuws? Wat is een journalist? Wat is je boodschap? Hoe treed ik op voor een camera? Op onder meer deze vragen krijg je antwoord tijdens de Ken nissessie 'Woordvoering en Mediastra tegie', verzorgd door Arendo Schreurs, manager Public Affairs bij DELTA. D0K41, Edisonweg 41B, Vlissingen 29 sep tember 13.30-16.30 gratis aanmelden vóór dinsdag 22 september via www.dok41.nl de groep zonder papier of hulpmid delen. De cursus bestaat uit 8 lessen van 2 uur. Zeeuwse Volksuniversiteit Scalda, Podium 15 (ZEP), Middelburg eerste les donderdag 15 oktober 19.30-21.30 uur 170 euro en 30 euro voor cursusboek. Oud-gedeputeerde Harry van Waveren wordt wethouder in Oud-Beijerland. De 48-jarige politicus wordt 1 september of ficieel voorgedragen in de gemeenteraad van Oud-Beijerland. Van Waveren was van april 2003 tot april 2011 namens het CDA Zeeuws gedeputeerde van onder meer ruimte, wonen, demografische ontwikkeling, cultuur en recreatie. De nieuwe voorzitter van Toeristisch Ondernemend Zee land (T0-Zeeland) is bekend. Het is Jacques Suurmond, oud-gedeputeerde en voormalig burgemeester van de gemeente Sluis. Suurmond volgt Joke de Witte op die begin dit jaar door een onge luk om het leven kwam. Suurmond was van 2003 tot 2007 Zeeuws gedeputeerde. In 2008 werd de VVD'er interim wethouder in Vlissingen na de bestuurscrisis vanwege problemen rond de nieuwbouwwijk Scheldekwartier. Van 2011 tot 2013 was hij waarnemend burgemeester van Sluis. Met ingang van september is Karin Smit de nieuwe directeur-bestuurder van zorginstelling Gors. Ze volgt Jaap Hulstein op, die 31 jaar directeur-bestuurder van de zorginstelling voor mensen met een beperking is ge weest. Smit werkt 24 jaar in de zorg en is sinds elf jaar regiomanager Oosterschelde- regio voor Juvent in Zeeland. Daarvoor werkte ze onder meer bij Emergis. onder meer ingezet voor burgerparticipatie, het onderwijs, de brede school in Oost-Souburg en de verkoop van Hotel Britannia op de boulevard. Verboom was voorheen werk zaam in het bedrijfsleven. Zeeland Refinery in Nieuwdorp heeft een nieuwe directeur: Tanneguy Descazeaud. Hij volgt Nathalie De Muynck op die in juli afscheid nam. Descazeaud komt van Total, één van de twee moederbedrijven van Zeeland Refinery. Hij werkt al 18 jaar bij de raffina- gedivisie van Total. In die periode heeft hij van 1998 tot 2007 al verschillende functies bij Zeeland Refinery vervuld. In zijn vorige job was Descazeaud alge meen directeur van de raffinaderij in Martinique. Jo-Annes de Bat is in juli begonnen als gedeputeerde van de provincie Zeeland. De 35-jarige De Bat neemt op woensdag 16 september officieel afscheid van de gemeente Goes, waar hij vijfjaar wethouder is geweest. Daarvoor was hij vier jaar gemeenteraadslid voor het CDA, waarvan hij een jaar fractievoorzitter was. Verder heeft De Bat driejaar in Den Haag gewerkt als directeur van de Bestuur dersvereniging van het CDA. George Lernhout uit Sint Jansteen is de nieuwe voorzitter van de partij 50PLUS Zeeland. De 66-jarige Lernhout is ge pensioneerd directeur van de Rabobank. Momenteel is hij nog zelfstandig adviseur op het gebied van organisatie en communi catie en commissaris bij Stichting Woongoed. Wethouder Dick Verboom van de gemeente Vlissingen legt per 1 september zijn functie neer. Persoonlijke redenen liggen ten grond slag aan zijn beslissing, liet hij weten. Hij vindt dat het publiek bestuurderschap hem niet past en zich meer manager te voelen. De D66'er heeft zich als wethouder Mail naar deondernemer@pzc,nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 82