O De Ondernemer Zeeland Dat je geld eerst moet verdienen voordat je het uit kunt geven, is iets wat kinderen zich nog niet altijd lijken te realiseren. Het lijkt zo gemakkelijk, geld uit de muur. Kennis geeft macht 22 23 De Coöperatiefabriek een aantal kennisbijeenkom sten voor ondernemers. Die krijgen om de week en in groepsverband les in acht vakken, waaronder finan cieel management, human resources management, strategisch management en leiderschap, vertelt Berd Warmelts van de Coöperatiefabriek. "De bedoeling is dat de ondernemers niet alleen van hun docent leren, maar vooral ook van elkaar. Op deze wijze hebben we de afgelopen jaren al zo'n achtduizend ondernemers opgeleid. Ondernemers betalen zelf de 950 euro opleidingskosten. De bank draagt zorg voor de faciliteiten en wij voor de inhoudelijke expertise en de docenten." Uit onderzoek is gebleken dat het belangrijk is dat kinderen al jong leren omgaan met geld. Daar heb ben ze op latere leeftijd profijt van. Binnen het ge zamenlijke project 'Bank voor de Klas' van de Ver eniging van Nederlandse Banken verzorgen ook medewerkers van de Zeeuwse Rabobanken gast lessen aan basisschoolleerlingen van de groepen 6, 7 en 8. Dit is onderdeel van de nationale Week van het Geld. De leerlingen spelen onder meer het edu catieve spel 'Cash Quiz'. Dat spel mogen de scholen nadien houden. Marieke Dooms is financieel assistent hypotheken bij de Rabobank Zeeuws-Vlaanderen en verzorgde al verschil lende keren gastlessen op middelbare- en basisscholen. Ze is erg enthousiast. "We benaderen de scholen zelf met de vraag of ze mee willen doen. Tijdens de lessen vertel len we over sparen, reclame, zakgeld en lenen en wat een bank doet. Ook kunnen de leerlingen vragen stellen. Het valt eerlijk gezegd ieder jaar weer tegen wat kinderen we ten van geld. Dat je geld eerst moet verdienen voordat je het uit kunt geven, is iets wat ze zich nog niet altijd lijken te realiseren. Het lijkt zo gemakkelijk, geld uit de muur. Maar gelukkig zijn de kinderen wel zeer leergierig." In 2014 hebben alleen de Nederlandse Rabobanken al zo'n 140.000 leerlingen gastlessen gegeven. Het spreekwoord 'Kennis geeft macht' heeft zo'n negatieve la ding. Je gaat er meteen vanuit dat die macht zelfzuchtig gebruikt zal worden. En dat is nou juist niet wat de Rabobank ermee doet. De Rabobank bezit kennis. Veel zelfs. En niet alleen van bankie ren, maar ook van de branche waarin u werkzaam bent. Deze kennis delen we graag en dat doen we ook, op veel manieren. De Rabo KennisApp Dagelijks delen we onze sectorspecifieke kennis via de Rabo Ken nisApp. Met de Rabo KennisApp bent u als ondernemer snel en gemakkelijk op de hoogte van wat er speelt in uw branche. De Rabobank heeft deze app speciaal ontwikkeld om kennis met u te delen, zodat u kunt inspelen op de trends en ontwikkelingen in uw vakgebied. Dagelijks werken specialisten aan het updaten van de informatie. Denk aan macro-economische kennis, micro- economische kennis per sector en relevante RSS-feeds van ex terne nieuwsbronnen. Maar u vindt er ook blogs en publicaties van experts uit verschillende sectoren en branches. ZomerOndernemer Bij nieuwe initiatieven zijn we ook te vinden. Want daar is de vraag naar kennis vaak het grootst. Onlangs maakten we het project ZomerOndernemer mogelijk, waarbij we scholieren met onder nemersplannen op een leerzame en leuke manier lieten proeven van het ondernemerschap. En tijdens de Startersbijeenkomsten gaven we startende ondernemers tips en adviezen over het op stellen van een ondernemersplan en waar je als starter allemaal op moet letten. Maar ook de Online Masterclass Internationaal Zakendoen werd in maart erg gewaardeerd en krijgt in septem ber een vervolg. Bij de opstart van eBouievard, het nieuwe on line winkelplatform waar wij onze medewerking aan verleenden, deelden we onze kennis graag om het de ondernemers op weg te helpen. Toekomstvisies Hebben wij dan alle kennis in huis? Nee, wel veel, maar wij kun nen de ervaring en unieke ideeën, die u zelf als ondernemer heeft, natuurlijk niet vervangen. De beleving, de dagelijkse ondervindingen, de unieke toekomstvisies, die heeft u. En die hebben veel van onze ondernemende klanten. Niet voor niets investeren en participeren we regelmatig in netwerkmomenten voor ondernemers. Op die manier zorgen we ervoor dat u andere ondernemers kunt ontmoeten, uw kennis en enthousiasme met elkaar kunt delen en elkaar onderling kunt versterken. Kennis geeft macht? Ja, het geeft ons de macht om, middels het delen er van, lokale ondernemers verder te helpen. Het is onze manier om een aan deel te leveren in het suc ces van de ondernemers en daarmee de hele regio. Onze manier om onze co- operatieve grondslag in vulling te geven. Rabobank Namens de gezamenlijke Zeeuwse Rabobanken De Zeeuwse Rabobanken leren kinderen niet alleen met geld omgaan, ze laten basisschoolleerlingen ook kennismaken met het ondernemerschap. Bank voor de klas I Adri van de Laar directeur Bedrijven Rabobank Zeeuws-Vlaanderen Branche-informatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 79