ZSL hijst zeilen voor Damen Breskens Sailing BRESKENS Breskens wordt zeezeilhotspot SAILING WEEKEND Groot feest in Breskens dit weekend. Team Brunei en de Eendracht meren af bij Damen Breskens Sai ling Weekend (DBSW): drie dagen vol zeilwedstrijden in de monding van de Westerschelde en ver maak op de kade voor jong en oud. Zeeland Sport Leisure staat de DBSW-organisatie met raad en daad bij. O De Ondernemer Zeeland 181 19 Team Brunei vaart dagelijks en de Een dracht vaart zaterdags uit met gasten in de Westerscheldemon- ding waar ruim zeventig zeil schepen uit Nederland, België, Frankrijk en Groot Brittannië het opnemen tegen elkaar. Het grote publiek kan deze wedstrijd vanaf de havenhoofden en duinen aan schouwen en zaterdagochtend op het water aan boord van voorma lig loods- en marineschip Castor. De haven van Breskens biedt tij dens en vooral na de wedstrijden volop vermaak voor zowel deel nemers als toeschouwers zoals het bezichtigen van de schepen en de feesten na afloop van de wedstrijddagen. Vandaag is de Zeil Belevenis voor de jeugd met de Zeeuwse zeilta- lenten Esmée van Drielen en Finn Kribbe. In een dagvullend pro gramma maken kinderen kennis met het reilen en zeilen aan boord van een echt zeiljacht. Met deze clinic laten Zeilschool Deltazei lers, Sport Zeeland en Zeeland Sport Leisure kinderen kennis maken met het zeilen en stimu leren zij talentontwikkeling in de Zeeuwse zeilwereld. Watersportvereniging Breskens is nauw verbonden met de orga nisatie van Breskens Sailing. De vereniging maakt deel uit van de Deltacombi, een jeugdzeilcompe- titie in samenwerking met andere Zeeuwse verenigingen. Het kweken van zeiltalent is ook een speerpunt van Multraship, één van de hoofdsponsoren. "Als watergebonden Zeeuws bedrijf ondersteunen wij Breskens Sai ling vanaf het eerste uur door onder meer start- en begelei dingsschepen te leveren", zegt di recteur Leendert Muller. "De vele jonge bemanningsleden kunnen dit weekend ervaring opdoen in een internationaal en hoogstaand deelnemersveld. Een aantal van hen zeilden hun eerste mijlen in de Deltacombi waarbij wij ook fa- ciliteren." De kern van het grootste zeezeil- weekend van zuidwest Nederland bestaat net als tijdens de eerste editie van Breskens Sailing Week end twaalf jaar terug uit zeil wedstrijden in diverse klassen. "Naast de gebruikelijke races om het Open Nederlands Kampioen schap Zeezeilen onder het IRC en ORC handicap systeem", zegt voorzitter Roy van Aller, "komen ook de toerklassen (cruiser-ra- cers) aan hun trekken en breiden we dit jaar de vloot uit met de TwoHanded-klasse, oftewel met twee bemanningsleden. Hierdoor zijn de wedstrijden voor een nog breder publiek toegankelijk en zet Breskens zich steviger op de kaart als zeezeilhaven." Door de jaren heen heeft Breskens zich tussen een aantal befaamde zeillocaties gemanoeuvreerd. Muller: "Breskens ligt centraal tussen Scheveningen en de Belgi sche en Franse kustplaatsen en de haven is onder alle omstandighe den te bereiken én te verlaten. Bij goed weer kun je de Noordzee op, bij slecht weer de Westerschelde. De wedstrijden tijdens Damen Breskens Sailing Weekend gaan dus gegarandeerd door." 10.30-16.00 Zeil Belevenis voor 8-12 jarigen; 10.00-18.00 Bureau Veritas zeilra ces; Middag: aankomst Team Brunei; 20.00 Prijsuitreiking; 21.00 Feestavond met DJ. Zaterdag 29 augustus: 10.00-18.00 Damen zeilraces; 10.45-13.00 rondvaart Castor (Vis sershaven, 10 euro p.p., Zeeland pas 7,50 euro); 11.00 Eendracht vaart uit; 16.00 Team Brunei bezichtigen (kop Middenhavendam); 20.00 Prijsuitreiking; 21.00 Optreden Bressiaanse co verband Size Matters (openbaar) Zondag 30 augustus: 09.00-16.00 Multraship zeilraces; 17.00 Prijsuitreiking. BRESKENS Breskens wordt door de gunstige ligging steeds bekender in de zeezeilwereld. In middels hebben Watersportvereniging Breskens, Provincie Zeeland, Gemeente Sluis en diverse be drijven een koers uitgezet om van Breskens een internationale zeezeilhotspot te maken waarmee het internationale zeilerspubliek van alle gemak ken wordt voorzien. Roy van Aller: "Momenteel wordt onderzocht hoe de jachthaven kan worden uitgebreid. De bedrijvigheid in de Vissershaven moet verplaatst worden en er komt nieuwbouw op de Middenha vendam. Het toenemende aantal toerzeilers dat hierdoor Breskens aandoet, versterkt de gehele regio. Allereerst profiteren de supermarkten en restaurants, maar passanten huren ook fietsen om de omgeving te verkennen of ze gaan per bus naar Cadzand of de Belgische kust. De Ooster- schelde is vaak een logische vervolgbestem- ming." 2 8 -3 0 AUGUSTUS OVET Tekst Rudi Wijnacker Foto Anusjka Martens Internationale zeilteams strijden de komende dagen tegen elkaar tijdens DAMEN Breskens Sailing Week end. Iedere dag wordt afgesloten met een openbaar toegankelijke feestavond. Jeugdzeilen Wedstrijdklassement Het programma Vrijdag 28 augustus: I www.stichtingzsl.nl www.breskenssailing.org Oil anking WORDT MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOOR: stichtingzsl.nl Quality In bulk Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75