APP Swype Groei woningmarkt zet door Containeroverslag groeit de Ondernemer Voor ondernemend werkend Zeeland van de maand VLISSINGEN De groei van de koopwoningmarkt zet door. Dat stellen de economen van de Ra bobank in hun kwartaalbericht over de woningmarkt. De eerste helft van dit jaar was al veel beter dan afgelopen ja ren, maar de groei zet ook in de rest van het jaar en in 2016 door, verwacht de Rabobank. Dit jaar wisselen naar ver wachting 170.000 tot 185.000 woningen van eigenaar. In 2016 zal dit aantal volgens Rabobank stabiliseren rond 170.000 tot 190.000 verkochte woningen. Ook de prijsontwikkeling is gunstig, ffet ziet er naar uit dat de prijzen dit jaar met 2 tot 3,5 procent stijgen ten opzichte van 2014. Voor rekent de Rabobank op een gemiddelde prijsstijging van 2,5 tot 4,5 procent. Als redenen voor de aantrek kende woningmarkt noemt econoom Pieter van Dalen van de Rabobank de toenemende werkgelegenheid die voor een hoger gemiddeld besteedbaar inkomen zorgt, de historisch lage hypotheekrente en het hoge consumentenvertrouwen. Het dorp Graauw als centrum van de wereld? Oprichter Jos Heijens van Lab Zeeuws-Vlaanderen - inmiddels met pensioen - zei het regel matig met een kwinkslag, maar hij lijkt met een beetje fantasie gelijk te krijgen. Voedselveiligheid is hot. En het lab verricht analyses voor opdrachtgevers uit zo'n beetje alle werelddelen. VLISSINGEN De totale aan- en afvoer van goederen in de Nederlandse zeehavens is vorig jaar met 2,3 procent gestegen tot 570 miljoen ton. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De overslag van containers is in 2014 zelfs met 9 procent ge stegen. Het containervervoer maakt een steeds groter deel uit van de zeevaart van en naar Nederland. Het totaalgewicht van overgeslagen containers is sinds 2000 met bijna 25 pro cent gegroeid. De overslag van bulkgoederen daalde in deze periode met 2 procent. Voedingswaren komen van alle conti nenten ons land binnen. Bemonsteren, analyseren en onderzoeken zijn van le vensbelang. Steeds meer werk dus voor laboratoria, mede omdat supermarkt ondernemers alleen producten van topkwaliteit in hun schappen willen hebben. "We verrichten ana lyses voor alle werelddelen. Vorige week kregen we nog monsters opgestuurd uit Ecuador", aldus Guido de Clercq, operationeel manager dioxine in Graauw. Dioxine-analyses vormen een nieuwe loot aan de stam van het Zeeuws-Vlaamse lab. Per 1 maart van dit jaar is de accreditatie voor dioxine-analyses op Food en Feed een feit. "Er werken momenteel vier vaste mensen op ons dioxinelab. In vergelijking met de dertig man op de pesticide-afdeling is dat niet veel. We gaan echter ook de dioxine-analyses flink uitbouwen", weet General Manager Rense Vos van Eurofins Lab Zeeuws-Vlaanderen. Dioxines en di oxineachtige PCB's zijn residuen die vooral via de Zullen we gaan lunchen?! Stuur I Waardering: 00GOO Beschikbaar: iPhone en Android Prijs: 0,99 euro Tijd is geld. Dus als je veel op je smartphone of iPad berichten tikt, dan is de app Swype zeker het overwegen waard. Met deze app kun je namelijk tot wel 40 procent sneller typen. Swype is een alternatief toetsenbord voor zowel Apple I0S als Android appara ten. Vooral handig voor mensen die nogal eens zitten te hannessen met dat kleine toetsenbord op hun smartphone. Met Swype raak je geen letters meer aan. Je vormt snel woorden en zinnen door met je vinger over het toetsenbord te vegen ofwel te swypen. Op basis van de letters waar je met je vinger over glijdt, voorspelt de app wat je van plan bent om te typen. Het is misschien even wennen, maar typen met Swype is zeker het proberen waard. Overigens kunnen de knoppen van het toetsenbord ook op de oude manier 'ingedrukt' worden. O ja... de app bevat ook een Nederlandstalig woorden boek. Van ons krijgt de app 3 stemmen, maar als de bugs zijn opgelost die er nu nog inzitten, dan komen we in de buurt van 5. 'Graauw' bewaakt Tekst Henk van de Voorde Foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72