Vlissingen moet volgende week voor 31 minuten naarSneek Idool geeft dinsdag persconferentie en clinic op 12 Mobach rijdt thuiswedstrijd Beachtennis in Kamperland Roompot helpt Duinkerke flink Zeeuws team tegen Oranje Jong Ambon en voormalig international hebben hetzelfde doel: het voetbal op Ambon een nieuwe impuls geven. De wielerronde van Philippine is vanavond aan de vijftigste edi tie toe. Bij de elite en beloften staan er zo'n 40 renners op de voorlopige deelnemerslijst, bij de junioren staat de teller op 20. Bij de junioren komt Jarno Mo bach in actie. De renner uit Phlippine werd deze week opge nomen in de nationale selectie voor het WK in Richmond. Edwald Marteijn heeft een paar maanden geleden een suppor tersclub voor zijn dorpsgenoot opgericht. De juniorenwedstrijd begint om 17.00, terwijl de elite en beloften om 18.30 uur aan het karwei beginnen. Hans Dekkers uit IJzendijke is één van de favo rieten voor de winst. Roompot Vakanties en Team Roompot hebben via Talent- boek.nl gezamenlijk 2000 euro gedoneerd aan Joannathan Duin kerke. De Goese ID-renner hoopt met het geld dat hij op die website ophaalt naar het WK in Ecuador (20 september) te kun nen afreizen. Door de fikse donatie van Room pot Vakanties en bijdrages van de renners van het aan het be drijf verwante Team Roompot zit de wielrenner met een ver standelijke beperking nu al op ruim negentig procent van zijn streefbedrag van 5000 euro. Op weg naar het wereldkampi oenschap korfbal, begin novem ber in België, speelt het Neder lands team een oefenwedstrijd in Arnemuiden. In sporthal De Blikken treedt de ploeg van bondscoach Wim Scholtmeijer op dinsdag 15 september aan te gen de Zeeuwse selectie. Het is inmiddels vertrouwd dat Oranje in Zeeland langskomt in de aanloop naar een eind- toernooi. In de afgelopen jaren gebeurde het al drie keer. De laatste keer was in 2013; toen verloor het Zeeuwse gelegen heidsteam met 26-10. Kermisronde rekent op veel wielrenners Het wielercomité Hengstdijk is bij de organisatie van de kermisronde van za terdag weer in zee ge gaan met de Bel gische bond Waod. Er wordt daarom op een sterk deelne mersveld gerekend. Alle categorieën ko men vanaf 12.00 uur aan het vertrek aan de Hengstdijkse Kerkstraat. Vanaf 15.30 uur rijden de A-categorie en niet vergunninghouders de slotkoers. Mark Verhage zegeviert ook in Kreekloop Mark Verhage heeft de Kreekloop (9200 meter) in Terneuzen op zijn naam ge schreven (32.21 minu ten). Bij de vrouwen ging de zege naar Na- dia Bleijenberg in 45.21. De middenaf stand (5400 meter) werd gewonnen door Sander d'Hont in 17.02 en bij de vrouwen was Fiona Reijerse de snelste. Kris de Smet en Shirley Kerkhove wonnen de korte af stand (3200 meter) Lammerts tweede in Duitsland Kitesurfster Anne- lous Lammerts uit Schuddebeurs is gis teren verrassend tweede geworden bij de WK-wedstrijd freestyle in het Duit se St. Peter Ording. In de halve eind strijd stuntte ze te gen regerend wereld kampioen Karolina Winkowska. Vervol gens verloor ze in de finale van Gisela Pu- lido. Het was haar eerste tweede plaats in een WK-wedstrijd. e voetballers van Jong Am- bon verkeren volgende week in goed gezel schap. Nie mand minder dan Ruud Gullit brengt dinsdag ook een bezoek aan Ambon. De Middelburgse voetballers en Gullit zijn niet zo maar ingevlogen, want op het ei land in de Indische oceaan zijn ze helemaal idolaat van het Ne derlandse voetbal. Voornaamste doel van de promotieactivitei ten: het voetbal op Ambon weer nieuw leven inblazen. Gullit komt dinsdag aan op Ambon en geeft meteen een persconferentie. Op de banners die overal door de stad hangen wordt ook duidelijk gemaakt dat er een Meet Greet is met de voormalige topspeler van on der meer AC Milan, Chelsea en Oranje. Alleen zijn er slechts honderd plekken beschikbaar. En volgens de geruchtenmachi- 'Ze hebben een competitie van twee, drie maanden op poten gezet om ploegen aan te wijzen die tegen ons kunnen spelen' ne moeten die mensen 1 miljoen rupiah betalen om erbij te zijn. Dat is omgerekend zo'n 63 euro en dat kunnen veel inwoners van Am- bon zich helemaal niet veroorlo ven. Zij zullen het moeten doen met de clinic van Gullit later op de dag, waar ze als toeschouwer wel gratis bij kunnen zijn. De 'Zwarte Tulp' geeft die clinic op het veld dat midden in Am- bon-Stad ligt. Op het zogenaamde lapangan merdeka (vrij vertaald het vrijheidsveld) werkt Jong Am- bon deze weken ook de trainingen en wedstrijden af. Vanuit de spe lersbussen was het veld woensdag na aankomst al te zien, gisteren za gen de spelers met eigen ogen wat voor mooie plek het is. Lapangan merdeka is in Ambon-Stad wat in vrijwel iedere stad het vrijheids plein is: het middelpunt van alles. Auto's, brommers en minibusjes razen voorbij, veel mensen die te voet zijn werpen deze donderdag een blik op het veld. Van een afstandje zien ze een groene grasmat, maar wie dichter bij komt ziet dat de staat van het veld te wensen overlaat. Aan de ene kant van de middenlijn gaat het nog wel, aan de andere kant lig gen een paar plassen water. En de spelers van Jong Ambon die als rechtsback of linksbuiten spelen, moeten vandaag tijdens de eerste wedstrijd rekening houden met een klein obstakel. Aan één kant ligt namelijk een soort hobbel in VLISSINGEN. Het restant van de bekerwedstrijd tussen ONS Boso Sneek en VC Vlissingen wordt volgende week woensdag 2 sep tember gespeeld. De ontmoeting in de eerste ronde van de KNVB beker werd woensdagavond 31 minuten voor het einde gestaakt wegens noodweer. Het kunst grasveld kwam onder water te staan. Het restant van volgende week, waarin Vlissingen met 2-1 leidt, begint om 20.30 uur. Het bete kent dat Vlissingen volgende week opnieuw de lange reis naar het Friese Sneek moet onderne men. De club heeft inmiddels bij de voetbalbond geïnformeerd naar een eventuele vergoeding van de extra kosten die gemaakt moeten worden. Bij Vlissingen wordt dat geschat op ruim twee duizend euro. De bond laat ech- Extra kosten voor reis worden niet vergoed. De voetbalbond beroept zich op overmacht. ter weten dat die extra kosten niet worden vergoed, omdat er sprake is van overmacht. „Dit zijn onvoorziene omstandighe den", laat de persvoorlichting van de KNVB in Zeist weten. „Dit soort dingen gebeurt soms. Het is vervelend, maar op het weer hebben we geen invloed." Doordat het restant van het be kerduel tussen Sneek en VC Vlis singen voor volgende week is vastgesteld, moet er ook gescho ven worden met de bekerwed strijd tussen Vlissingen en Kloe- tinge in de districtscompetitie. Die ontmoeting, die voor dinsdag 1 september op de rol stond, is nu naar 8 september verplaatst. 'I®Saksikanittu pertandingan nrr iflföföKififcM E3E53SS3Ï* öV« Sport sport@pzc.nl PHILIPPINE KAMPERLAND. Op het Banjaardstrand in Kamperland wordt zondag de tweede editie van de internationale Beachtennis Tour Zeeland gehou den. Bijna vijftig beachtennisspelers uit Aruba, Bonaire, Letland, Italië, Frankrijk, Duitsland, België en Nederland nemen deel. De wedstrijden zijn van 11.00 tot 17.00 uur. VLISSINGEN ARNEMUIDEN HENGSTDIJK TERNEUZEN ST. PETER ORDING Ambon is in de door Barry van der Hooft D Jim Pentury door Jan Dagevos #CMCHIHG CLfNIC 283! Agustus 3 Sep tem ter 26 tS HUMANITARIAN ACTIVITIES JAM 3 50ftE D

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40