Trein QlJiT Ruimte op vakantie besparen ZOMER 7 Finn van vijf zit met zijn moeder Karlijn en opa Wiel te wachten op de trein. Niet op het station, maar op een bankje in familiepret park Mini Mundi. Finn kijkt tel kens naar links, want uit die rich ting moet de Mini Mundi Express komen. „Ik kom uit Horn. Dat ligt in Limburg", vertelt hij. Samen met zijn ouders, zusje Fieke (2) en opa viert hij een weekje vakantie op camping De Paardekreek in Kort- gene. „Volgens mij vergeet je een paar mensen op te noemen", zegt zijn moeder. Finn denkt even na. „Mijn oom en tante zijn ook mee. En baby Gijs." Vervolgens spiedt hij de omgeving weer af, op zoek naar de trein. Het was zomaar een leuk idee om met de familie op vakantie te gaan, vertelt Karlijn. Ze zijn voor al naar Zeeland gekomen voor het strand en de zee. „Dat hebben wij helaas in Limburg niet. Bovendien is Zeeland niet zo ver rijden, en dat is erg fijn met drie kleine kin deren." Opa Wiel maakt foto's van het interview. „Fijn hoor, zo'n hobby fotograaf in de familie", zegt Kar lijn. "Wij hoeven er niet om te denken en hebben straks toch prachtige foto's." Finn springt op. „Daar komt de trein!" 'Strand hebben wij niet in Limburg. Bovendien is Zeeland niet zo ver rijden, dat is erg fijn met drie kleine kinderen' Naomi (3) en haar zusje Tirza (1) liggen in de schaduw op het terras te slapen, onder toe ziend oog van hun moeder Tine ke. Jonathan van zes leeft zich uit op het springkussen, terwijl vader Wijnand de boel vanaf een bankje in de gaten houdt. Het is de vijfde keer dat de fa milie Van der Velden uit Putten vakantie viert op Walcheren, en ei genlijk hoort daar ieder jaar ook een dagje Mini Mundi bij. „Dat roept Jonathan al als we Zeeland nog maar binnen rijden", zegt Ti neke. Hij vermaakt zich dan ook prima. Naomi is een beetje ziek, daardoor kan zij niet echt van het uitje genieten. Maar ze moest wel mee, want vandaag is hun laatste vakantiedag. De auto staat bepakt en bezakt op het parkeerterrein. Ze zijn klaar om na het bezoek aan Mini Mundi terug te rijden- naar Putten. Walcheren blijft leuk, vindt Ti neke. „We zijn nog lang niet uitge keken. Iedere keer ontdekken we weer nieuwe dingen." Wijnand en Tineke hebben ook wel eens overwogen vakantie te vieren op Texel, maar zien daar toch van af. „Het is daar in de zomermaanden veel drukker dan in Zeeland. Hier heb je lekker de ruimte op het strand." 'We zijn nog lang niet uitgekeken. Iedere keer ontdekken we weer nieuwe dingen' bruidssuite boeken bij een Van der Valk hotel. Diana: „Ik had twee jaar geleden voor de grap zo'n suite geboekt als verrassing voor llonka. We hebben het heer lijk gehad op onze kamer met kingsize bed en jacuzzi." Sinds dien zijn de twee 'Van der Valk-gek', zoals Diana het noemt. „Wat begon als grap, is nu vaste prik. We duiken direct na aan komst de jacuzzi in en blijven daar tot onze vingers zo gerim peld zijn dat we amper nog iets kunnen vastpakken." Ze zeggen dat je je geld toch ergens aan Deze zomer kreeg de achtertuin een impuls. Waar eerst een vijver was, ligt sinds kort een terras. moet uitgeven als je niet op va kantie gaat. Deze zomer kreeg de achtertuin een impuls. Waar eerst een vijver was van drie bij vijf meter, ligt sinds kort een ter ras. De bielzen die rond de vijver lagen, dienen nu als afbakening van een hoekje (moes)tuin. llon ka zette ook nog een overkapping neer, waaronder de nieuwe loun geset staat. llonka. „De tuin is nu helemaal naar wens.Wij hoeven niet weg; we vermaken ons pri ma hier in Costa del Thuis." HKILLEJf VRIJDAG 28 AUGUSTUS 2015 Meer agendanieuws op onze website Domburg Beach Yoga Domburg. Kosten: 8 euro. Locatie: Strandovergang Watertoren Oost, van 9.30 tot 10.30 uur. Westkapelle Seizoensmarkt. Locatie: Markt, van 10.00 tot 19.00 uur. Koudekerke Bezoekerstuin de Houtenhandsche hof. Locatie: Wielemakersbaan 4, 10.00 tot 17.00 uur. Zoutelande Bezichtiging Catharinakerk. Locatie: Willi- brordusplein 3, van 11.00 tot 15.00 uur. Oostkapelle Kijkje achter de schermen van het aqua rium in museum Terra Maris. Locatie: Duinvlietweg 6, van 11.00 tot 11.30 uur. Breskens Damen Breskens Sailing Evenement. Lo catie: Oosthavendam 1, hele dag. Breskens Rondvaart met sleepnetvissen. Meer in fo: www.defestijn.nl, e-mailadres info@defestijn.nl of tel. 06-5322540. Lo catie: Handels-/westhaven, Keerdam 1, 10.00 tot 11.30 uur. Cadzand-Dorp Eindseizoen-expositie in de Dorpskerk in Cadzand van de werken van Ives de Roo en Cathi v.d. Heyden. Toegang gratis. In fo: 0117/851957. Locatie: Prinsestraat 17 (Dorpskerk Cadzand), van 14.00 tot 17.00 uur. Tholen Kermis Tholen. Locatie: Contre Escarpe, vanaf 13.00 uur. Tholen Braderie. Locatie: Centrum, van 13.00 tot 21.00 uur. Sint-Maartensdijk Weekmarkt. Locatie: Markt, van 13.00 tot 16.00 uur. Sint Maartensdijk Jeugdland, speelmeerdaagse. Locatie: Terrein Weggemans, van 10:00 tot 15.00 uur. Sint Philipsland Weekmarkt. Locatie: Voorstraat, van 7.30 tot 12.00 uur. Colijnsplaat Sportvissen met Sportvisserij Zoeteweij v.o.f. Reserveren gewenst, via www.zoe- tewey.nl of tel. 0113-695462. Locatie: Visserijweg 1, van 8.00 tot 16.00 uur. Yerseke Weekmarkt. Locatie: Kerkplein en omgeving, van 9.00 tot 12.00 uur. Kerkwerve Kofferbakverkoop. Locatie: terrein van recreatieboerderij van Langeraad, Weel- weg 3, Kerkwerve. Tel: 0111-412547, 06-21624026. 0iN Finn en Fieke uit Horn met hun ouders. Tineke van der Velden is nog lang niet uitgekeken op Walcheren. met de dieren een leven zonder dieren niet voorstellen, foto Ruben Oreel Diana (links) en llonka kunnen zich BfinNnE:* V* c.o Boekenmarkt in Vlissingen. archieffoto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35