'Wolfs doet dingen die op de Amerikaanse tv niet kunnen' CULTUUR SHOW 25 Concert finalist van The Voice Première 'De Grote Swaen' op NFF Santana samen met Hancock Abba-piano onder de hamer Beroemde Broadway-musical 'Pippin' in 2016 te zien in Carré Chansonnier Sjors van der Panne geeft op 26 februari een optreden in het Concertgebouw. Hij brak door nadat hij in de finale stond van The Voice of Holland. Hij zong toen klassiekers van onder ande ren Jacques Brei en Frank Boeijen. De nieuwe misdaadkomedie De Grote Zwaen, met Ruben van der Meer, Michiel Romeyn en Ton Kas, beleeft zijn première op het Nederlands Film Festival. De film is daar op 30 september voor het eerst te zien en draait vanaf eind oktober in de bio scoop. De hoofdrol wordt vertolkt door Peter van de Witte. De Grote Zwaen is de nieuwe film van regis seur Max Porcelijn, die eerder de misdaadkomedie Plan C maakte. De film, met veel van dezelfde ac teurs in de hoofdrollen, was drie jaar terug één van de grote win naars op het Gouden Kalveren-ga la. Gitarist Carlos Santana gaat een nieuwe groep vormen met zijn vrouw, slagwerkster Cindy Black- man, en drie jazzgiganten: pia nist Herbie Hancock, saxofonist Wayne Shorter en gitarist John McLaughlin. De band gaat ver moedelijk Supernova heten, meldt de inmiddels 68-jarige Woodstockveteraan. Santana heeft vaker met de drie jazzgro- ten gespeeld. Shorter is op diver se van zijn albums te horen. Met Hancock is de gitarist onder meer te horen op het album Pos sibilities uit 2005. Santana en McLaughlin werkten in de vroe ge jaren zeventig al samen. Dat ze samen een groep vormen is echter nieuw. Een piano van de Zweedse pop groep Abba is te koop. Het instru ment wordt op 29 september ge veild bij Sotheby's in Londen. Het veilinghuis verwacht een opbrengst van 800.000 pond, omgerekend iets meer dan 1 mil joen euro. De piano is te horen op hits van Abba als Dancing Queen, Waterloo, Mamma Mia en Money, Money, Money. Het instru ment van fabrikant George Bolin stond in de Metronome Studios in Stockholm waar Abba zijn nummers opnam. Sotheby's veilt ook een gesigneerde tekst van rapper Tupac Shakur, een gitaar van Eric Clapton en gesigneerde platenhoezen van kunstenaar An dy Warhol. De Broadway-musical Pippin, in 2013 de grote winnaar tijdens het Tony Awards Gala, komt in het voorjaar van 2016 naar Neder land. De originele Amerikaanse voorstelling is in maart en april 2016 exclusiefin Koninklijk Thea ter Carré in Amsterdam te zien. Nederland is het eerste Europese land waar Pippin te zien is. De muziek is van componist Step hen Schwartz, die eerder ook het veelvuldig bekroonde Wicked maakte. Het bijzondere aan de musical is dat zang en dans worden gecom bineerd met hoogstaande acroba tiek en magische circusacts. Pip pin speelde jarenlang in uitver kochte zalen op Broadway en toert momenteel door de VS. De ze tournee wordt onderbroken voor speelperiodes in Nederland en Japan. De Europese première in Carré is op 10 maart. De musi cal vertelt het verhaal van prins Pippin die op zoek is naar zich- zelf en de zin van het leven. Hij kan in de voetsporen van zijn va der Karei de Grote treden of zijn eigen koers varen. Een deel van de cast is in Nederland om van avond tijdens de opening van de Uitmarkt een voorproefje te ge ven. De kaartverkoop start van daag om 9.00 uur. 'DWDD' haalt Mart Smeets binnen voor EK Mart Smeets keert in de sportzomer van volgend jaar terug op televisie. Met Mat- thijs van Nieuwkerk en het team van De Wereld Draait Door maakt Mart Smeets een programma rond het het EK voet bal, de Tour de Fran ce en de Oympische Spelen in Rio de Janeiro. DWDD-pre- sentator Van Nieuw kerk zegt Smeets af gelopen zomer te hebben gemist op de televisie. YouTube-man moet betalen voor video Kim Kardashian en Kanye West hebben de rechtszaak over hun gelekte verlo vingsvideo gewon nen. Chad Hurley, mede-oprichter van YouTube, moet het paar volgens enter- tainmentwebsite TMZ 440.000 dollar (bijna 360.000 euro) betalen omdat hij een filmpje, dat stie kem werd gemaakt toen de rapper op zijn knieën ging voor de realtyster, breed verspreidde. Film Hardwell in première op Dance Event Dj Hardwell is tij dens zijn I AM Hard well concerttour langs 34 wereldste den gevolgd door re gisseur Robin Piree. Het resultaat is de nieuwe film I AM Hardwell Living the Dream. Deze film gaat op 13 oktober in première tijdens het Amsterdam Dance Event. Twee dagen la ter gaat hij landelijk in première. Regis seur Piree volgde de dj in 2013 ook al voor een film. WÈm VRIJDAG 28 AUGUSTUS 2015 MUZIEK MUZIEK THEATER Pippin komt naar Nederland. TELEVISIE INTERNET FILM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25