Inbraak Burghseweg was geen intimidatie Brandweer Oosterland sluit 6 SCHOUWEN-DUIVELAND In definitieve brandweerplan sluiten kazernes Dreischor en Oosterland. Kerkwerve houdt zijn blusvoertuig. Duinen van Haamstede in gebruik Beruchte kruising op de schop 'De VRZ is zo veel als mogelijk tegemoet gekomen aan wensen gemeenteraad' In de regio Rondje Kunst in galeries en ateliers Kunstactiviteiten Goeree-Overflakkee Mijn dorp, mijn stad Kerkwerve behoudt bluswagen door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Niet alleen de brand weerkazerne van Dreischor moet op termijn sluiten, ook de post Oosterland gaat dicht. Dat staat in het vastgestelde reorganisatie plan 'Maatwerk', dat de gemeen te gisteren op haar website heeft gepubliceerd. In het definitief geworden plan staat ook dat de post Kerk werve zijn blusvoertuig mag hou den tot er aan de noordkant van Zierikzee (vermoedelijk aan de Zandweg) een nieuwe kazerne staat. In een eerdere versie van 'Maatwerk' zou Zierikzee de tankautospuit van Kerkwerve overnemen. Kerkwerve zou dan het Zierikzeese hulpverlenings voertuig krijgen. Maar Zierikzee kan een extra bluswagen niet be mannen en dus blijft die in Kerk werve staan. Gerard Rabelink, burgemeester „Zo blijven de vrijwilligers in Kerkwerve ook gemotiveerd", licht burgemeester Gerard Rabe link toe. Met de aanpassingen van het reorganisatieplan komt de Veilig heidsregio Zeeland (VRZ) groten deels tegemoet aan de eisen van de Schouwen-Duivelandse ge meenteraad. Naar aanleiding van protest in Dreischor gaat de VRZ de situa tie in het oostelijk deel van het ei land opnieuw bekijken. Het idee is om in Nieuwerkerk een nieu we kazerne te bouwen. Dreischor en Oosterland kunnen dan sluiten. Rabelink: „We gaan in kaart brengen hoe we hier de opkomstnorm van tien minuten kunnen garanderen en of we ge noeg vrijwilligers in Nieuwer kerk kunnen vinden." De gemeenteraad wilde ook behoud van twee hulpverlenings voertuigen op Schouwen. Maar aan die wens komt de VRZ niet tegemoet. Burgh-Haamstede moet dit voertuig inleveren. Al leen in Zierikzee blijft er eentje staan. Volgens de VRZ zijn de zes- en vierpersoonsbluswagens tegenwoordig voldoende uitge rust om ongevallen met beknel ling te behandelen. Voor de Kop van Schouwen vroeg de raad om een extra zes- persoonsbluswagen. Eerder al zegde de VRZ een tweepersoons jeep toe voor natuurbranden in de Westhoek. En daar wil het VRZ-bestuur het bij laten. Rabelink is tevreden met het resultaat. „De VRZ is zo veel als mogelijk tegemoet gekomen aan de wensen van de raad." door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE. De politie heeft geen reden om aan te ne men dat de inbraak op 10 augus tus in de leegstaande artsenprak tijk aan de Burghseweg in Burgh-Haamstede was bedoeld als intimidatie. Bij de inbraak werd niets ge stolen. Wel werd een mes achter gelaten. De bewoonster van de bij de praktijk behorende wo ning ervoer dat als bedreigend. De praktijkruimte was van haar echtgenoot, de vorig jaar overle den huisarts Peter Keulers. Van wege het mes en de grove wijze van inbreken uitte de weduwe het vermoeden dat zij uit het dorp wordt weggepest. De poli tie kan dat niet bevestigen. „Een inbraak heeft altijd impact op de bewoners", zegt politiewoord voerder Willem-Jan Uytdehage. „En het mes betreft een breek- mes, een soort Stanleymes. Inbre kers hebben dat soort gereed schap bij zich." Dat de vrouw zich geïntimi deerd voelde, begrijpt Uytdehage wel. „Maar de wijkagent is op dit verhaal niet aangeslagen en me vrouw heeft ook geen aangifte ge daan van bedreiging of intimida tie." De politie heeft twee keer met de weduwe gesproken. BURGH-HAAMSTEDE In de galeries en ateliers in Burgh-Haamstede en omstreken is het zondag van 12.00 tot 17.00 uur Rondje Kunst. Mira de Koning (Kloosterweg 80- 82) exposeert glaskunst. Gastexpo- sant is Marijke Romijn met beel den. In Galerie ZeeUwArt aan de Hogezoom 99 zijn de vaste expo santen Veronie Rens, Jan Rens en Inge Rens. Gastexposanten zijn Zsuzsanna Gyorciovics met draad bomen en Peggy van Gurp met schilderijen van Renesse en Zie rikzee. Joop van Nugteren (foto) expo seert met bronzen beelden in Ga lerie Het Oude Raadhuis. In ate lier bie-maes (Kerkstraat 24, Burgh) is werk van Luc Maes en Marlène de Bie te zien. Stephan Ihrman en Anna van den Berg zijn gastexposanten in Galerie Borsboom, Achterweg 10 in Burgh. Elly Mes toont haar schil derijen en beelden aan de Hoge Hilleweg 1 Westenschouwen. GOEREE-OVERFLAKKEE Het nieuwe programmaboekje van de Stichting Kunst en Cul tuur Educatie (KCE) Goe ree-Overflakkee voor komend sei zoen is uit. Hierin staat alle informatie over de activiteiten die op de planning staan. Zoals cursussen, busreizen naar voorstellingen en diverse ex cursies. Het boekje is af te halen bij de bibliotheken of bij een VW-kantoor. Meer informatie is te vinden op de website: www.kcego.nl. ZIERIKZEE Montmartre markt Op het Maarplein in Zierikzee is zaterdag vanaf 11.00 uur een Montmartre markt. Tij dens deze markt met Spaanse inslag zijn di verse kunstenaars uit Zierikzee en omgeving aan het werk te zien. Verder is er brocante, muziek en sangria op het terras. BURGH-HAAMSTEDE VLISSINGEN Speciale acties Maritiem Muzeeum In het kader van Vlissin- gen Maritiem heeft het Vlissingse Mu zeeum dit weekeinde speciale acties opge zet. Zaterdag kunnen twee kinderen (t/m 12 jaar) gratis mee met één volwassene. Daar naast zijn er van vrij dag op zondag twee gratis rondleidingen. Vooraf aanmelden is gewenst. RENESSE Openingstijden De Blikvanger Blikmuseum De Blik vanger in Renesse is in september alleen op afspraak te bezoeken. Het museum is telefo nisch te bereiken op 0111-461794. Het nieuwbouwproject Duinen van Haamstede van Allévo en Zeeuwland krijgt vandaag en morgen zijn eerste bewoners. De huurders van ruim vijftig drieka- merappertementen voor zelfstan dig wonen krijgen vandaag en morgen de sleutel. Naast deze 53 appartementen worden binnen kort ook 6 groepswoningen, 12 zorgappartementen en een brasse rie in gebruik genomen. In de vol gende bouwfase komen er 24 pa tiowoningen en 33 driekamerap partementen bij. Het totale plan om het huidige Duinoord aan de Kloosterweg te vernieuwen naar Duinen van Haamstede wordt in drie fases gerealiseerd en moet binnen tien jaar afgerond zijn. BURGH-HAAMSTEDE. In opdracht van de gemeente Schouwen-Duiveland start medio september de herinrichting van de kruising Serooskerkse- weg - Noordstraat - Kloosterweg - Hogezoom in Burgh-Haamstede. Dit om de veiligheid te bevorderen. Om iedereen op de hoogte te stellen van de werkzaamheden en de zaken er omheen, wordt op donderdag 3 september een informatieavond gehouden in Grand Hotel Ter Duin. Aan vang: 20.00 uur. Voor meer informatie: omgevingsmanagement@h4a.nl. foto Dirk-Jan Gjeltema tips? mail naar redactie@pzc.nl BROUWERSHAVEN Grote of Sint Nico- laaskerk, 13.00- 16.00 uur: Exposi tie diverse kunste naars; BRUINISSE Brusea Visserijmu seum en Oudheids kamer, 11.00-16.00 uur: Demonstratie Mosselen koken; Expositie Schilde rijen Annie Scheer- meijer; BURGH-HAAMSTEDE Betonnen uitkijkto ren, 19.00 uur: Ex cursie Meeuwen duinen; Dorps huis, diverse tij dens, Spreekuur rij- bewijskeuring; Ex- cursieschuur Wes tenschouwen, 13.00 uur: Netvis- sen Noordzee strand; Grote Kerk in Haamstede, 12.00-19.00 uur: Openstelling van de kerk en exposi tie van afbeeldin gen in het thema Van Paradijs naar Paradijs; Museum de Burghse Schoole, 13.00- 16.00 uur: Scheepsmodellen en attributen van oud-Westenschou wen; Neeltje Jans, 17.00 uur: Avond- makreelrondvaart Hoogerwerf; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Familierondvaart, 13.45 uur: Mini crui se; 18.30 uur: Na- tuurvaartocht; DREISCHOR Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Rien Poortvliet 'Het Brieschend Paard' en Textiel- werken van Els Lemkes; Wijnhoe ve De Kleine Schor re, 11.00 uur: Rond leiding en wijn proeverij; OUDDORP De Overkant, 20.00 uur: Piano concert Frederic Voorn; Dorpskerk, 20.00 uur: Concert Margreeth de long; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmiddag van d'Antilopen; 18.45 -19 30 Drum band Nieuw Le ven; 19.45 -22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Atelier Uit de Kunst, 10.30-16.00 uur: Zomerexposi- tie; Dorpshuis 9.00-12.00 uur: Schilderclub, 13.30 uur Biodanza voor senioren, 19.30 uur: Biljarten; Jacobus- kerk, 20.00 uur: Concert Willie den Hollander en Mei-Lin Bos; Strandovergang Jan van Renesse- weg, gehele dag: Sportbreak; SEROOSKERKE De 'Praet' tuin, 13.00-17.00 uur: Open tuin; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 11.00-17.00 uur: Zo- merexpositie; Ca meramuseum, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling mi niatuur- en spiona- gecamera's; Hatt- fieldpark, 9.00- 16.00 uur: Hutten- dorp bouwen; Nieuwe Haven, 13.00 uur: Natuur- vaartocht met Fri- sia; 14.00 uur: Zeil tocht met traditio nele Zeilklipper; vanaf 18.00 uur: programma Haven dagen Zierikzee; Oude Haven, 13.00-16.00 uur: Tentoonstelling Noordhavenpoort; Sint Lievensmon- stertoren: 10.00- 17.00 uur: Exposi tie Silhouetten te gen het licht en be klimming van de toren; Expositie Vloedlagen in de zeereep; Pleingoed pop-up architectuurpro ject ;Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt; ZONNEMAIRE Haven van Bom- menede, 13.30 uur: Duo-excursie Yoga naar de Veermans plaat;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58