Zeeuwse is hit op YouTube m Schutter dood na moord op ex-collega's Is het nou friet of patat? ;;i|. Strijd om sportkijker ontbrandt Dumoulin leider in Vuelta Sportkanaal is nog dit jaar beschikbaar voor vier miljoen klanten van kabelreus, zonder verhoging abonnementsgeld. 'Nederland kan asielstroom makkelijk aan' ROTTERDAM. Ziggo slaat met de nieuwe zender een enorme slag in de strijd met onder meer concur- rent-kabelaar KPN. Het is na de komst van FOX een nieuwe speler in het steeds heviger gevecht om de sportkijker. Ziggo Sport komt voort uit het huidige Sport 1 en zal dus groten deels dezelfde sporten uitzenden. Presentator Jack van Gelder moet de sleutel worden van het succes van de nieuwe gratis sportzender Dat zijn onder meer de Cham pions League, Spaans voetbal, de EK-kwalificatiewedstrijden, golf en Formule 1. Het betreft hier zo wel hoogtepunten als live-wed- strijden. De uitzendrechten van de Champions League voor het zoge heten 'open kanaal' liggen nu bij SBS. Of en in hoeverre de nieuwe zender SBS in de wielen rijdt, is nog onduidelijk. Het gloednieuwe kanaal is mo gelijk geworden nu zowel Ziggo als de decoderzender vallen onder Liberty Global, 's werelds grootste kabelbedrijf dat in veertien lan den actief is. Het kanaal is ook een 'cadeautje' voor klanten die van wege de recente fusie tussen Zig go en UPC wat overlast hadden, omdat zij bijvoorbeeld hun deco der opnieuw moesten instellen. Experts verwachten dat Ziggo Sport in deze constructie op ter mijn kan uitgroeien tot een serieu ze speler in het gevecht om grote sportcontracten zoals het eredivi sievoetbal (nu bij de NOS). Ook wordt gefluisterd dat Liberty Glo bal interesse heeft in de SBS-groep. Sport 1 blijft in de vorm van een decoderzender beschikbaar voor niet-Ziggo-abonnees. Overstap Een belangrijke rol voor het ge hoopte succes van Ziggo Sport is weggelegd voor sportverslaggever Jack van Gelder. Hij liet onlangs weten na 40 jaar de NOS te verla ten voor Sport 1. Zijn overstap kwam voor velen als een grote ver rassing. Vandaag wordt echter de aantrekkelijkheid van die transfer pas echt duidelijk. Van Gelder gaat immers aan de slag voor een nieuwe zender die liefst 4,2 mil joen huishoudens gratis toege voegd krijgen in hun basispakket. Will Moerer van Sport 1 gaf eer der in deze krant aan Van Gelder ook te willen inzetten bij basket bal, tennis, rugby en golf. Hij wil Ziggo Sport kan op termijn uitgroeien tot een serieuze speler in het gevecht om grote sportcontracten overigens het oprichten van de nieuwe sportzender bevestigen noch ontkennen. De strijd om de sportkijker is in alle hevigheid ontbrand. Zo werd eerder bekend dat de NOS vanaf 2018 de tv-rechten van de Olympische Spelen heeft verloren aan Eurosport. Regen In Uit Thuis Vestingdagen Hulst laten Reynaertde Vos herleven Zangeres Emma Heesters (19) uit 's-Cravenpolder hoopt via YouTube haar droom te verwezenlijken. Tienduizenden mensen bekeken tot dusver haar video's. BEDFORD. De man die gisteren in de Amerikaanse staat Virginia een cameraman en verslaggeefster van omroep WDBJ7 doodde, heeft zich langs een snelweg ten zuid westen van Washington van het leven beroofd. Hij werd in kritieke toestand in een ziekenhuis opge nomen, maar overleed daar enkele uren later. Dat meldden de Ameri kaanse autoriteiten. Het gaat om een mogelijk ver bitterde ex-collega, Vester Lee Fla nagan. Flanagan heeft de moord aanslag gefilmd en de beelden ver spreid. De omgekomen slachtof fers zijn de 24-jarige Alison Parker en de 27-jarige Adam Ward. De slachtoffers waren bezig met een interview in een winkel centrum bij een jachthaven aan een stuwmeer in Virginia. Ze werkten aan een reportage over toerisme in de streek. De vrouw die ze daar vragen over stelde, Vicki Gardner, werd ook door ko gels geraakt en ligt in een zieken huis. Haar toestand is stabiel. HILVERSUM. Nederland kan de stroom asielzoekers makkelijk aan. Wel moet de capaciteit van de Immigratie- en Naturalisatie dienst (IND) omhoog en moet er snel werk gemaakt worden van meer huisvesting. Het verleden heeft volgens directrice Dorine Manson van Vluchtingen Werk Nederland bewezen dat ons land veel mensen kan opnemen. We hebben grote asielstromen eerder gezien zoals in 2000 toen 84.000 mensen naar Nederland kwamen, zei Manson gisteren in Nieuwsuur. Ze erkent dat vooral huisvesting een knelpunt is. PAGINA 14 15 Ziggo komt met nieuwe sportzender door Gudo Tienhooven www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 27 augustus 2015 257e jaargang nr. 201 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 PAGINA 19 ZEELAND 2 3 Lees meer op pagina 3 Lees meer op pagina 4 en 5 foto Marcelle Davidse 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1