€5.99 Kelderende aandelenkoers harde les voor Chinezen Gratis thuisbezorgd: Unieke Bordeaux uit topjaargang 2010 NIEUWS 9 Filmregisseur krijgt 20 jaar cel wijnvoordeeL.nl Miljoenen kleine beleggers in China zijn verbijsterd. Aandelen blijken toch niet zo veilig als gedacht. De woede is groot. „Er is veel boosheid. Het is misschien ook een beetje veel om begrip te vra gen van al die kleine investeerders met weinig beurservaring. Juist zij zijn door hun overheid gestimuleerd hun spaargeld te investeren. Bij ons heb je op de beurs veel meer institu tionele beleggers. Het percentage Chi nezen dat belegt is overigens nog klein. Een op de dertig Chinezen heeft aandelen. Dat zijn wel heel veel mensen. Er wordt gezegd dat er meer kleine beleggers zijn dan leden van de communistische partij. Je hoort wel eens 120 miljoen beleggers ter wijl de partij 86 miljoen leden heeft." „De ondoorzichtigheid van de groei van de Chinese economie speelt ze ker een rol. Er zijn signalen dat die minder hard groeit dan de overheid beweert. Dat maakt het voor inves teerders in het westen moeilijk in te schatten hoe zaken er nu echt voor staan. In hoeverre zijn de groeicijfers politiek bepaald? Is de teruggang in de economie misschien groter dan de overheid zegt? Je weet het niet. Er zijn analisten die de huizenprijzen een betere indicatie vinden geven en die zijn juist weer aangetrokken, wat erop wijst dat het best goed gaat. Ook de vooruitzichten voor de lange ter mijn zijn goed. Misschien reageren we met zijn allen wel te hysterisch op een normale beurscorrectie." Een rechtbank in Rusland heeft gisteren de Oekraïense filmregisseur Oleg Sentsov tot twintig jaar cel veroordeeld. Sentsov (39) werd ruim een jaar geleden door de Russische veiligheidsdienst gearresteerd, omdat hij zich had uitgespro ken tegen de annexatie van de Krim door Rusland. Sindsdien zit hij vast. Er was 23 jaar cel straf geëist wegens 'de voorbe- MENSEN Echtgenoot krijgt 140 uur werkstraf De man van de ont slagen directeur Nurten Albayrak van het Centraal Or gaan opvang Asiel zoekers (COA), heeft een werkstraf van 140 uur geaccep teerd. De man is ver volgd voor het be dreigen van een ge tuige in een rechts zaak over het ont slag van Albayrak. Nurten Albayrak zelf moet nog wel voor de rechter ko men voor valsheid in geschrifte. Crimineel wilde j'ournalistiek in Crimineel Willem Holleeder wilde par lementair verslagge ver worden voor PowNed. Dat zei presentator Domini que Weesie in tv-programma Argos TV-Medialogi- ca. Holleeder wilde optrekken met Rutger Castricum. reiding van terroristische aan vallen'. De regisseur ontkende en sprak van een politiek pro ces. De rechtbank verklaarde hem schuldig aan wapensmok kel. Het proces is internationaal omstreden. De EU en VS heb ben meermalen de vrijlating van Sentsov en een medever dachte geëist. Sentsov was twee jaar geleden te gast op Filmfestival Rotterdam. Hoofdredactie Libelle krijgt nieuw gezicht Franska Stuy ver trekt als hoofdredac teur van Libelle. Na zeventien jaar houdt ze het voor gezien. Wat ze na Libelle gaat doen, is nog niet bekend. Het is ook nog niet bekend wie haar zal opvolgen. Stuy: „Hoofdredacteur van Libelle is de al lermooiste baan die je kunt hebben, maar toch ga ik. Be ter nu dan op een moment dat het routine wordt." LA SALLE In orginele Chateau kist Bestel via www.wijnvoordeel.nl/aanbieding Ja ik bestel staatskapitalisme op de lange duur kan blijven werken. Of kan dat niet? Hoe werkt het nou precies? Dit soort vragen hebben Chinezen zich nooit eerder gesteld. Kleine beleggers heb ben vaak met een irreëel idee aan delen gekocht. Alsof het een alterna tief was voor mahjong spelen - voor gokken dus. Het gaat wonderbaarlijk goed omdat onze overheid erachter staat. Dus je bent gek als je het niet doet want het kan eigenlijk alleen maar goed aflopen, die gedachte. Zo was het ook met huizenkopen. Daar ontdekten de Chinezen tot hun woe de dat huizenprijzen ook konden da len." Het ongeloof dat aandelen koersen ook kunnen kelde ren, spat van Weibo, de Chinese versie van Twit ter. 'Ik kan de koersen niet aanzien. China, red mijn geld', weiboot een Chinese vrouw. Ze verwoordt de paniek onder tientallen miljoenen kleine Chinese beleggers die een aanzien lijk deel van hun spaarcen ten in de beurs hebben ge stoken. Juist op aanraden van de Chinese overheid. Volgens sinoloog Garrie van Pinxteren, journalist, do cent en senior visiting fellow aan Instituut Clingendael, staat de geloofwaardigheid van die Chine se overheid nu op het spel. Bestuur ders en ook de president zijn daarom onzeker wat te doen. „Zeker, het is nooit een vrije markt geweest in China en de spelregels worden nu halverwege veranderd. Tenminste, zo voelen Chinese inves- aandelen. teerders dat en dat verklaart veel van de woe de. De overheid geeft ook tegengestel de signalen af. Soms wordt gezegd 'we blijven de beurs steunen', dan wordt gezegd dat de beurs zijn eigen koers moet vol gen, dan laat de regering de munt de valueren en nu gaat de rente omlaag. Allemaal weinig constant." „Een vraag is nu of zo'n systeem van WOENSDAG 26 AUGUSTUS 2015 Mahjong met staatsgaranties Dat zijn dus harde lessen die ze nu in China leren. Ik las dat woedende beleg gers achter een baas van een beleggings fonds zijn aangegaan. Die man moest rennen voor zijn leven. Ook voor westerse investeerders lijkt dit een leermoment. Lees meer op pagina Economie OLEC SENTSOV NURTEN ALBAYRAK WILLEM HOLLEEDER FRANSKA STUY Op onze inkoopreis werden wij hartelijk ontvangen op het pittoreske Chateau la Salie de Courros. Bij de rondgang door de schitterende kelder zagen wij, achter een paar houten vaten, een pallet met wijnkisten staan. Uiteraard wekte dat direct onze interesse én vooral toen we hoorden waar het om ging! Namelijk de laatste kisten die waren gemaakt van de topjaargang 2010 en die nu voor eigen gebruik werden gebruikt door vrienden en familie bij speciale diners. Gelukkig wisten wij de wijnmaker te vermurwen om ons deze wijn te laten proeven. Chateau la Salie de Courros Bordeaux Supérieur 2Q10 Al na de eerste slok wisten wij: die moeten we hebben! De heerlijke geuren van rode bessen, kersen en specerijen stuiven uit het glas. De wijn is vol, zacht van smaak met een smaaksensatie van rode vruchten, kruiden en lichte peperige tonen. De subtiele houtlagering geeft deze wijn zijn zwoele mondgevoel en zachte smaak van vanille en toast. De lange volle afdronk is fluweelzacht van smaak. üALLr JlofmiV' .ninn< ^UJlTil i'-f CHATEAU DU COURROS Gratis thuisbezorgd laraiï»- f'uïiïluV' of bel 031-7702796 (ma. t/m vrij. 8.30 -17.00 uur) Liever bestellen via de bestelbon? Stuur deze dan in een ongefrankeerde envelop naar: Wijnvoordeel, Antwoordnummer 616, 840B VB Gorredijk X dozen (a 6 flessen) Chateau la Salie de Courros Bordeaux Supérieur 2010 (121490) èC5,99 per fles* Naam:M I I V I I Telefoon: Geboortedatum: *Introductieaanbieding: Geen bezorgkosten (t.w.v. 5,95). Betaling per factuur na levering. Gemakkelijk en zonder risico. Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar: Wijnvoordeel, Antwoordnummer 616, 8400 VB Gorredijk Vragen? Telefoon 031- 7702796 (ma t/m vr van 8:30 tot 17:00) of mail naar contact@wijnvoordeel.nl sinds 1000 SODEKNETTER WAT VOORDELIG] Al 16 jaar de voordeligste online wijnwinkel Klanten beoordelen ons gemiddeld met een 8,3 v' Snelle levering, binnen 24 uur op werkdagen Betaal pas na ontvangst van de wijnen ^Thuiswinkel) beslist.nl Winnaar in de categorie Levensmiddelen Supermarkten TOPWINKEL Geen 18, geen alcohol. t percentage ïzen dat belegt klein. Een op de Aziatische beleggers kunnen de kelderende aandelenkoersen niet geloven. Een jongen in een internetcafé in Ha noi, Vietnam speelt lie ver een spelletje. Foto Hoang Dinh Nam/AFP door Bob van Hüet Kleine beleggers hebben altijd vertrou wen gehad omdat de almachtige over heid wel borg zou staan voor succes. He Chim is nog dertig Chinezen heeft Het lijkt wel of de Chinezen, en ook wij hier met z'n allen, ontdekken dat er risi co's zitten aan beleggen in China.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9