Asbest legt werk op scheepswerf stil Gildefeesten, Mosselfeesten, Vestingdagen én stortvloed activiteiten in rest regio ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Sluiskil viert 35ste editie van Gildefeesten met Feest4daagse. Buiten het Kanaaldorp vechten zeker twintig andere festiviteiten dit weekeind om aandacht en bezoekers. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen onigevingsrecht Reguliere voorbereidingsprocedure De Gildefeesten vie ren hun zevende lustrum met vier spetterende feest dagen in Sluiskil. Om de 35ste ver jaardag te vieren, pakt de organise rende stichting op de zaterdagse feestavond extra uit. Nick Si mon moeten er voor zorgen dat deze editie onvergetelijk wordt. Hoewel grote artiesten de Gil defeesten vaker aandeden, moet de organisatie alle zeilen bijzetten om een topact als het Volendamse duo binnen te hengelen. Voor de optredens op de jubileumavond - naast Nick Simon treedt ook feestband Melrose op - vraagt de organisatie dan ook een toegangs prijs van twee tientjes (vijftien eu ro in de voorverkoop). Voor de par- 'Ook bij succes moet je blijven vernieuwen om de Feest4daagse spannend te houden' ty van Qjmusic (inclusief het fou te uur) en het optreden van dj Ka- balos op vrijdagavond wordt vrij dag geen toegang geheven. „Nor maal vragen we altijd entree tij dens de party-avond voor de jeugd. Maar twee keer laten beta len voor optredens in de feesttent willen we niet", legt secretaris Pas caline Gelderland van de Stich ting Gildefeesten uit. De Gildefeesten zijn in 3,5 de cennium weliswaar uitgegroeid tot een traditioneel feest, maar er moeten regelmatig wat vernieu wingen in het programma wor den opgenomen 'om het span nend te houden', weet de secreta ris. Tijdens de jubileumeditie wil de stichting de Sluiskillenaren nog meer bij hun eigen dorpsfeest betrekken. Zo zijn alle dorpelin gen uitgenodigd voor de 'ludieke actie' in de feesttent morgen avond. Ze kunnen daarna de Gilde- beurs bezoeken, een markt waar standhouders, vooral sponsors en lokale verenigingen, zijn. Gelderland is ook trots dat het aantal stoelen voor de zondagse fa- miliebrunch (aansluitend aan de oecumenische dienst) nog is uitge breid om iedereen de kans te ge ven aan te schuiven. Het hele pro gramma van de Feest4daagse is te vinden op www.gildefeesten.com. Naast de Gildefeesten worden dit weekeind in de regio in vele an dere plaatsen feesten gehouden. De Mosselfeesten in Philippine be staan nog vier jaar langer dan de Gildefeesten. Eerder dit jaar dreig den de Mosselfeesten te sneuve len, maar op het laatste moment stond een groep jongere dorpelin gen op om het dorpsfeest in stand te houden. Bezoekers die niet weten dat het om een doorstart van de Mos selfeesten gaat, zullen dat dit weekeind nauwelijks merken. Het tegen een vriendelijke prijs mosse len eten en de mosselopensteek- wedstrijd staan bijvoorbeeld ge woon weer op het programma. Aan muzikaal vertier is ook geen gebrek, omdat zich onder de initia tiefnemers van de nieuwe Mossel feesten ook de aanjagers van Rock on the Kiosk bevinden. Voor het hele programma zie www.stichting - mosselstad.nl. De Vestingdagen Hulst hebben een wat kortere historie dan de vo rige twee feesten, maar horen bij het trio grote streekfeesten in het laatste weekeinde van augustus. Een doolhof op de Grote Markt is dé attractie deze keer. Het hele feestprogramma is te vinden op www.hulstvestingstad.nl. DORPSFEEST, BAZAR, KERMIS, STRANDTOCHT, OLDTIMERS EN DANCE In dorpen in heel Zeeuws- Vlaanderen is het komend weekeinde feest De asbestverontreiniging is ruim een maand geleden ont dekt, wordt bevestigd door een woordvoerder van de Zeeuwse milieu-inspectie (Regionale Uit voeringsdienst, RUD). Ook wet houder Frank van Hulle (milieu) van Terneuzen is inmiddels op de hoogte. Op de werf, waar vooral scheepsonderhoud wordt uitge voerd, werken volgens woord voerder Leo de Visser vijf men sen. Op het kantoor gaat het om eenzelfde aantal. De Visser ver wacht dat de problemen direct na de vakantieperiode worden opgelost. „De werf vormt maar een klein onderdeel van ons be drijf. Onze industrieservice heeft tientallen mensen aan het werk bij tal van bedrijven." De werf - de vroegere Terneuzense Scheepsbouw Maatschappij - moet straks overigens wijken voor de nieuwe sluis. WOENSDAG 26 AUGUSTUS 2015 Nick Simon 'top of the bill' door René Hoonhorst Pascaline Gelderland, secretaris Naast deze drie grotere feesten vin den er komend weekeind tal van acti viteiten plaats in de streek. Voor een selectie zie kader hiernaast. De feesttent van de Gildefeesten op het Minister Lelyplein wordt met man en macht opgebouwd deze week. Dins dagmiddag werd de verlichting al opgehangen aan een railsysteem, foto Camile Schelstraete Ossenisse, Hof ter Nes se, Snisse Dorpsfeest, za terdag, met onder meer ontbijt, volleybal en bar becue. www.facebook.- com/st Snissedorpsfeest Terneuzen, buurthuis De Hoeve, zaterdag van af 13.00 uur, multi-cultu- rele dag met hapjes van diverse continenten. Paal, Saeftinghefeesten, zaterdag én zondag in en om de jachthaven. Onder meer waterspe- len, zeilwedstrijden en rondvaarten met versier de boten. Hengstdijk, kermis, za terdag, zondag en maan dag. Met schieting, gaai- bolling, kinderspelen, dj en Bennie de Vet. Breskens, Lange Strange- tocht, zaterdag, wande len langs strandpavil joens van Breskens naar Cadzand. www.lange- strangetocht.nl Hoek, erffair en bazar op boerderij Noorddijk 8, vrijdag en zaterdag. Met markt, kunstveiling en barbecue voor weder opbouw kerk. Hulst, HeadCandy in Stadspark, zaterdag, 's Middags coverband, 's avonds dance, hdcy.nl Terneuzen, Zwoele Zeeuwse Zalige Zomera vond, zaterdag. Dansen rondom Paerdestal. Sluis, oldtimermeeting bij belfort, zondag. door Wout Bareman TERNEUZEN. De scheepswerf van Marine Service Shipping bv aan de Schependijk in Terneuzen ligt tijdelijk stil. Dat is het gevolg van asbest, dat is aangetroffen in een oude loods en in het kantoorge bouw. De twee gebouwen zijn in afwachting van sanering verze geld en afgezet met linten. Verleende omgevingsvergunningen Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat op 26 augustus 201 5 een omgevingsvergunning is verleend aan de Indaver Afvalberging B.V. Voor het wijzigen van een fakkelinstallatie op (voormalig) stortplaats Koegorspolder Locatie: Koegorsstraat 19 in Sluiskil De beschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 27 augustus 201 5 gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis te Terneuzen. Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na genoemde datum tegen dit besluit bezwaar maken. Voor informatie kunt u terecht bij de heer L. Zaal via laz.zaal@rud-zeeland.nl of via het telefoonnummer 01 1 5-745 100. Informatie over Provincie Zeeland: www.zeeland.nl Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68