Heaven on Earth is een 'bewustzij nsfestival' Meer huisuitzettingen van huurders in 2014 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Boer promoot melde als groente Dansen onder een volle maan, je bewust zijn van jezelf en een fantas tische avond hebben zonder drank en drugs. Dat is het doel van Michaël de Windt (30) uit Aardenburg met zijn eerste 'be- wustzijnsfestival.' Dat klinkt in eerste instantie misschien zweverig, maar dat is het volgens Michaël niet. „Het gaat om bewustzijn en het heb ben van een leuk feest. Als ie mand het leuk vond maar niets voelde, is dat ook prima", vertelt hij. Michaël is designer en project manager van beroep maar volgt momenteel een opleiding tot spiri tueel therapeut. Zijn interesse voor het spirituele werd een jaar of zes geleden gewekt en nu wil hij iedereen die er voor open staat, zaterdag verwelkomen op zijn eerste festival. Michaël houdt de eerste editie van Heaven on Earth met als the ma Atlantis gewoon thuis, vanaf 16.00 uur aan de Langeweg 1 in Aardenburg. „Het is geen commer cieel feest en daarom vraag ik geen entree." Donaties zijn van harte welkom, om de volgende keer wellicht een groter feest te ge ven. „Op een bijzondere locatie zo als een kasteel." De Griekse dj Ni kos Akrivos komt draaien en Hi- deyo Blackmoon uit Japan treedt op. Daarnaast zijn er healings, spi rituele consulten en er kan reiki beoefend worden. Ook kun je een gezond hapje eten, Blue Solar Wa ter drinken en powersmoothies verorberen in alle kleuren van de chakra's. Wie wil, kan zich kleden op het thema Atlantis, de verzonken stad. „Mensen kunnen nadenken over wat voor gevoel ze bij Atlan tis krijgen. Dat is voor iedereen verschillend." Michaël verwacht rond de vijftig mensen en wie komt, dient dat aan te geven via de Facebookpagina van Heaven on Earth Festivals. „Als het thuis té vol wordt, moet ik helaas wel 'nee' tegen mensen zeggen." Met name bij Woongoed, de grootste van de drie met 6100 woningen, was sprake van een toename. Woongoed telde in 20t3 zeventien huisuitzettingen, in 2024 achtentwintig. In alle ge vallen was huurachterstand de oorzaak. Woonstichting Hulst (1400 woningen in de kern Hulst) had vorig jaar ook te maken met meer huisuitzettingen. In totaal negen huurovereenkomsten zijn in 2014 door tussenkomst van de kantonrechter verbroken, tegen zes in 2023. „We proberen dan al tijd nog een regeling te treffen met de huurders", meldt direc teur Jos Valckx, „in 2014 is dat ge lukt in vijf gevallen. Het aantal uitzettingen bleef daardoor be perkt tot vier." In 2023 is zelfs niet één uitzetting uitgevoerd. Alle huurders waren bereid een regeling te treffen. Clavis, actief in Terneuzen en Sluiskil, zag in tegenstelling tot Woongoed en woonstichting Hulst in 2014 het aantal uitzettin gen ten opzichte van 2013 dalen, van dertien naar elf Clavis (onge veer 2500 woningen) voert sinds 1 oktober 2014 een intensiever in- cassobeleid. Wie niet voor de eer ste van de maand de huur heeft overgemaakt, krijgt al een herin nering. Clavis had dan ook te maken met een hogere huurachterstand dan Woongoed en woonstich ting Hulst. De achterstand be droeg bij Clavis in 2014 2,6 pro cent van de jaarhuur, tegen 0,85 procent bij Woongoed en 0,36 procent in Hulst. 'Oorzaak kan zijn dat huurtoe- slag direct naar huurders gaat en niet meer naar corporaties' In de regio Bommetje 'trekker' Saeftinghefeesten Bommetje, ooit een tv-spektakel, is zaterdag vanaf 12.00 uur één van de hoogtepunten van de tweedaagse Saeftinghefeesten. De deelnemers werken in de spui- kom bij de jachthaven vier spelon- derdelen af. Verder is er het hele weekend live-muziek. Zondag wordt onder meer een zeilwed strijd gehouden en zijn er vanaf 14.00 uur rondvaarten met feeste lijk versierde boten. Ook pavil joen 't Schor speelt met live-mu- ziek in op het watersportfeest. Nieuwe straatnaam met historisch tintje De Hulster binnenstad is een nieuwe straatnaam rijker, de Vis- brug. Het straatje dat tot nu toe geen naam had, verbindt de Over- damstraat met het 's-Gravenhof- plein in het gebied Nieuwe Bier kaai. De naamgeving was nodig, omdat er een appartementencom plex komt op de plek van het hui dige Gravenhofgebouw. De naam Visbrug verwijst naar een middel eeuwse, zestien meter lange brug die bij aanleg van de haven in de Nieuwe Bierkaai is ontdekt. Seniorweb houdt open dag in De Lieve Stichting Seniorweb Oost- Zeeuws-Vlaanderen houdt vrij dag een open dag in De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst. Senior web heeft als doelstelling oude ren via cursussen wegwijs te ma ken op computers en tabiets. Ook andere leeftijdsgroepen zijn wel kom. Tijdens de open middag, van 13.30 tot 16.30 uur, zijn er ver schillende presentaties over het cursusaanbod. Meer informatie op: www.seniorwebhulst.nl. Kies je docent in Zeeuws-Vlaanderen Het kunstplatform Kiesjedo- cent.nl is vanaf nu ook beschik baar in Zeeuws-Vlaanderen. Het concept is er, omdat er - volgens de organisatie - 'steeds minder muziekscholen en centra voor kunst zijn'. Via het kunstplatform kunnen kunstzinnigen zelf hun kunstdo cent uitkiezen, variërend van pia no en zang tot Afrikaanse dans en edelsmeden. Er zijn ruim 500 lera ren beschikbaar. Meer informatie: www.kiesjedocent.nl. Mijn dorp, mijn stad Multi-Culturele Dag buurthuis De Hoeve Buurtvereniging De Hoeve houdt zaterdag de jaarlijkse Multi-Cul- turele Dag. Vanaf 13.00 uur kun nen liefhebbers kennismaken met gerechten en drankjes uit on der meer Roemenië, Marokko, Su riname en van de Antillen. Voor de kinderen treedt Happy, een vrolijke snuiter, op. Miss Bir- ry schminkt. Er zijn dansshows en Samantha bedrukt T-shirts. Ook draait er een Rad van For tuin. Het buurthuis aan het Ed- vard Grieghof sluit om 23.00 uur. Zwoele, Zeeuwse Zalige Zomeravond Op het Vliegende Hollanderplein tje, het Museumplein en bij klein- kunsttheater De Paerdestal aan het Tuinpad in oud-Terneuzen wordt zaterdag een Zwoele Zalige Zeeuwse Zomeravond gehouden. Vanaf 19.00 uur kan er worden ge geten en geluierd ('gelounched') op muziek van dj Bas van der Pe- ijl. Om 21.00 uur begint een ouderwetse openlucht-disco met Spank! En om 23.00 uur begeleidt dj Ricola de dansende discogan gers de nacht in. Oude begraafplaats komt weer tot leven De oude begraafplaats van Sas van Gent komt zaterdag 5 septem ber weer tot leven. Twee rondlei dingen vinden er dan plaats. De deelnemers maken een wande ling langs de geschiedenis van Sas van Gent, langs graven van men sen die een grote rol hebben ge speeld in de grensstad, zoals direc teuren van grote fabrieken, pas toors en families van gegoede hui ze. De oude begraafplaats ziet er weer piekfijn uit. Vrijwilligers van de werkgroep 't Oude Kerk hofhebben er sinds 2006 hard in gewerkt, met de steun van Stich ting Landschapsbeheer Zeeland en de Heemkundige Kring Sas van Gent. De excursies zijn zater dag 5 september om 13.00 en 14.00 uur, ingang via de Paul Kru- gersdreef. Doopsgezinde kerk, 20.00 uur: Zomera vondconcert; AXEL. DeHalle, 10.00 uur: Schilde ren; 13.30 uur: Sjoe len, creatief; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten; BRESKENS. De Uit komst, 13.30 uur: Creamiddag, kaar ten; CADZAND. Dorps kerk, 13.30 uur; Rondwandeling; CLINCE. Malper- tuus, 13.00 uur: KBO biljarten; 13.30 uur: Sjoelen, ANBO koersbal; GRAAUW. Dorps huis, 14.00 uur: Graauw Leeft; HOEK. De Loven- hoek, 19.00 uur: Bridge, biljarten; Molenplein, 10.00 uur: Speelweek; HULST. De Lieve, 9.00 en 13.00 uur: Biljarten; NIEUWVLIET. Par king frituur 't Ge maal, 19.30 uur: Zo meravondwande ling; Kaaie, 14.00 uur: Bieden, jokeren; SAS VAN GENT De Statie, 14.00 uur: Kaarten; St. Albert, 14.00 uur: Handwerken, biljarten; Warande; 13.00 uur: KBO biljarten, schieting; 13.30 uur: Fietsen; TERNEUZEN. De Ves te, 12.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Soos, jeu de bou les; 18.30 uur: Lijn- dansen; Ter Schorre, 14.00 uur: Tekenen; Ter rein bij Mc Do nalds, 16.30 en 19.30 uur: Circus Italiano; Karrewiel, 18.00 uur: Fietsvierdaag se; IJZENDIJKE. Zorgcen trum Emmaus, 13.00 uur: Zomer feest. door Sophie Stockman Michaël de Windt uit Aardenburg houdt zaterdag de eerste editie van Heaven on Earth, foto Camile Schelstraete door Harmen van der Werf TERNEUZEN. De drie woningcorpo raties in Zeeuws-Vlaanderen heb ben vorig jaar meer huurders uit hun woning gezet. Jos Valckx, woonstichting Hulst PAAL HULST HULST TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN SAS VAN CENT KLOOSTERZANDE. Frank Kuijpers, akkerbouwer bij Kloosterzande, is be zig met een missie: het promoten van melde als groente. Ja, natuurlijk, hij weet ook wel dat veel collega's er de schurft aan hebben. Melde is bo vendien steeds slechter te bestrijden met gewasbeschermingsmiddelen en tiert dit jaar door het droge voorjaar weliger dan ooit. „Maar", weet Kuijpers uit eigen ervaring, „meldeblaadjes smaken zelfs beter dan spina zie. Zeker met een beetje azijn, zout en peper erbij." Melde staat nu in een slecht blaadje, maar is gewoon een vergeten groente. „Zoals zoveel planten die wij nu als onkruid zien", stelt Kuijpers. Toch is hij niet van plan melde commercieel te gaan kweken. „Spinazie kun je met grote ma chines maaien, melde moet je blaadje voor blaadje van de steel halen. Te arbeidsintensief." Kuijpers nodigt een ieder uit om bij hem melde te ko men plukken. Scheelt hem weer werk. foto Camile Schelstraete WOENSDAG AARDENBURC. PHILIPPINE. De SINT JANSTEEN. De VOGELWAARDE 't Christus beeld op kerk hof. foto Robert Jan Goossens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67