Reimerswaal geeft Goes opdracht voor verkeersplan haven Yerseke Ondernemer merkt effect van gratis parkeren in Marconistraat na 15.00 uur BEVELANDEN en THOLEN 7 Dertien energiezuinige woningen in Goese nieuwbouwwijk Mannee Het feit dat er in de Mar conistraat, de Goese woonboulevard, na drie uur 's middags niet meer hoeft te worden betaald voor een parkeerplaats, is een 'ze gen'. Dat zegt mede-eigenaar Jaap Witte van woonwinkel TMC. Vol gens hem worden daardoor heel wat boetes minder geschreven en dat komt het bezoek aan zijn zaak ten goede. Het beleid is sinds begin dit jaar van kracht, als onderdeel van het Meerjarenplan Parkeren: een maatregelenpakket van lusten én lasten dat het tekort op het Goese parkeerbedrijf met drie ton moet doen afnemen. Op sommige plek ken, zoals de Marconistraat, wordt de automobilist tegemoet geko men, maar dagkaarten en vergun ningen zijn juist duurder gewor den. Hoewel Witte blij is met het huidige beleid, zou hij toch het liefste zien dat het parkeren op de woonboulevard helemaal wordt vrijgegeven. Dat is vorig jaar bij wijze van proef een tijdje het ge val geweest, maar de gemeente stopte ermee omdat het meer geld kostte dan verwacht. Tot ongenoe gen van de ondernemers. „Het blijft vervelend dat we een uitzon dering zijn op andere boulevards", verwijst Witte onder meer naar de Mortiere in Middelburg. Ook landelijk klinkt weer de roep om parkeren in stadscentra gratis te maken, omdat dat een gunstig effect op het bezoek en dus de bestedingen zou hebben. Volgens wethouder Loes Meeuwis- se is daar echter 'veel tegen in te brengen'. „Gratis bestaat niet, er is veel geïvesteerd in het centrum dus dat zal dan weer ergens an ders vandaan moeten komen." Meeuwisse kan nog niet zeggen wat het effect van de maatregelen uit het meerjarenplan tot dusver zijn. „We moeten de cijfers nog analyseren." Ondertussen leven er binnen de Goese politiek wel wat zorgen over de leegstand in de Marconist raat. Met name aan de noordkant wacht een aantal panden op nieu we invulling. Zeker als de Gamma op termijn naar nieuwbouw op de Goese Poort verkast, zou het zo- 'We zijn op dit moment zeer tevreden over de omzet, de economie is aangetrokken' maar zo kunnen zijn dat op TMC na de gehele rechterzijde leeg staat. „Daar moeten we bovenop zitten, anders lopen we achter de feiten aan", reageerde oud-wet houder ]o-Annes de Bat anderhal ve maand geleden op een opmer king vanuit de SGP-CU. Witte van TMC deelt die zorg nog niet zo. „We zijn op dit mo ment zeer tevreden over de om zet, de economie is sinds oktober aangetrokken, er is meer animo onder consumenten. Het duurt ook nog een poosje voordat Gam ma vertrekt. En voor hetzelfde geld hebben wij tegen die tijd meer ruimte nodig." Op dit moment staan op de Marconiboulevard het Renault-pand, Paauwe en Seats&Sofas leeg. Een dergelijk tafereel speelt zich haast dagelijks af op de Ha- vendijk langs de Yersekse oester putten. Door de komst van oester- proeverijen, restaurantjes en straks ook de Oesterexperience in het nabijgelegen bouwproject De Zaete wordt het alleen nog maar drukker op de dijk. Reden voor Reimerswaal om een visie voor de Yersekse kust strook -van De Zaete tot de Julia- nahaven- op te laten stellen. Aan de hand van zo'n document wil de gemeente uitvinden waar het best extra parkeerplaatsen kun- Voor zowel oesterbedrijven als toeristen is het dringen op de Havendijk in Yerseke. Reimers waal wil daar wat aan doen. nen komen en hoe de toeristen en bedrijven zo goed mogelijk kun nen worden ondersteund. Tegelijk wil de gemeente uitvogelen hoe de omgeving van de oesterputten, De Zaete, de havens én het dorps centrum het best met elkaar kun nen worden verbonden. Reimerswaal schakelt voor het maken van de toekomstvisie van de Havendijk en omgeving geen extern bureau in. In plaats daar van wordt het uitbesteed aan amb tenaren van de gemeente Goes, waar capaciteit in huis is om zo'n plan te maken. De gemeente Rei merswaal betaalt Goes hier 15.000 euro voor. De Wasschappelse heiploeg sloeg met behulp van kopers de eerste paal. De woningen in Maneco, zoals het project is ge noemd, worden samengesteld uit hoogwaardige en onder houdsvrije materialen. Daardoor zijn de onderhoudskosten in de toekomst beperkt. Nieky Verlin de van Eeterij-Spelerij Vierlin- den is één van de kopers. Mo menteel woont hij nog in een oude arbeiderswoning en heeft hij ervaren wat tocht, vaker de verwarming aan en geen duurza me materialen doen met de ener gienota. In zijn nieuwe woning kan hij zelf stroom opwekken met zonnepanelen en er is een goed isolatie- en luchtcirculatie- systeem. Daardoor zijn er geen energiekosten. De huizen worden gebouwd door aannemingsbedrijf Van der Poel Terneuzen en projectmana gementbureau Marsaki en eind dit jaar opgeleverd. Ze zijn alle maal binnen een half jaar ver kocht en daarom kijken Marsaki en Van der Poel naar geschikte lo caties voor meer energienotanul- woningen. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij Marsaki op telefoonnummer 0113-273055. WOENSDAG 26 AUGUSTUS 2015 Minder parkeerbonnen zegen voor Goese woonboulevard door Luc Oggel Jaap Witte, TMC Op de Goese woonboulevard aan de Marconistraat mag sinds begin dit jaar gratis worden geparkeerd na 15.00 uur. Dat leidt tot minder parkeerboetes met als gevolg dat het bezoek aantrekt. foto Marcelle Davidse door Joeri Wisse YERSEKE. Een heftruck rijdt behen dig heen en weer om een halfop de weg geparkeerde vrachtauto te laden met oesters. Belgen die een hapje gaan eten in een restaurant zoeken ondertussen een parkeer- plekje. Wielrenners, wandelende toeristen én Yersekenaren vechten ook nog om hun plekje op de weg. GOES In de Goese nieuwbouw wijk Mannee is gisteren begon nen met de bouw van dertien zo geheten 'EnergieNotaNul' wonin gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65