In straf tempo langs highlights rond de Kering Boete en rijontzegging beschonken bestuurder n 6 BEVELANDEN en THOLEN Inloopavond Masterplan Tholen In het spoor van de vleermuis „De stenen die hier liggen, zijn onderdeel van een kunstproject. Het laat de plattegrond van de ka thedraal van Reims zien." „Oo- hhhh", klinkt het. Echt spraak zaam zijn de bestuurders en inwo ners van de Japanse stad Kaizu ci ty niet. Ze kijken vol interesse, maar blijven zwijgzaam en lopen vervolgens weer gehaast achter de gids en tolk aan. Heel stereotiep met het fototoestel in de aanslag om alles vast te leggen. De groep heeft in het Topshuis al uitleg ge kregen over de Stormvloedkering Bestuurders en inwoners van Kaizu in Japen bezochten gisteren Colij'nsplaat en de Oosterscheldekering en gunt zichzelf dan ook nauwe lijks de tijd om de expositie in de buik van de Kering te bekijken. Ze lopen er in straf tempo langs, na gestaard door de andere bezoe kers. Buiten, op de pijler, worden al le fototoestellen weer tevoorschijn gehaald. Vol bewondering kijken ze naar het bouwwerk. Als bewo ners van Kaizu kijken ze dagelijks tegen hun eigen waterstaatkundi ge trots aan, gebouwd door de Ne derlander Johannis de Rijke. Daar door houden de inwoners tot op de dag van vandaag de voeten droog bij hoog water in de rivie ren. „Maar dit is veel grootschali ger", legt Kiyohiko Matsunaga, burgemeester van Kaizu uit. Eerder op de dag was de groep al op bezoek in Colijnsplaat, het geboortedorp van De Rijke. „We hebben gezien waar meneer De Rijke is geboren en heeft ge woond. Ik begreep heel goed wel ke achtergrond hij heeft. Onze stad Kaizu is heel vergelijkbaar met Colijnsplaat", aldus Matsuna ga en in snel tempo loopt hij door naar de bus. Op weg naar de vol gende stop: Kinderdijk. Een automobilist zag in mei vorig jaar een auto al slingerend, gas ge vend en remmend richting Krui- ningen rijden. Hij belde de politie die op een bedrijfsterrein de be wuste auto aantrof en na navraag de 62-jarige Z.R. uit Waarde aan hield. De eigenaar van de auto was slecht ter been en had bloed doorlopen ogen. De eerste alcohol- blaastest toonde aan dat hij fors had gedronken zodat hij mee moest naar het bureau. Daar zou hij, zo bleek gisteren bij de politie rechter, een nieuwe blaastest heb ben gesaboteerd. Maar de Poolse man verklaarde dat hij dat niet met opzet had gedaan. Hij be weert dat wegens zijn suikerziek te en het feit dat hij geen insuline mocht innemen, het gewoon niet was gelukt om goed te blazen voor de test. Omdat hij zijn rijbewijs al 39 dagen kwijt was, moet hij het niet opnieuw inleveren. In de regio Vijftiende editie Trekkertrek In 's-Heer Abtskerke vindt zater dag de vijftiende editie van de Trekkertrek plaats. Vanaf 08.30 uur kunnen de deel nemers beginnen met proeftrek- ken. Rond 13.00 uur starten de wedstrijden, waaraan zo'n hon derd mensen deelnemen. Ook vindt er een demonstratie plaats. Officiële heropening bibliotheek Tholen De 'Bieb in de buurt' in het ge meentehuis van Tholen is op nieuw ingericht. De officiële ope ning vindt vrijdag om 11.00 uur plaats door wethouder Van Dis. Vanaf 10.30 uur kunnen bezoe kers kennismaken met het nieu we bibliotheekconcept. De open dag duurt tot 16.30 uur. Centrale bibliotheek pas in januari open De nieuwe centrale bibliotheek van Reimerswaal in Kruiningen opent 4 januari de deuren. Eer der was er sprake van november dit jaar. In die maand opent in Rilland de 'Bieb in de buurt' ter vervanging van de huidige biblio theek. Hansweert (februari), Yer- seke (april) en Krabbendijke (juni) volgen daarna. Mijn dorp, mijn stad De gemeente Tholen nodigt alle inwoners en belangstellenden uit voor de inloopavond Master plan Tholen op 9 september. Tij dens de bijeenkomst wordt het voorontwerp-bestemmingsplan gepresenteerd. Het definitieve bestemmings plan is bedoeld om de ontwikke lingen op het gebied van sport, onderwijs en aanverwante voor zieningen mogelijk te maken in het plangebied rondom de Zoek weg en Abraham Beeckmanlaan in het westen van Tholen. Jachthavenweg 3, 17.00-20.00 uur - Zeilen met een schipper Goese Polder, veld naast de kantine van AV'56 en Buurthuis de Pit (Appelstraat 2) en Wijkgebouw Jan Ligthart (Bergweg 12) - Kindervakan tieweek; Grote Kerk, 13.00-16.00 uur - Zomerexpo- sitie 'Meeting Point'; Zeeland Na zomerfestival, Gro te Kerk, 20.30 uur - Locatievoorstel ling Soeur Sourire Zuidelijke voorha ven, 10.00,12.00 en 17.00 uur - Ver trek veerdienst naar Perkpolder Grasveld tegen over Wissekerkse- weg 6, overdag - Kindervakantie week Het Plein, overdag - Kindervakantie week Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 uur - Expositie Bert Hoogerheijde Sophiaboulevard, 11.00 uur - Vaar tocht over de Oos- terschelde RegioTuinidee, Manneeweg 7, overdag - Klus- durpse Dagen Complex 'Kruse Maf, Overdag-Kin- dervakantieweek HofKeizersweel, Hoogeweg 3, 10.00-12.30 uur - Workshop minibo- lussen bakken; 19.15 uur - Toeris tische fietstocht o.l.v. burgemees ter Stapelkamp (fo to) 't Meetje, Mees- stoofweg, overdag - Kindervakantie week Sportweg, naast Speeltuin, over dag- Kindervakan tieweek Scoutinggebouw Burenpolderweg, 9.30-11.30 - Vakan- tiebijbelweek; De Haven, Dreef, 14.00 uur - Zomer- bingo; Scoutingge bouw Burenpol derweg, 19.00-20.30 uur - Stokbrood bakken Nog even tijd voor een groepsfoto en dan weer snel door. De Japanse be zoekers uit Kaizu hielden het tempo hoog. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting NEELTJE JANS. „We staan hier op een historische plek", zegt de gids van Rijkwaterstaat terwijl hij naar de Stormvloedkering wijst. „Aahhhh", reageren de Japanners die aan de voet van de stormvloed kering staan. MIDDELBURG Een 62-jarige auto mobilist uit Waarde is gisteren ver oordeeld tot een boete van 250 eu ro en een rijontzegging van 180 da gen, waarvan 141 voorwaardelijk. Dit omdat de man vorig jaar mei in beschonken toestand richting Krui- ningen reed. Dat de man met op zet een tweede blaastest op het bu reau zou hebben gesaboteerd, acht te de politierechter niet bewezen. 'S-HEER ABTSKERKE Voor meer informatie zie: www.poeltrappers.nl. 3 Zorgboerderij 'Rust na Onrust', dat drie jaar geleden haar deuren opende, houdt zaterdag een open dag. Tijdens de openstelling worden er rondleidingen verzorgd en is er muziek. Locatie: Langstraat 11 Schore. Tijd: van 10.00 uur tot 14.00 uur. THOLEN Het programma is te vinden op: bibliotheekoosterschelde.nl REIMERSWAAL GOES Open dag 't Westlicht 't Westlicht in Goes, centrum voor bewust wording en persoonlij ke groei, opent zater dag haar deuren voor publiek. Naast de 32 workshops die gratis te volgen zijn, is er ook een welzijnsbeurs in de stadstuin van 't Westlicht. Bij slecht weer vindt de beurs plaats in de naastgele gen kerk. De dag start om 10.00 uur en duurt tot omstreeks 18.00 uur. Voor meer informatie zie: twestlicht.nl. THOLEN GOES Multiculti-markt In het Ambachtscen trum aan de Katten- dijksedijk in Goes is zaterdag van 13.00 tot 16.30 uur een mul ticulturele markt met een dansoptreden en de verkoop van pro ducten uit onder meer Polen, Marokko en Turkije. Parkeren en toegang zijn gratis. KATS Dag van de Clematis De Zeeuwse Rozen tuin in Kats staat za terdag in het teken van de Clematis. Tij dens de Dag van de Clematis zijn meer dan 120 soorten Cle matissen te bewonde ren. Tussen 10.00 en 17.00 uur zijn er lezin gen over de eigen schappen en toepas singsmogelijkheden van de verschillende soorten Clematissen. Ook krijgen bezoe kers tips over de ver zorging van deze veel zijdige klimplant met betrekking tot snoeien, bemesting en ziektebestrijding. Locatie: Sport- en gemeenschaps centrum Meulvliet, Zoekweg 8 in Tholen. Tijdsduur: 19.30 - 21.00 uur. KWADENDAMME. Tegen de schemering worden de vleermuizen in de Zwaakse Weel actief. Ze zijn hongerig en gaan op jacht naar insecten. Samen met een gids kunnen geïnteresseerden zaterdagavond speuren naar de vleermuizen tijdens de landelijke Nacht van de Vleermuis. Vooraf aanmelden via www.nm.nl/agenda. Het verzamelpunt is het in- fopunt van Natuurmonumenten aan de Zwaaksedijk 5 in Kwadendam- me. Om 19.30 uur begint de excursie, twee uur later is die klaar. Le den betalen 5 euro voor deelname, niet leden 8 euro. tips? mail naar redactie@pzc.nl COLIJNSPLAAT GOES HANSWEERT 'S-HEER ARENDS- KERKE 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN HEINKENSZAND KAMPERLAND KLOETINGE KRUININGEN WEMELDINGE WILHELMINADORP WOLPHAARTSDIJK YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64