Internationale vrijwilligers weer aan de slag in krekengebied Ouwerkerk Hart van Poortambacht vermaakt kinderen in laatste week vakantie SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Supermarkt op parkeerterrein bij het ziekenhuis in Vlissingen Tegenvallende opkomst bij tweede editie huttendorp Zierikzee. 'Een hok met etage. Beneden is voor de honden. Boven is voor ons' 'Ik doe voor de eerste keer mee. We maken een verblijf voor egels' 'Dit wordt de Ark van Noah. Die krijgt nog een puntdak met zeil' De zevenjarige Ryan zit in de EHBO-post met een flinke splinter in zijn vin ger. Hij is het vierde 'slachtoffer' in de nog maar enkele uurtjes dat het huttendorp Zierikzee is geopend. Gelukkig vallen alle verwondin gen mee. De splinter boeit Ryan dan ook niet. Hij wil terug het ter rein op en timmeren dat de stuk ken eraf vliegen. „Ik zie het aan mijn eigen kinde ren", legt Caroline Steenhard van stichting Hart van Poortambacht uit. „In de laatste vakantieweek slaat de verveling toe. Daarom heb ik met een paar enthousiastelingen het idee van het huttendorp weer opgepakt." Het eerste huttendorp vorig jaar was bewust klein gehouden. Er konden vijftig kinderen meedoen en die waren er ook. Deze keer heeft de stichting faciliteiten voor 150 kinderen. Maar tot teleurstel ling van Steenhard kwamen er maar 68 op af. „Tja, ik weet het ook niet. Er zullen nog kinderen op va kantie zijn en ik hoorde van een moeder dat ze moeilijk voorafkan plannen wat haar zoontje wil." Maar de kinderen die er wel zijn, hadden gisterochtend bij de opening door kinderburgemeester Floris Hoogenboom geen aanspo ring nodig. „Ze hoefden ook geen uitleg, maar gingen meteen aan het werk." Steenhard kan beschikken over een stuk of twaalf vrijwilligers per dag. Die zorgen dat er van pallets dierenverblijven (de opdracht van dit jaar) gebouwd kunnen worden. Die zorgen dat deze stallen van daag ingericht kunnen worden, dat er donderdag een sport- en spelprogramma is voor de (te) snel le bouwers en dat de dierenverblij ven worden beoordeeld. Donder dagmiddag is de prijsuitreiking en donderdagavond komt de brand weer om alle mooie bouwsels in de hens te steken. VLISSINGEN. De investeringsmaat schappij die het ziekenhuis in Vlissingen koopt en renoveert, praat met partijen die een deel van het achtergelegen parkeerter rein willen kopen om er een su permarkt te bouwen. Dat komt investeringsmaat schappij Zeeland Investments Be heer van Henk van Koeveringe goed uit, want voor het nieuwe compactere ziekenhuis zijn er toch parkeerplaatsen te veel. „En zo kan het ziekenhuis geld ver dienen om de kapitaallasten om laag te brengen. Diverse retailers hebben hun belangstelling bij ons kenbaar gemaakt. Maar we zitten nog in de beginfase; er is nog niks concreet en er zijn nog geen contracten gesloten. Wel hebben we dit idee bij de ge meente Vlissingen aangedragen als mogelijke oplossing." Intussen verhuist het ADRZ al ondersteunende diensten naar het oud-Emergis-kantoor tegen over het ziekenhuis in Goes, dat het per september huurt. Het gaat om de afdelingen p&o, com municatie, financiën en een deel van iet. Een deel zat in Goes en een deel zat in Vlissingen. Die laatste laten een gat achter, het geen Van Koeveringe goed uit komt. „Dan hebben we mooi ruimte om afdelingen naartoe te verplaatsen tijdens de renovatie." De jongeren zijn te gast bij de stichting Deelnemers Buitenge bied. Die is actief rond de caissons en dan gaat het concreet om cam ping De Vierbannen, brasserie de Vierbannen en het Watersnood museum. De jongeren worden uitgezon den door SIW Internationale Vrij- willigersprojecten. De acht gaan zich bezighouden met de aanleg Buitenlandse jongeren werken in Ouwerkerk van groen en het verbeteren en on derhouden van de omgeving. De SIW is opgericht in het rampjaar 1953, toen vrijwilligers uit vele landen kwamen helpen bij de wederopbouw na de waters nood. In 2013, zestig jaar na de Ramp, kwamen er opnieuw vrij willigers naar Ouwerkerk. Zij leg den toen natuurspeelplaatsen aan bij de caissons en de kreek. De nieuwe groep maakt 's avonds en in het weekeinde graag kennis met jongeren in de omge ving. Ze gaan ook op stap om Zee land te leren kennen. Via Ria Ge luk (06-28513978) zijn ze uit te no digen voor een kennismaking. WOENSDAG 26 AUGUSTUS 2015 Pepijn Schras (7) jurre Bolle (7) Mimi van de Sluis (12) It Kinderen uit de groepen 4 tot en met 8 van de Zierikzeese basisscholen bouwen dierenverblijven op het evenemententerrein aan de Haringvlietstraat. foto Dirk-jan Gjeltema Jeugd timmert er flink op los door Ton van den Nouweland door Wendy Wagenmakers OUWERKERK. Acht jongeren uit Mexico, Spanje, Duitsland, Rusland en Kirgizië bivakkeren, samen met twee begeleiders, van 31 augustus tot en met 11 september in het krekengebied van Ouwerkerk. Ria Geluk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58