In straf tempo langs highlights van de kering 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Boete en rijontzegging voor man uit Waarde wegens rijden onder invloed Laatste Zierikzeese Dag Bestuurders en inwoners van Kaizu bezochten gisteren Colijnsplaat en de Oosterscheldekering In de regio Tweede editie van Trekkertrek Dorpsweg dicht met vervangen riolering Mijn dorp, mijn stad 2««srtrag£3JH IBSgajaB Nog even tijd voor een groepsfoto en dan weer snel door. De Japanse be zoekers uit Kaizu hielden het tempo hoog. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting NEELTJE JANS. „We staan hier op een historische plek", zegt de gids van Rijkwaterstaat terwijl hij naar de Stormvloedkering wijst. „Aahhhh", reageren de Japanners die aan de voet van de stormvloed kering staan. „De stenen die hier liggen is een kunstproject. Het laat de plat tegrond van de kathedraal van Reims zien." „Oohhhh", klinkt het weer. Echt spraakzaam zijn de bestuurders en inwoners van de Ja panse stad Kaizu City niet. Ze kij ken vol interesse, maar blijven zwijgzaam en lopen vervolgens weer gehaast achter de gids en de tolk aan. Heel stereotiep met het fototoestel in de aanslag om alles vast te leggen. De groep heeft in het Topshuis al uitleg gekregen over de Stormvloedkering en gunt zichzelf dan ook nauwelijks de tijd om de expositie in de buik van de kering te bekijken. Ze lo pen er in straf tempo langs, nage staard door de andere bezoekers. Buiten, op de pijler, worden al le fototoestellen weer tevoorschijn gehaald. Vol bewondering kijken ze naar het bouwwerk. Als bewo ners van Kaizu kijken ze dagelijks tegen hun eigen waterstaatkundi ge trots aan, gebouwd door de Ne derlander Johannis de Rijke. Daar door houden de inwoners tot op de dag van vandaag de voeten droog bij hoog water in de rivie ren. „Maar dit is veel grootschali ger", legt Kiyohiko Matsunaga, burgemeester van Kaizu uit. Eerder op de dag was de groep al op bezoek in Colijnsplaat, het geboortedorp van De Rijke. „We hebben gezien waar meneer De Rijke is geboren en heeft ge woond. Ik begreep heel goed wel ke achtergrond hij heeft. Onze stad Kaizu is heel vergelijkbaar met Colijnsplaat", aldus Matsuna ga en in snel tempo loopt hij door naar de bus. Op weg naar de vol gende stop: Kinderdijk. MIDDELBURG. Een automobilist uit Waarde kreeg gisteren in Middel burg een boete van 250 euro opge legd en 180 dagen rijontzegging waarvan 141 voorwaardelijk. Hij kreeg de straf voor dronken rijden. Omdat de man zijn rijbewijs al 39 dagen kwijt was, hoeft hij het niet opnieuw in te leveren. Een oplettende medewegge bruiker zag mei vorig jaar de man al slingerend, gas gevend en rem mend richting Kruiningen rijden. Hij belde de politie die op een be drijfsterrein de bewuste auto aan trof en na navraag Z.R. (62) uit Waarde aanhield. De eigenaar van de auto was on vast ter been en had bloeddoorlo pen ogen. De eerste blaastest toon de aan dat hij fors had gedronken zodat hij mee moest naar het bu reau. Daar zou hij, zo bleek giste ren bij de politierechter, een nieu we blaastest hebben gesaboteerd. Maar de Poolse man verklaarde dat hij dat niet met opzet had ge daan. Maar dat wegens zijn suiker ziekte en het feit dat hij geen insu line mocht innemen, het niet was gelukt om goed te blazen. Politierechter De Jager besliste dat door communicatieproblemen er mogelijk geen sprake geweest is van bewust saboteren. Tegen de automobilist was een boete van duizend euro geëist en een jaar rijontzegging waarvan 321 dagen voorwaardelijk. DREISCHOR Livemuziek en van alles te eten en te drinken. Dat brengt de sfeer tijdens de tweede editie van Jan Poots Trekkertrekwed- strijden op de akker aan de Gaaanderse'sweg 11 in Dreischor. Het evenement wordt zaterdag 19 september gehouden. De wed strijden (in vijf klassen) worden vanaf 12.00 uur gehouden. Kij ken kost 2,50, meedoen kost 10 euro. De tractoren worden om 8.00 uur gewogen en maken om 9.00 uur een proeftrek. 3 Opnieuw maakt café De Gekroonde Suikerbiet kans op een prijs. Het Zierikzeese horecabedrijf is via een internetpoll doorgedrongen tot de top drie van Mooiste Klassieke Bars in Nederland. Er kan nog tot 14 september worden gestemd. De winnaar wordt op 22 september bekend. SEROOSKERKE De Dorpsweg in Serooskerke is vanaf maandag 31 augustus ter hoogte van de kruising met de Stoofweg afgesloten voor alle ver keer. In opdracht van de gemeen te vervangt Gebr. Moerland BV de riolering. De verwachting is dat de werkzaamheden vrijdag 16 oktober zijn afgerond. Verkeer wordt omgeleid via de N57-N59 (Serooskerkseweg) en via de N653 (Delingsdijk). NOORDCOUWE Meditatieve kleurkunstexpositie Kleurkunstenares Ba- tya opent zondag 30 augustus van 15.00 tot 17.00 uur haar ex positie Meditatieve Kleurkunst. In Kuur oord De Schouw aan de Donkereweg 1 in Noordgouwe komen verschillende werken van Batya te hangen. Deze schilderijen zijn te koop. Meer infor matie: www.kleur- kunst.nl. SEROOSKERKE Dansavond Dansclub The Four Seasons verzorgt za terdag 29 augustus een dansavond in het Dorpshuis Seroosker ke. Er is een dj aanwe zig. De dansavond be gint om 20.00 uur en een entreebewijs kost vijf euro. RENESSE ALS-fietstocht De laatste van drie ALS-fietstochten start morgen vanaf 13.00 uur op camping Zon- nedorp in Renesse. Er zijn twee fietsroutes uitgezet: één van 25 kilometer en één van 50 kilometer. De rou te volgt het knoop puntensysteem. Deel nemers krijgen een routebeschrijving met weetjes over de omge ving. Ook kunnen ze meedoen met de puz- zeltochtprijsvraag. Deelname kost 5 euro per persoon. Meefiet sende kinderen beta len 2,50 euro en een deelnemend gezin 15 euro. Vrijwel de gehe le opbrengst komt ten goede aan Stich ting ALS Nederland. Vertrekken kan tot ui terlijk 17.00 uur. ZIERIKZEE. Ontharen in de Poststraat. Gisteren was de laatste van vijf Zierikzeese Dagen. Sonja Pankow van winkeliersvereniging OVO kijkt er tevreden op terug. „De eerste twee zijn zeer druk bezocht. Goed voor de stad en goed voor de winkelier. De klacht was dat er te veel kramen met hetzelfde product staan. Daar hebben we dit jaar aan ge werkt en volgend jaar is de diversiteit nog groter", belooft Pankow, die ook vindt dat meer winkeliers gebruik mogen maken van de mogelijk heid zelf gratis een kraam te plaatsen, foto Dirk-Jan Gjeltema tips? mail naar redactie@pzc.nl BROUWERSHAVEN Grote of Sint Nico- laaskerk, 13.00- 16.00 uur: Exposi tie; BRUINISSE Brusea Visserijmu seum en Oudheid kamer,11.00-16.00 uur: Demonstratie Bolusbakken; Ex positie Schilde rijen Annie Scheer- meijer; Kerkplein, 8.00-12.15 uur: Kleedjesmarkt; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 19.00 uur: Drumband; Excur- sieschuur Westen- schouwen, 13.30 uur: Kabouterpad; Neeltje Jans, 17.00 uur: Avondma- kreelrondvaart Hoogerwerf; Slot Haamstede, 11.30 Diapresentatie en bezoek Ridder zaal; Strand Wes- tenschouwen, 10.00 uur: Strand- yoga; Trampoline centrum Wester- schouwen, vanaf 11.00 uur: Plompe- toren Skeltertocht; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Familierondvaart, 13.45 uur: Mini cruise; 18.30 uur: Natuurrondvaart; DREISCHOR Museum Goe- manszorg, 11.00- 17.00 uur: Tentoon stelling Rien Poortvliet 'Het Brieschend Paard' en Textielwerken van Els Lemkes; 20.00 uur: Band Schor; Wijnhoeve de Kleine Schorre, 15.00-17.00 uur: Wijnproeverij en rondleiding; ELLEMEET Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljar ten; NIEUWERKERK Camping Boeren- rust, tussen 11.00 en 20.00 uur: Speu ren in het maïs- doolhof; NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OUDDORP Inspiratiecentrum Grevelingen, 10.00 uur: Workshop schilderen en foto graferen; 14.00 uur: Kinderwork shop mozaïek; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger: 14.00- 17.00 uur: Verkoop expositie minia tuurwinkeltjes; Camping Zonne- dorp, 13.00 uur: Sportieve ontdek kingstocht voor A.L.S.; Centrum, 10.00 uur: Torenbe klimming Jacobus- kerk; Strandover- gang Wilhelmina- hoeve, gehele dag: Sportbreak Renes se; Strandpavil joen Corazon, 10.00 uur: Yoga Le na; SEROOSKERKE Kerk, 13.00-17.00 uur: Openstelling kerkgebouw; De Schelphoek, 11.00 uur: Kajaktocht op de Oosterschelde; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling miniatuur- en spionagecamera's; 14.00 uur: Foto tour door Zierik- zee onder begelei ding van fotograaf Leen Koper; Eve nemententerrein Camping Kloet, 10.00 uur: Weke lijkse Snuffel- en Brocantemarkt; FI- ZI, 14.00 uur: Apenstreken; Hatt- fieldpark, 9.00- 16.00 uur: Hutten- dorp bouwen voor kinderen; Nieuwe Haven, 13.00 uur: Rondvaart Natio naal Park Ooster schelde met Frisia; 14.00 uur: Zeil tocht met traditio nele Zeilklipper; Nieuwe Kerk, 13.00-17.00 uur: Zo- merexpositie; Sint Lievensmonstert- oren, 10.00-17.00 uur: Expositie Sil houetten tegen het licht en be klimming van de toren, Pleingoed pop-up architec tuurproject, Expo sitie Vloedlagen in de zeereep; ZONNEMAIRE Dorpskerk, 14.00- 17.00 uur: Kerk open met exposi tie quiltdekens en schilderen;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57