Zesde treinheld 'Amsterdammer* Staatssecretaris Sander Dekker schrapt vermaak 4 NIEUWS pharosreizen Hoewel puur amusement van de publieke zenders af moet, ziet de NPO ruimte voor entertainment. Boom op bootje in de Efteling Overgang blijkt zwangerschap Prachtig Pfalzerwald Ook Damien krijgt de onderschei ding Légion d'honneur, net als de andere vijf mannen die de Marok kaanse terrorist Ayoub El Khazza- ni wisten te stoppen. Hij heeft als enige aangegeven anoniem te willen blijven, reden waarom zijn achternaam hier niet wordt genoemd. Waarom Damien zijn identiteit niet wil prijsgeven, is onbekend. Collega's mogen geen commentaar geven Damien was vrijdag de eerste die in een worsteling belandde met El Khazzani, net nadat die op de wc zijn aanslag had voorbereid en met kalasjnikov over z'n schou der tevoorschijn kwam. De terrorist wist zich lost te rukken van Damien, waarna de 51-jarige Amerikaan Mark Moogali- an zich op hem wierp. El Khazza ni schoot daarna Moogalian neer (die dat overleefde), maar werd vervolgens overmeesterd door de inmiddels gehuldigde mannen Alek Skarlatos (22), Spencer Stone (23), Anthony Sadler (23) en Chris Norman (62), drie Amerikanen en één Brit. Waarom Damien zijn identiteit niet wil prijsgeven, is onbekend. Collega's in Amsterdam mogen geen commentaar geven en beves tigen zelfs niet dat hij daar werkt, 'omdat hij anoniem wil blijven'. Damiens automatische mail-ant woord geeft aan dat hij tot donder dag vrij is. Volgende maand werkt de 'fi nancieel risicobeheerder' van BNP Paribas precies vier jaar in Amster dam. Voor zover bekend woont hij ook in de hoofdstad. De Franse aanklager in de zaak verdenkt El Khazzani van een ter roristische aanslag, zo maakte hij gisteren bekend. Op de dag van de aanslag be zocht hij nog een jihadistische si te. De 25-jarige Marokkaan ont kent dat hij een aanslag wilde ple gen. Hij wilde reizigers 'beroven' en had de wapens 'gevonden' in een Brussels park, aldus zijn ver klaring. Maandagavond vielen recher cheurs twee woningen binnen in het Belgische Molenbeek, nabij Brussel. Een zus van de verdachte zou daar gewoond hebben. De po litie zou op zoek zijn naar plekken waar El Khazzani onderdak heeft gekregen tijdens de voorbereiding van zijn aanslag. i(anwb unnetjes over doen wat de commerciële zenders doen, dat is dus niet de bedoeling. Staatssecretaris Sander Dekker (Media, WD) was er gisteren tijdens de presentatie van zijn plannen voor de publieke om roep duidelijk over. Hij wil meer creativiteit in de program mering. Met de nadruk op edu catie, informatie en cultuur. Amusement, luidt zijn oor deel, moet als kerntaak worden geschrapt. Al in oktober vorig jaar liet hij weten weinig heil te zien in vermaak bij de NPO. Programma's als Ranking the Stars en Animal Crackers heb ben bij de NPO hun langste tijd gehad, zo klonk het dreigend. Maar amusement hoeft niet helemaal te verdwijnen van de publieke buis, zo blijkt bij nauwkeurige lezing van Dek kers plannen. Het kan een 'on dersteunend middel' zijn om de educatieve, informatieve en culturele programma's voor een breed publiek aantrekkelijk te maken, aldus Dekker. „Het bete kent dus niet dat we straks alleen nog film noir en opera's kunnen zien." In het wetsvoorstel staat het zo: het doel is 'een divers publiek te trekken en te binden, zodat de doe len van de publieke omroep onder de aandacht kan worden ge bracht'. Die zin zou naar verluidt onder druk van de PvdA zijn toegevoegd aan Dekkers wetsvoorstel. Door die toevoeging zien de NPO en het College van Omroepen vol doende ruimte om nog wél amuse ment te kunnen uitzenden. „Dat is voor ons belangrijk", zegt NPO- woordvoerster Babet Verstappen. „Zo kunnen we bepaalde thema's of onderliggende boodschappen op een aantrekkelijke manier brengen." Ze kan niet zeggen of de NPO kansen ziet voor een programma als Bananasplit, dat eerder ook door Dekker werd genoemd als voorbeeld van puur amusement. „Het is allemaal niet zo zwart-wit. We kunnen er nu ook niet meteen programmatitels aan hangen", zegt Verstappen. Avrotros, een omroep die be hoorlijk wat amusement uitzendt, wil eerst de plannen van de staats secretaris goed bestuderen alvo rens een reactie te geven. Omroep MAX-baas ]an Slagter kan echter direct '1001 redenen op noemen' waarom hij vindt dat de wet van geen kanten deugt. „Wie gaat dan bepalen of Heel Holland Bakt, Boer zoekt Vrouw en We Zijn Er Bijna amusement is? Sander Dekker 's avonds thuis op de bank? Ik kom veel in landen waar- Drie bezoekers van de Efteling zijn gistermiddag gewond geraakt. Ze zaten in een bootje waar een boom op viel. Volgens een woordvoerder van het pretpark zijn twee mensen naar een ziekenhuis gebracht, de een met nekletsel, de ander met een verwonding aan de enkel. Een derde persoon had een hoofdwond, maar kon het bezoek aan het park voortzetten. De Gondoletta, de rus tigste attractie van het pretpark, is gesloten en blijft dicht totdat de oorzaak duidelijk is. Met het weer heeft het waarschijnlijk niet te ma ken. De hulpdiensten sloegen groot alarm, omdat iemand mogelijk in het water was gevallen. Het is niet duidelijk of dat echt is gebeurd. De 47-jarige Anne ke Veenhof is afgelo pen weekend volko men onverwacht be vallen van dochter Mylana. „Je denkt dat dat niet kan, dat het smoesjes zijn van tienermoeders. Maar in mijn geval was de komst van Mylana écht een to tale verrassing." Dat heeft deels te ma ken met de hernia die ze opliep bij de bevalling van haar middelste, nu 14 jaar geleden. „Om de chronische pijn te onderdrukken heb ik een neuro- stimulator in mijn rug. Die haalt de pieken van de pijn weg." Bovendien was de laatste zwan gerschap in niets te vergelijken met de drie vorige. „Toen moest ik negen maanden spugen. Nu niet. Ik werd wel dikker, maar over mijn hele lijf. Een hoop kwaaltjes gooide ik op de over gang." In de nacht van zaterdag op zon dag werd Veenhof wakker met pijn. Onder de douche werd ze overspoeld door een gevoel dat ze meteen herken de. „Weeën. Onmis kenbaar." Mylana is in de ambulance ge boren. Zussen Lindsay (16), Amber (14) en Daisy (5) zijn net zo blij als de verraste ouders. of i> dsg&n Pvifsland 4 dagen 125 115 95 6 dagen 205 189 159 M JA door Victor Schildkamp AMSTERDAM. De zesde held van de verijdelde terroristische aanslag in de Thalys naar Parijs is een 'Amster dammer'. De 28-jarige Fransman Damien werkt al vier jaar in de hoofdstad bij de bank BNP Paribas. Al AUTOVAKANTIES VAN ANWB Is mollen jagen plat vermaak, Ja of Nee? door Hanneke Keultjes en Marlies van Leeuwen D KAATSHEUVEL AMSTELVEEN Welkom in de natuur van het Pfalzerwald! Dit door de Unesco beschermde natuurgebied ligt vlak tegen de Franse grens, op een steenworp van de Elzas. Be halve een schitterend wandel- en fietsgebied vindt u hier ook vele historische burchten. Maakt u een mooie dagtocht langs de Deutsche Weinstrasse? Of gaat u naar de prachtige stad Heidelberg, met z'n romantische kasteel? Ook een bezoekje aan Straatsburg is zeker de moeite waard! U verblijft in Landhotel Wasgau- Hausenstein. Het hotel heeft o.a. een zwembad, sauna en tennisbaan. Informatie reserveren www.pharosreizen.nl/wegener of via 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 11614. euro per persoon zoekcode 11614 Inbegrepen 3 of 5x overnachting met ontbijt 3 of 5x driegangenmenu of buffet 1x welkomstdrankje 1x koffie met taart/koek op de aankomstdag 1x regio-informatie gebruik zwembad en sauna gratis gebruik van tennisbaan gratis parkeerplaats bij het hotel Prijzen 20/08-30/09 01/10-31/10 01/11-20/12 Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-), toeristenbelasting (€1,50 p.p.p.n. vanaf 14 jaar) en bijdrage Calamiteitenfonds (€2,50). Heerlijk om naar te kijken, zo'n bezwete Rik van de Westelaken of Viktor Brand in paniek in een tuktuk. Maar wat is nou het verschil met al die andere BN'ers die in Expeditie Robinson op RTL5 worstelen met honger, zandvlooien én elkaar? Precies. Hoe mooi en spannend ook, Wie is de Mol? blijft een spel en spelletjes horen bij de commerciëlen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4