Vijf tips Friet vanavond voor het gemak en uit gewoonte Hester uit Arnemuiden gaat na zomerseizoen beha 8 ZEELAND Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Elke dag geeft een thuisblijver tips. Naar de historische markt in Veere. Muziek luisteren op het Nazomerfestival in Middelburg. Een terrasje pakken op de boulevard in Vlissingen. Museum 't Uusje van Eine in Arnemuiden bezoeken. Koffie met een bolus bij Bliek in Veere nut tigen. „De kinderen rekenen daar op." licht Petra toe. Het stel komt uit Breda en heeft Fleur (5) en de tweeling Valentijn en Charlotte (3) meegenomen voor een weekje op Strandpark de Zeeuwse Kust in Renesse. Petra: „Paul heeft ook nog drie grotere kinderen, die zijn nu niet mee. We zitten normaal gesproken ongeveer een week per maand in Frankrijk, maar de klein tjes wilden graag nog naar zee. Vandaar deze bestemming. „In Frankrijk kook ik iedere dag wel zelf, vanwege de locatie daar moeten we wel. Hier doen we makkelijker", zegt Petra. „Een keertje macaroni en eens uit eten bij de Schouwer Hoeck. Thuis heb ben we Hello Fresh, zo'n box waar ingrediënten in zitten voor drie maaltijden. Je eet daardoor dingen die je anders niet snel maakt en ik heb er beter door leren koken." Pe tra kookt doorgaans, Paul is van de barbecue en bakt pannenkoe ken. De kinderen van het stel zijn niet heel makkelijke eters. Petra: „Maar we koken maar één ding. Als ze het niet lekker vinden, dan eten ze maar wat minder. Vooral Charlotte vindt het wel interes sant om te helpen met koken. Dan zet ze er een krukje bij en komt ze vertellen wat ze wel en niet lekker vindt." 'Thuis hebben we zo'n box met ingrediënten in zitten voor drie maaltijden. Je eet dingen die je anders niet snel maakt eren, maar ze werd actief bij de scouting. Ook is ze bij bakkerij Bliek gaan werken. Daardoor kent ze inmiddels veel mensen in het dorp. „In zo'n bakkerij leer je men sen snel kennen. Nu zou ik hier niet meer weg willen." Vanwege haar werk bij Bliek kan ze in de drukste vier weken van het seizoen helaas geen va kantie opnemen. Dan worden al le zeilen bijgezet en maakt ook Hester lange dagen. „Zeker de da gen dat ik in Veere werk zijn pit tig. Op dinsdag heb je daar de his torische markt, die noemen wij gekscherend wel eens hysteri sche markt", zegt de inwoonster van Arnemuiden. „Ongelofelijk wat er dan op een dag door je handen over de toonbank gaat. Dagen van zeven tot zeven zijn dan geen uitzondering." Klusproblemen Ze kijkt best wel uit naar de va kantie. Vooral omdat er dan even geen wekker gaat. Maar stilzitten en niets doen is zeker niet de planning. „Ik heb die twee we ken hard nodig om alles eens even recht te trekken hier thuis. Dan kunnen de nodige kluspro- jectjes af gemaakt worden. We krijgen van de woningbouwver eniging binnenkort een nieuwe keuken en daar heb ik al wat voor bereidend werk voor gedaan." Hester laat weten dat het oude behang er al af is. Nu moet er nieuw behang op. „We hebben boven al wel geschilderd op de slaapkamers, maar daar is ook nog het een en ander te doen. Als we allemaal zo druk aan het werk zijn dan komt dat er ge woon niet van. Op die een of twee vrije dagen in de week heb je andere prioriteiten. Het is nu dus rommelig, er ligt overal wel wat. Als alleenstaande moeder heeft Hester vaak zelf het nodige kluswerk gedaan. Zo maakte ze zelf van pallets een grote bank voor in de tuin met kussens van kindermatrassen erop. Het scheelt dat ze creatief aangelegd is. Voor de ontspanning maakt ze graag taarten. Ook haakt ze van alles; dat loopt uiteen van boxkle den tot kussens en van knuffels Ondanks dat voor veel mensen de vakantie er al weer op zit, heeft Hester van Maanen haar twee weken nog te goed. Hester woont nu zo'n vijftien jaar in Ar nemuiden. In het begin vond ze het even lastig om in te burg- Agenda door Mariska den Hartog RENESSE. Al zitten ze in een com plete safaritent met keuken, koken zullen Petra en Paul Groenhuis de ze week niet veel doen. „Vanavond wordt het sowieso friet. Makkelijk omdat we net zijn aangekomen en ook een beetje uit gewoonte om dat het vrijdag is." Petra Groenhuis Petra en Paul Groenhuis zijn laat op de camping aangekomen en eten daar om makkelijk, foto Marieke Mandemaker Alles even recht door Mariska den Hartog Middelburg Zeeland Nazomerfestival. Kijk voor het volledige programma en de locaties op www.nazomerfestival.nl. Westkapelle 'Aan de kust'-dag. Vanaf 9.00 uur strand jutten op het strand aan de Joossesweg. Vanaf 10.00 uur wandeling met gids langs de kust met bezoek aan het kust licht 'het ijzeren torentje', dat normaal niet toegankelijk is voor publiek. Om 10.30 uur een natuurwandeling langs 't Vroon met gids (deelname gratis). Van 11.00 tot 16.30 uur vliegerfestijn op de dijk. Van 13.00 tot 16.00 uur vliegers maken in de tuin van het Polderhuis mu seum. 's Middags is het ook mogelijk mee te varen met een reddingsboot van de KNRM en de vuurtoren te beklim men. Van 15.00 tot 16.00 uur wedstrijd zandfiguren maken. Zoutelande Openstelling bunkers. De toegang is gra tis! Locatie: Strand Zoutelande, Duinop gang 't Pauwtje (ter hoogte van Duin weg 40), van 13.00 tot 17.00 uur. Zoutelande Bezichtiging Catharinakerk. Locatie: Willi- brordusplein 3, van 11.00 tot 15.00 uur. Domburg Beach Yoga. Deelname 8 euro pp. Loca tie: Strandovergang Watertoren Oost, van 9.30 tot 10.30 uur. Domburg Mondriaan Rondwandeling o.l.v. een gids. Tickets: 6 euro pp voor volwasse nen en 3 euro pp voor kinderen t/m 12 jaar. Tickets zijn verkrijgbaar bij alle VVV's in Zeeland of direct online via www.wvzeeland/nl/webshop/e-tickets.. Opgeven kan ook bij de VW-vestiging in Domburg tot 13.15 uur. Locatie: Schuit- vlotstraat 32 (VW Domburg), van 13.30 tot 15.00 uur. Vlissingen Rommelmarkt Locatie: Oude Markt, van 13.00 tot 17.00 uur. Vrouwenpolder Seizoensmarkt. Locatie: Fort den Haak- weg, Dorpsdijk, van 10.00 tot 19.00 uur. De Jacobuskerk in Renesse kan beklommen worden. Renesse Weekmarkt. Locatie: Lange Reke en Kor te Reke, van 8.00 tot 15.00 uur. Renesse Torenbeklimming Jacobuskerk. Locatie: Dorpsring, van 10:00 tot 13:00 Renesse Sportbreak Renesse, met oa. trefbal, beachsoccer en estafette. Locatie: strand overgang Wilhelminahoeve, hele dag. Bruinisse Demonstratie bolussen bakken bij Bru- sea visserijmuseum en oudheidkamer. Locatie: Oudestraat 23, van 11.00 tot 16.00 uur. Serooskerke (S) Kajaktocht op de Oosterschelde. Meer info en aanmelden via email info@outdoorinspiration.nl of tel. 06- 20526380. Locatie: Schelphoek, van 11.00 tot 16.00 uur. Zierikzee Hutten bouwen voor kinderen. Locatie: Hattveldpark 1van 9.00 tot 16.00 uur. Zierikzee Vlooienmarkt Camping Kloet. Locatie: Eerste Weegje 3, 10.00 tot 16.00 uur. Kamperland Vaartocht over de Oosterschelde. Loca tie: Sophiaboulevard. Afvaarten om 11.00 uur en 14.30 uur. Kijk ook op www.frisiarondvaarten.nl. Kamperland Dagje Zierikzee per boot. Vertrek om 11.00 uur vanuit Roompot Beach Resort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36