Supermarkt bij het ziekenhuis Sloeproeiteam van de Zeevaartschool zoekt nog 13.000 euro WALCHEREN 7 Kennisgevingen beschikking Wet algemene bepalingen onigevingsrecht Reguliere voorbereidingsproceclure Een van de vier sloepen van Maritiem Instituut De Ruyter is dringend toe aan renovatie. Maar daarvoor is geld nodig. 'Een nieuwe boot kost twee keer zo veel als renovatie' trainen en vijf wedstrijden per jaar roeien." Niet alleen van de Zeevaart school, maar van alle opleidingen. En niet alleen Scalda, maar ook van de HZ. En na al die jaren ook nog steeds met de Kubber. Al is de tijd volgens roeister Karine Bos hoven nu écht rijp voor renovatie. „Die kost vijftienduizend euro, in Deventer. We hebben al wat bij el kaar geroeid tijdens een sponsor- tocht en met de verkoop van mer chandising, maar we hebben nog meer nodig. Daarom schrijven we bedrijven in de omgeving aan en staan we komend weekend met een kraam op Vlissingen Mari tiem. We hopen dat we mensen te genkomen die vroeger nog met de Kubber hebben geroeid en die ons nu willen helpen." „Een nieuwe boot kopen heeft geen zin", zegt collega-roeister Eveline Breure. „Die kost twee keer zo veel als renovatie en be langrijker: dan moet je weer op de wachtlijst voor een registratie nummer voor de roeirace van Har- lingen naar Terschelling. Die heb ben we nu al binnen." En die races, daar gaat het toch om. Al wint de Kubber niet zo vaak. Of eigenlijk zelden. Maar dat gaat veranderen, beloven de roeiers, als de boot is gerenoveerd. 'Soms is het eng, op de golven, en je ziet die boot bewegen' De bankjes zitten los, de verf is afgeblad derd, het polyester binnenwerk is versle ten en als je roeit, voel je de spanten wiebelen. De Kubber houdt het niet lang meer. En dat is niet zo gek, want het bootje is al dertig jaar oud. Het werd indertijd door de gelijknami ge Zeevaartschooldirecteur ge schonken aan zijn leerlingen, die zich ermee konden diplomeren voor lijfsbehoud. Dat vak bestaat niet meer, aangezien de internatio nale scheepvaart is overgestapt op motorische reddingsboten, en de HZ heeft het eigendom van het botenhuis en de boten overgedaan aan Scalda, maar geroeid wordt er nog ze ker. „Roeien is niet alleen leuk, het is ook een vorm van team building", legt nautisch docent Inge van Herpen uit. „Niet voor niets leggen wij onze leerlingen uit dat je in je eentje niet voor uit komt, maar met z'n allen des te sneller. We hebben nu een groep van veertig studenten die elke week twee keer Dat komt investeringsmaat schappij Zeeland Investments Be heer van Henk van Koeveringe goed uit, want voor het nieuwe compactere ziekenhuis zijn er toch parkeerplaatsen te veel. „En 'De crowdfundingactie ligt even stil. Het is vakantie en iedereen met geld is weg' zo kan het ziekenhuis geld ver dienen om de kapitaallasten om laag te brengen. Diverse retailers hebben hun belangstelling bij ons kenbaar gemaakt. Maar we zitten nog in de beginfase; er is nog niks concreet en er zijn nog geen contracten gesloten. Wel hebben we dit idee bij de ge meente Vlissingen aangedragen als mogelijke oplossing." Intussen verhuist het ADRZ al ondersteunende diensten naar het voormalige Emergis-kantoor tegenover het ziekenhuis in Goes, dat het per september huurt. Het gaat om de afdelingen P&O, communicatie, financiën en een deel van ICT. Een deel zat in Goes en een deel zat in Vlis singen. Die laatste laten een gat achter, hetgeen Van Koeveringe ook al goed uitkomt. „Dan heb ben we mooi wat ruimte om af delingen naartoe te verplaatsen ten tijde van de renovatie." Wanneer die gaat plaatsvin den hangt af van de Commissie Sanering Ziekenhuizen. Die moet nog toestemming verle nen. Die verwacht Van Koeverin ge uiterlijk t september. Dan mag hij ook formeel van start met de crowdfundingactie om geld te verzamelen om de verbouwing van het Vlissingse ziekenhuis te bekostigen. Hoe wel zich al 'vele honderden' be leggers hebben gemeld. „Mensen melden zich spontaan met de vraag of ze mee mogen doen. En dat blijft druppelen, al ligt het nu even stil. Het is immers va kantie en iedereen met geld, die is dan weg", aldus Van Koeverin ge, die onlangs nog bij het Vlis singse gemeentebestuur hamer de op snelheid bij procedures. „Het is nu of nooit." WOENSDAG 26 AUGUSTUS 2015 Red de reddingsboot! Eveline Breure, roeister www.refusetosink.nl door Wendy Wagenmakers Yannick Kaan, roeier De renovatie van Kubber kost vijftiei duizend euro. „We hebben al wat bij e kaar geroeid tijden: een sponsortocht, maar we hebben n< meer nodig", zegt roeister Karine Bos ven. foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. De investeringsmaat schappij die het ziekenhuis in Vlis singen koopt en renoveert, praat met partijen die een deel van het achtergelegen parkeerterrein wil len kopen om er een supermarkt te bouwen. Henk van Koeveringe, ZIB Verleende omgevingsvergunningen Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat op 26 augustus 201 5 een omgevingsvergunning is verleend aan N.V. E.P.Z. Voor ontvlechting BS12 deelproject 2 Locatie: Zeedijk 32 in Borssele De beschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 27 augustus 201 5 gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis te Terneuzen. Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na genoemde datum tegen dit besluit bezwaar maken. Voor informatie kunt u terecht bij de heer L. Zaal via laz.zaal@rud-zeeland.nl of via het telefoonnummer 01 1 5-745 100. Verleende omgevingsvergunningen Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat op 26 augustus 201 5 een omgevingsvergunning is verleend aan de Sloe Centrale B.V. Voor het wijzigen van een gasflessenopslag Locatie: Albaniëweg 10 in Ritthem De beschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 27 augustus 201 5 gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis te Terneuzen. Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na genoemde datum tegen dit besluit bezwaar maken. Voor informatie kunt u terecht bij de heer L. Zaal via laz.zaal@rud-zeeland.nl of via het telefoonnummer 01 1 5-745 100. Informatie over Provincie Zeeland: www.zeeland.nl Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35