OM vervolgt Vlissinger alsnog Afstraffing op station leidt tot werkstraf 6 WALCHEREN Voorwaardelijke boete van 500 euro voor uitschelden van politie Verlengen beslistermijn Sporten in M'burg en Vlissingen Ijs als onderdeel van Engelse les ïflPï:#' i Tijdens de zitting stelt advocate Kouijzer dat de verdachte destijds mogelijk in een psychose verkeerde In de regio Kunstroute dwars door Oostkapelle Carillonconcert met oude beiaardmuziek Oude Verbandkamer open voor publiek Mijn dorp, mijn stad Middagconcert Het laatste middag pauzeconcert van dit jaar in de Oostkerk van Middelburg vindt morgen plaats. Dat wordt gegeven door Bram Beekman (foto), vaste bespeler van het orgel. Op het programma staan uit sluitend orgelwerken van Johann Sebastian Bach, waaronder Prae- ludium in C (BWV 547) en diverse koraal voorspelen. De mid dag wordt besloten met de Fuga in C, BWV 577. Zomerconcert De Open Haven (oude dorpskerk) in Oost-Souburg is don derdag om 20.00 uur het decor van een in strumentaal zomer concert. Het concert wordt verzorgd door Wilbert Magré op de MIDDELBURG. De Vlissinger C. van der W. kreeg gisteren wegens mis handeling een voorwaardelijke werkstraf van zestig uur opgelegd met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij 750 euro schadever goeding betalen aan het slachtof fer. Aanvankelijk wilde het Open baar Ministerie (OM) de Vlissin ger niet strafrechtelijk vervolgen hoewel hij december 2013 een 81-jarige huisgenoot flink had mis handeld. De huigenoot stapte ver volgens naar het gerechtshof in Den Bosch en eiste met succes dat het OM terug zou komen op dat besluit. Om die reden verscheen gisteren Van der W. voor de poli tierechter. Daar vertelde hij dat hij toen nog vijf euro tegoed had van zijn huisgenoot. Toen hij dat geld niet kreeg ontstond een woorden wisseling, kreeg hij een waas voor zijn ogen en begon hij de nu 81-ja- rige man te slaan en schoppen. Tijdens de zitting stelde advoca te Claudine Kouijzer dat de ver dachte destijds mogelijk in een psychose verkeerde. Na die mis handeling is de man in behande- ling gegaan bij Emergis, waar hij nog steeds wordt behandeld. De verdachte stelde dat hij veel spijt heeft van zijn actie van des tijds en dat hij bloemen en een kaartje heeft gestuurd naar het slachtoffer maar dat het niet lukt om contact met hem te krijgen. MIDDELBURG. Een 20-jarige vrouw uit Oost-Souburg is gisteren we gens openlijk geweld bestraft met een werkstraf van 80 uur waarvan de helft voorwaardelijk. Ook moet ze 269,95 euro schadevergoeding betalen. Op sociale media verschenen vorig jaar allerlei vervelende be richten over de Oost-Souburgse S.T. (20). Volgens haar werden die berichten door een dorpsgenoot geplaatst. Dus toen ze haar op 5 september 2014 op het station in Oost-Souburg zag staan ging ze, samen met haar zus en vriend, ver haal halen en sloeg ze haar. Tegenover politierechter De Ja ger zei T. gisteren dat ze zeker wist dat die jonge vrouw de ver spreider was van de online-rod- dels. „Zij maakte ons compleet be lachelijk. Ik weet dat zij het was, mijn gevoel zegt dat." De Jager wees haar erop dat een gevoel nog geen bewijs is. De Jager vonniste conform de eis van de officier van justitie. MIDDELBURG. Een voorwaardelijke boete van vijfhonderd euro. Die straf legde politierechter De Jager gisteren op aan een 36-jarige Vlis singer omdat hij op 27 februari vo rig jaar agenten beledigde. De man was die dag met zijn hond aan het spelen en werd daar bij aangesproken door een agent die ook hondengeleider is. Vol gens die agent zou de Vlissinger veel te ruw met zijn dier zijn om gesprongen. De man hield de agent voor dat zijn hond daar juist van houdt. Daarop moest de man zijn identiteitsbewijs tonen. Om dat hij daarbij de agent niet aan keek, kreeg hij commentaar waar op de man een aantal beledigin gen uitte. Volgens raadsman Eduard Smit had dat allemaal voorkomen kunnen worden als de agent wat tactischer te werk was gegaan. Officier van justitie De Jong eiste een boete van 350 euro waarvan 200 voorwaardelijk. De rechter maakte er een geheel voor waardelijke boete van. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben op 10 juli 2015 een aanvraag om vergunning Wet algemene bepalingen omgevingsrecht van Elektriciteits Produktiemaatschappij Zuid-Nederland (EPZ) ontvangen. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben besloten de beslistermijn van deze procedure te verlengen met zes weken. Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot de heer L. Zaal, telefoonnummer 06-51203899. Informatie over Provincie Zeeland: www.zeeland.nl Provincie Zeeland OOSTKAPELLE In Oostkapelle is er vrijdag en za terdag volop kunst te bewonde ren. Deelnemers van de kunst route openen de deuren. Maar liefst 35 kunstenaars exposeren hun kunstwerken op 18 locaties. Het aanbod is zeer divers. De lo caties zijn te herkennen aan de sandwichborden aan de weg. De bezoekuren zijn van 10.00 uur tot 17.30 uur. Toegang is gratis. Voor meer informatie zie: kun- strouteoostkapelle.nl. 14 Voor de veertiende keer vindt vrijdag en zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland het jaarlijkse Zomerfeest Nieuwland plaats. Twee dagen lang wordt het dorp ondergedompeld in festiviteiten voor jong en oud. Het programma is te vinden op zomerfeestnieuwland.nl. VEERE De stadsbeiaardier van Veere, Da vid van der Vlies, geeft zaterdag een carillonconcert met 'origine le' beiaardmuziek. Omdat in vroeger tijden veelal werd geïm proviseerd op de beiaard, is wei nig muziek voor dit instrument opgeschreven. Slechts enkele boeken zijn overgeleverd, waar Van der Vlies verschillende stuk ken uit speelt. Het concert be gint om 19.00 uur en duurt onge veer een uur. VLISSINGEN Tijdens Vlissingen Maritiem van komend weekend is het bezoe kerscentrum de Oude Verband- kamer in Vlissingen open voor bezichtiging. Op 28, 29 en 30 augustus is dat vanaf 11.00 uur tot 17.00 uur. Er zijn gidsen aanwezig. Voor de verbandkamer is die dagen een zolderopruiming en rommel markt. MIDDELBURG Het concert begint om 12.30 uur. De toe- MIDDELBURG gang is gratis. OOST-SOUBURG vleugel, Wim Magré op het orgel en Arjan en Edith Post op de trompet. Tevens wor den er twee cd's ge presenteerd die tij dens het concert in Bolsward zijn opgeno men. Toegang kost 12,50 euro voor volwassen, kinderen tot en met vijftien jaar betalen 7,50 euro. Ook zijn kaarten te reserveren met korting, via tel. 0525-685413 of via de website: www.wim- magre.nl. Volwasse nen betalen dan 10 euro en kinderen tot en met 15 jaar 5 eu ro. De gemeenten Vlissingen en Middelburg organiseren samen met 45 lokale sportaanbieders sportkennismakingsactiviteiten voor volwassenen (23+) en senio ren (55+). In de periode van 14 september tot en met 25 oktober staan de deuren van lokale sportaanbie ders open. Deelname is gratis. Geïnteresseerden kunnen zich voor meerdere sporten inschrij ven. Er zijn sporten die op het zelfde moment plaatsvinden. Bekijk het aanbod op de websites www.vlissingeninbeweging.nl/ sportkennismaking of www.middelburginbeweging.nl/ sportkennismaking MIDDELBURG. Misschien klonk het wel even of de Engelse toerist Zee land had ontdekt, gistermiddag in Middelburg. Maar de Engelse klan ken waren van leerlingen afkomstig. 44 om precies te zijn, in de leef tijd van tien tot vijftien jaar. Zij volgen deze week de English Summer School in het gebouw van het CSW Van de Perre. 's Ochtends volgen ze daar Engelse lessen op hun eigen niveau, 's middags worden de groepen gemengd en volgen ze een activiteitenprogramma. Gisteren was dat een treasure hunt door de stad, waarbij ze verschillende op drachten moesten doen, zoals 'een ijsje eten', foto Lex de Meester Bekijk de video: www.pzc.nl/video tips? mail naar redactie@pzc.nl DOMBURG Schuitvlotstraat 32,13.30-15.00 uur - Mondriaan rond wandeling o.l.v. een gids HOOGELANDE Kapel van St. Maar ten, 11.00-17.00 uur - Expositie Coby Severiens (hoeden en siera den) en Jacqueline Geluk (keramiek) Koudekerke Dorpsplein, 10.00-17.00 uur - Open Kerk en Am- bachtsmarkt MELISKERKE Odulphuskerk, To renstraat, 13.30 - 16.30 uur - Exposi tie Elly van Ree MIDDELBURG Meiveld, 13.30-16.00 uur - Activiteiten Zo- merfestijn SEROOSKERKE Johanneskerk, 13.00-17.00 uur - Expositie Tosca Sleutel VLISSINGEN Edisonweg 4, 19.00-20.30 uur - Informatieavond Cambridge cursus sen Engels; Zee land Nazomerfesti- val, Binnenhaven- weg, Lasloods, 20.30 uur - Locatie voorstelling Saul Vrouwenpolder Fort den Haak- weg, Dorpsdijk, 10.00-19.00 uur - Seizoensmarkt; Fort den Haakweg 2,13.00-17.00 uur - Openstelling Pel- grimskerk; Hoeve Christina, 13.00-17.00 uur - Workshop 'Van Spetter tot Aqua rel', onder begelei ding van kunstena res Ida Groene- veld-Nauta WESTKAPELLE Dijk, strand en Zuidstraat, 09.00-17.00 uur - 'Aan de kust dag!', met o.a. Vliegerfes tijn, gratis natuur wandeling (vanaf 10.30 uur, startloca tie 'Polderhuis') en wedstrijd zand- figuren maken; Boothuis aan de Zuiderhoofdweg, 13.00 uur - Open middag KNRM; Sportpark De Pre laat, 18.15-23.00 uur - Avond4daag- se K.V. Stormvo gels (5 en 10 km) ZOUTELANDE Catharinakerk, 20.30 uur - Zomer avondconcert met Keltische muziek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34