Zeeland heeft veel ruimte Zuinig aan met reclame PZC COLOFON Toren IJZEL Ondernemers zien door de Qkü 13e en 2 ZEELAND StR&KPRoducten COMMENTAAR Eerst staat er slechts een tafeltje bij de weg met wat zacht fruit en een spaarvarkentje met het opschrift: 'een euro per bakje a.u.b.'. Later verschijnt er een klein schoolbord met wat soorten en prijzen. Nog geen probleem. Dan komt er een flink, zeer kleurig reclamebord in de berm. En op de schuur een banier met 'dagelijks vers fruit'. Verlicht. Het is niet gemakkelijk om de grens aan te geven van reclame die invloed heeft op de openbare ruimte. Ook bij het uiten van meningen - denk aan ontpolderen of kernenergie - is lastig te be palen wat nog net wél of net niet kan. De Zeeuwse overheden ko men in elk geval niet tot een een duidig beleid. En de vraag of de rem erop moet, lijkt al helemaal niet te leven. Dat is jammer. Het is prettig dat Zeeuwen elkaar de ruimte geven om zich te manifes teren. Economisch of ideëel, dat maakt niet uit. Het gaat echter niet goed als de aankondiging van de bouw van een vakantiepark er vele jaren later nog kan staan. In middels met reclame voor een heel ander project van de exploi tant. Wie een gat in de regels slim benut, valt weinig te verwij ten. Maar het drastisch beperken van dit soort uitingen, en het op die manier verhogen van de kwaliteit van de leefomgeving, is uiteindelijk ook beter voor de reclamemakers zelf. Wie een gat in de reclameregels slim benut, valt weinig te verwijten T: 0118-434021 T: 0118- 434021 T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak Dat Kloetingse gezin bracht de zomer vakantie door in de Noord-Franse streek Picardië. De fraaie camping bood genoeg vertier, maar de nabij heid van Parijs was een mooie gele genheid om de twee oudste kinderen te laten kennismaken met de wereld stad. Alle highlights van de lichtstad wer den aangedaan en ook de jongste telg van drie sjokte dapper mee door de metropool, alsof ze niet anders ge wend was. „En, wat heb je allemaal gezien?", vroegen opa en oma na thuiskomst. Dat wist de peuter nog wel. „De Eikeltoren!" Man vlucht na eenzijdig ongeval Een agent buiten dienst heeft maandagavond een 37-jarige man uit Vlissingen tegenge houden die na een eenzijdig ongeval op de Koningsweg in Vlissingen wilde vluchten. Rond kwart voor negen rea geerden agenten op een mel ding over een personenwagen die daar zou staan met veel schade. Onder de wagen lag een verkeersbord en voor en achter lagen grote keien. De be stuurder van de auto zat op de bestuurdersstoel. De melder vertelde dat de man er van door wilde gaan en dat hij hem had tegengehouden. Bij de man werd een blaastest afgenomen, waaruit bleek dat hij te veel gedronken had. Thomas Acda signeert Acteur, schrijver en muzikant Thomas Acda is dinsdag 1 sep tember in de Drvkkery te Mid delburg om zijn boek Onder weg met Roadie te signeren. Het boek verschijnt eind deze maand in de boekhandel. Ac da signeert van 17 tot 18 uur. Thomas Acda (1967) verkocht samen met Paul de Munnik twee miljoen platen. Hij speel de in talloze tv-series en films, waaronder All Stars en Alles is Liefde. Vanaf septem ber is hij te zien in de nieuwe SBS-serie Bureau Raampoort. Onderweg met Roadie is een ro man over de kunst van mu ziek, de dood, maar vooral over de kunst van het leven. Voor al uw inlijstwerk lijstenmakerij Biezelingsestraat 102A - Kapelle 0113-342383 www. lijstenmakerijgijzelnl CVF' 3P De toestroom van vluch telingen domineert de ze zomer het nieuws. Vinden zij wellicht ook een weg naar Zeeland? Het zijn indringende en schrij nende taferelen. Tienduizenden vaak jonge, goed opgeleide men sen en gezinnen dringen via lan den als Macedonië, Griekenland of Italië het fort Europa binnen. We zien de schokkende beel den van hordes mensen die vrachtwagens en treinen belagen op zoek naar een betere wereld. Naast het getoonde menselijk leed levert het in de media hefti ge discussies op over opvangen in de regio of hartelijk welkom heten in onze eigen omgeving. Dulden we hen totdat de situatie in hun eigen land weer is genor maliseerd en sturen we ze dan te rug? Of nemen we ze liefdevol op en proberen we hen als de nieuwe Europeanen een toe komst te bieden? Wat mij opvalt aan deze vluch telingen is hun vastberadenheid en de risico's die ze bereid zijn te nemen om een nieuw leven te beginnen in het rijke westen. Het lijkt wel of de oorlogen in hun eigen land het excuus vor men om legitiem binnen te kun nen komen. Langs de invalswegen van de provincie staan nog steeds de Wordt het tijd om de campagne 'Welkom in Zeeland' nieuw leven in te blazen? borden 'Welkom in Zeeland'. Het zijn de weinige overblijfse len van de imagocampagne die de Provincie, het bedrijfsleven, het onderwijs en het midden- en kleinbedrijf elf jaar geleden startten. Toenmalig gedeputeer de Twan Poppelaars onthulde de borden in december 2004. De campagne richtte zich op onder nemerschap en op de mogelijk heid voor burgers om een duur zaam bestaan op te bouwen in Zeeland. Men zal het niet zo heb ben bedoeld, maar de vluchtelin gen, voor een groot deel hoger opgeleiden, passen prima in dit profiel. Tegelijkertijd wordt Zeeland ge confronteerd met krimp. Ook dat kreeg landelijk aandacht in een vierdelige serie die Nieuws- uur uitzond. Ingeklemd tussen het Europa ontwrichtende nieuws vanuit Griekenland, de vluchtelingenproblematiek en de sport. Aangekeild met 'huizen staan leeg, scholen sluiten en jon geren trekken weg' werd ge schetst hoe het aantal Zeeuwen afneemt en hoe wij daarmee om gaan. Als deskundige had ik een ver bindende rol in de serie. De vraag, of een stroom vluchtelin- pnci borrel- liner tuinterras Kloveniersdoelen Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118- 43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeline Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN MIDDELBURG Ide specialist in lijstenI Regels voor Natascha Dekker weet niet meer hoe zij legaal reclame kan maken voor haar Groene Polderwinkel. TE GAST door Dick van der Wouw wè* JmmIi Dit bord mag niet. Er is geen vergunning voor aangevraagd, de ge meente Middelburg gaat er naar kijken, foto's Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30