Hans Teeuwen let beter op zijn woorden Kijk op corendon.nl/cappadocie corendon !2obensi!pvsedeals 26 CULTUUR SHOW Cappadocië Teeuwen: „Daarin is geen verschil. Bij alles wat ik maak, blijft de angst dat ik zo'n flater sla dat al mijn eerdere werk besmet raakt. Ik voelde me ten opzichte van de ervaren muzikanten van onze band The Painkillers altijd onze ker, maar ervaar minder schroom nu ik zelf ervarener word." „Ik wil het publiek wat makkelij ker bereiken. Voor mensen die me van mijn cabaretwerk kennen, is de stap zo wat minder groot. Op het eerste album zong ik jazzstan- dards. Dat werd niet door ieder een begrepen." „Ik probeer in mijn teksten zelf medelijden en pronken met mijn gevoeligheid te vermijden. Echt le lijk vind ik dat, hoewel ik het steeds meer singer-songwriters zie doen. Die jongen van Coldplay bijvoorbeeld. Daar kan ik me zo vreselijk aan ergeren. Radiohead is een stuk beter. Maar zelfs bij die groep irriteert me de manier van zingen. Het is bijna huilen." „Juist daarom dus niet. Als arties ten over hun ouderschap zingen, wordt het bijna altijd klef." „Ik vind het helemaal niet over weldigend. Heroïne, dat is over weldigend." „Zou iedereen dan denken dat ik een harde, sarcastische jongen ben? Dat ben ik op het podium. Godzijdank is er wel verschil met het echte leven. Op het toneel ben ik na anderhalf uur drijfnat. Stel je voor dat ik met die intensiteit door de dag zou moeten..." „Ongetwijfeld. Alleen zou ik niet 'Als artiesten over hun ouderschap zingen, wordt het bijna altijd klef Hans Teeuwen cabaretier weten hoe precies. De gevolgen worden ook vaak overdreven, vind ik. Zeker, het is een indrukwek kende gebeurtenis. Maar mijn le ven is nog ongeveer hetzelfde. Dat je na een kind onherroepelijk in een burgerlijke dwangbuis terecht komt, is echt gelul." „Ja hoor. Het blowen probeer ik wel te minderen. Drie keer in de week, daar moet het maar bij blij ven." „Voorheen had ik alleen mezelf om rekening mee te houden. Maar in zekere zin houd ik sinds het be gin van de gewelddadigheden, voor de moord op Theo van Gogh werd schrijver Salman Rushdie al bedreigd, al rekening met wat ik zeg. Dat gevoel is sterker gewor den. Je weet dat de kunstenaar die varkensbloed over een Koran uit giet, in een cartoon of in een grap, een groot probleem heeft. Belang rijk is toe te geven dat die angst er is. Er zijn ook mensen die als reac tie het belang van het vrije woord bagatelliseren. Dat is erger. Dan reikt de invloed van terreur zo ver dat we anders gaan denken." „Die aanvallen waarbij ik de tac tiek van de olifant door de porse leinkast hanteerde, voer ik niet meer uit. De kans op ongelukken is te groot geworden. We moeten gewoon durven vaststellen dat we de echte vrijheid van meningsui ting kwijt zijn. We moeten een creatieve manier verzinnen om toch te zeggen wat we belangrijk vinden zonder dat we worden doodgeschoten. Over zo'n hila risch lied of cabaretnummer pie ker ik me nu suf." „Zeker wel, ja. Wanneer weet ik niet. Ik heb ook nooit gezegd dat ik dat nooit meer zou doen, heb al leen maar een pauze genomen. Ik wil iets nieuws te zeggen hebben als ik weer op het podium kom." Nazomer top 20 m Kijk voor het complete dag-tot-dag programma op onze website! (C) 023-75106 06 NERGENS VOORDELIGER! 8-daagse rondreis Turkije Halfpension U bezoekt onder andere; Hans Teeuwen (midden): „Ik wil iets nieuws te zeggen hebben als ik weer op het podium kom." foto PR door Stefan Raatgever Cabaretier Hans Teeuwen (48) komt met zijn eerste Nederlandsta lige cd. Op Popstukken geen schu rende teksten over de islam, IS of moslimterreur. „We moeten dur ven toegeven dat de vrije menings uiting niet meer bestaat." Ben je nerveuzer over je werk als zan ger dan over je werk als cabaretier? Na twee albums zing je nu in het Ne derlands. Waarom? Waar zing jij over? Dus geen gevoelige liedjes over je va derschap? Je kreeg twee jaar geleden een dochter. Toch hoor je artiesten vaak zeggen: 'Het gevoel was zo overweldigend, ik kon me niet bedwingen er een liedje over te maken'. Wie jou alleen van toneel kent, ziet niet meteen een zorgzame vader voor zich, denk ik. Heeft het vaderschap je wel veran derd? Je blowt nog steeds? Je cd bevat ook geen satirische lied jes over de islam. Ben je nu je een ge zin hebt extra voorzichtig met het verkondigen van je mening? Hoeveel procent van je mening houd je nu binnenskamers? Want je gaat nog een cabaretshow maken? Ontdek Uirkije BEOORDEELD DOOR ONZE KLANTEN: INCLUSIEF: RETOURVLUCHT LUXE TOURINGCAR 7 NACHTEN HOTEL 7X ONTBIJT 7X DINER Gebaseerd op 298 beoordelingen CORENDON. NL/TOP20 Tijdens deze prachtige rondreis verkent u Cappadocië. Op het programma staan vele bezienswaardigheden waaronder; Mevlana Museum Sultanhan Kervansaray, Göreme (UNESCO lijst van werelderfgoederen), onderaardse stad Kaymakli, Dal van de monniken, de Turkse Rivièra, de antieke stad Perge en het Romeinse theater Aspendos. U kunt zelfs deze 8-daagse rondreis verlengen met een heerlijke strandvakantie aan de Turkse Rivièra! Het Taurusgebergte Mevlana Museum Sultanhan Kervansaray Göreme Pasabag De onderaardse stad Kaymakli De antieke stad Perge Het Romeinse theater Aspendos Dal van de monniken Prijzen van deze rondreis zijn exclusief: excursiepakket t.w.v. €169,- p.p. (optioneel te voldoen bij aankomst) en visumkosten. Prijzen zijn p.p. en gebaseerd op een 2 pers. bezetting bij 8 dagen excl. evt. vakantie- en/of datumtoeslagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26