Wat is nu een eerlijke prijs voor een nieuwe distributieriem? Topwerk Jheronimus Bosch naar Nederland 0 CARSOM NL CULTUUR SHOW 25 Film de Toppers gaat niet door Extra voorstellingen 'The Rozettes' Check eerst Carsom.nl Er komt definitief geen film over de Toppers. Vanwege hun te drukke agenda's zien René Froger, Gerard Joling (foto) en Jeroen van der Boom geen ruimte om ermee door te gaan. Ook was veel nog niet rond. Met acht uitverkochte shows hebben Frank Sanders en Barrie Stevens besloten om extra voor stellingen in te lassen van hun productie The Rozettes. Deze zul len worden opgevoerd in sep tember. In The Rozettes - Oude lief de, nieuwe show kruipt de man van de overleden presentator Jos Brink in de huid van dragqueen Lady Felice die op zoek gaat naar haar oude liefde, een rol van Ste vens. Met de voorstelling staan Sanders en Stevens voor het eerst na ruim dertig jaar weer sa men op het toneel. Eerder wa ren zij te zien in de musical Ame rika, Amerika. De onafhankelijke vergelijkingssite voor auto-onderhoud ROTTERDAM. Na bijna 450 jaar keert het grote drieluik De hooiwa gen van de Brabantse kunstenaar Jheronimus Bosch weer even te rug. Het Museo Nacional del Pra- do in Madrid leent het werk voor een half jaar uit voor twee grote tentoonstellingen in Nederland. Dit najaar is het drieluik te zien in Museum Boijmans Van Beunin- gen in Rotterdam voor de tentoon stelling De ontdekking van het dage lijks leven - van Bosch tot Bruegel. In februari verhuist het werk naar Het Noordbrabants Museum in Den Bosch waar het te zien zal zijn op de grootste overzichtsexpo sitie ooit rond Jeroen Bosch. Het drieluik is voor het Prado zo belangrijk dat het nooit eerder werd uitgeleend. Bij hoge uitzon dering wordt daarvan nu afgewe ken vanwege de viering volgend jaar van het vijfhonderdste sterf jaar van Bosch, de belangrijkste laatmiddeleeuwse kunstenaar van Nederland. De hooiwagen is een van de eerste schilderijen in de kunstgeschiede nis waarop alledaagse taferelen zijn afgebeeld. Op het schilderij staat een stoet mensen die achter een hooiwagen lopen. Het geldt als een topstuk in het oeuvre van Bosch. De Spaanse koning Filips II was een groot Bosch-verzamelaar en kocht het in 1570 voor zijn privé- verzameling. De hooiwagen is vanaf 10 okto ber te zien in Museum Boijmans Van Beuningen. WOENSDAG 26 AUGUSTUS 2015 Presentatrice en musicalzangeres Chantal Janzen stak de draak met haar eigen programma Chantal blijft slapen tijdens de seizoenspresentatie van RTL gisteren, foto's Daniel Kroll Gratis offertes aanvragen bij erkende garages in je buurt Offertes eenvoudig op 15 punten vergelijken Jouw beste deal kiezen Vind de beste deal voor auto-onderhoud Detail van het drieluik De hooiwa gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25