'Boer zoekt Vrouw' weer vanuit buitenland Commerciële omroep steekt dit najaar nog meer in op humor RTL toonde gisteren zelfverzekerd bij de najaarspresentatie. Chantal Janzen was de grote ster. 24 CULTUUR SHOW Harris bestbetaalde dj, Tiësto nummer 3 Documentaire Emmy Verhey Show Entertainment Calvin Harris is de bestbetaalde dj ter we reld. Met 66 miljoen dollar in de afgelopen twaalf maanden staat de Schot bovenaan de lijst Electronic Cash Kings van Forbes. Dat is bijna het dubbele van de nummer 2, Da vid Guetta, die 37 miljoen dollar binnenhaal de. Tiësto staat op de derde plaats. Regisseur Pamela Sturhoofd gaat een documentaire maken over Emmy Verhey (foto). De violiste neemt in november na 53 jaar af scheid van het podium. Sturhoofd volgt haar in de laatste maanden van haar carrière. Boer zoekt Vrouw keert in 2016 terug met een inter nationale editie. Kippen boer ]an Steenbeek (31) uit Canada, deelnemer aan de eer ste buitenlandse editie, wil wel even terugblikken. Hoewel nog vrijgezel, kijkt hij met een goed ge voel terug op het programma. „De meiden moeten zich realiseren dat het een hele stap is om mee te doen." De afstand maakt een relatie in gewikkeld, was zijn ervaring na het programma in 2013, waarin hij op zoek ging naar de ware liefde uit Nederland. Uit de 238 brieven koos hij voor Judith, Claire en Flo rence om op zijn boerderij in the middle of nowhere de logeerweek door te brengen. Judith bleef als laatste over. De liefde bleef uit. Ze miste pit en initiatief bij de boer en vertrok. Twee jaar later blijkt Jan dus nog steeds vrijgezel. Hij is wel in de weer geweest met de overige brieven, maar hoopt in zijn eigen omgeving iemand tegen te ko men. Het gaat 'best' met hem, ver telt hij: „Ik heb een nieuwe kip- penstal en ben druk met mijn paarden." En de liefde? Na afloop van het programma ontmoette hij de Ca nadese Nicole. Hoewel de agrariër stapelverliefd was, strandde ook deze relatie na enkele maanden. Nuchter: „Jammer, maar de klik moet er wel zijn." Hij heeft een tip voor de nieu we boeren. „Vijf dagen logeren is kort. Je hebt weinig een-op-een- tijd en veel druk van de camera's." Dus, zo adviseert hij, zorg voor voldoende individuele tijd met de dames. „Ze zeggen dat liefde alles overstijgt, maar je moet elkaar vooral goed leren kennen." Een laatste tip: „Wees realistisch en ga er open in." HILVERSUM. RTL doet het goed en dat mogen we weten ook. De pers kreeg gisteren een soort twee uur durend glittergala voor geschoteld in Studio 21 met enor me bewegende tv-schermen, showtrappen, zoeklichten en een gelegenheidsband onder leiding van Cor Bakker. Gastvrouw Chantal Janzen ont ving in het decor dat haar eigen huis moest voorstellen, menig RTL-coryfee die - soms op bed - zijn of haar nieuwe programma kwam promoten. Zoals haar suc cesprogramma Chantal blijft sla pen dus. Een act waarvoor de pre sentatrice een keer slechts gewik keld in een badlaken op het po dium verscheen. Lachen Televisiebaas Erland Galjaard kwam glimlachend de trap af on der I did it my way en vertelde dat RTL 4 recent nog een voorzichtig trendje neerzette met 'hulppro gramma's' als Verslaafd en Pro ject P. „Dat was op een gegeven moment wel erg doorontwik keld. We willen meer doen dan helpen. Als tegenhanger willen we dat er bij ons ook gelachen wordt." Niet dat door de eerste categorie nu een streep gaat. Wendy van Dijk helpt in Diagnose Gezocht ouders van een kind met een on bekende ziekte, Froukje de Both helpt koppels in Extreem Jaloers, Gordon gaat in Nooit Meer Naar Huis op vakantie met mensen die een tragische gebeurtenis moe ten verwerken en - op RTL 5 - be klimmen Lieke van Lexmond en Dennis Weening de Kilimanjaro met blinden. Wat meer humor betreft: ko- Met 'Verslaafd' en 'Project P' zette RTL een 'trendje'. Nu wil de omroep meer doen dan alleen helpen miek Jandino Asporaat krijgt straks een talkshow op RTL 5, voormalige Lama's Ruben Nicolai en Tijl Beckand presenteren een wetenschappelijk programma met een flinke dosis lol op RTL 4 en Carlo Boszhard doet daar op zondag voortaan een soort Life 4 You en Tv Kantine ineen. De nieuwe teamcaptains van Dit Was Het Nieuws zijn cabare tiers Martijn Koning en Daniël Arends. Aan Galjaards reeds bom volle sterrenstal werd onlangs nog Beau van Erven Dorens toe gevoegd die gisteren werd bin nengehaald als een verloren zoon. Anouk en Miss Montreal Toetje van de show was een kort voorproefje van het nieuwe sei zoen The Voice of Holland. Hoogte punt: Anouk die als nieuwe coach een kandidaat op geheel ei gen wijze de les leest. „Als ik al moe word van alleen luisteren, dan hoef ik jou al helemaal niet te zien!" Erland Galjaard vertelt na afloop enthousiast over de eer ste aflevering. „De beste die ik misschien wel in zes jaar Voice zag." Hij prijst naast Anouk ook Miss Montreal als kersverse coach. „Die houdt zich naast An ouk meer dan staande. Echt fabu leus!" „Al jaren hoor ik steeds na pre sentaties dat het 'alleen maar minder' kan worden bij RTL", ver volgt Galjaard. „Dat gebeurt maar niet omdat we steeds in staat zijn gebleken nieuwe successen te in troduceren. Met bijvoorbeeld Dan ce Dance Dance lijkt het me ook onwaarschijnlijk dat we ineens wegzakken. SBS 6 heeft nu wel de Champions League. Als ze die voetbalrechten niet hadden ge kocht, zouden ze nooit meer bij RTL in de buurt zijn gekomen." En dan enigszins voorzichtig: „SBS gaat nu groeien, dat kan niet anders." Cultuur Boer Jan. foto Barbara de Hosson/KRO door Esther Kooymans RTL-baas Erland Galjaard werd door Chantal Janzen bevraagd op de hometrainer. Voormalige Lama's Ruben Nicolai (links) en Tijl Beckand presenteren vanaf vrijdag de wetenschappelijke show Professor Nicolai en dokter Bec kand, vertelden ze tijdens de presentatie aan Chantal Janzen. Wendy van Dijk helpt ouders met zoeken naar de onbekende ziekte van hun kind in Diagnose gezocht. Oude hits en nieuwe hulpprogramma's door Cudo Tienhooven Jandino Asporaat krijgt een eigen talkshow op RTL 5. Beau van Erven Dorens is van SBS terugverhuisd naar RTL.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24