Voor Stefan de Vrij en Lazio Roma is het erop of eronder Nederlands onderonsje lonkt in kwalificatietoernooi van US Open bij ploeg van Louis van Gaal SPORT 19 AC Milan heeft Balotelli terug Björn Kuipers leidt topper Rodney Sneijder weg bij Dundee Hockeyers Oranje nu tegen Ierland Precies zoals Pioli had voorspeld toen hij De Vrij met succes over haalde om Feyenoord in te ruilen voor Lazio Roma. Al was de we deropstanding misschien nog wel sneller gegaan dan verwacht. In Rome werd vorige week nipt met t-o gewonnen van Bayer Le verkusen. Vanavond willen de Ita lianen die voorsprong over de streep trekken. „Na de overwin ning in de eerste wedstrijd van de competitie, is de focus volledig naar deze belangrijke wedstrijd ge gaan", zegt De Vrij, die vanavond in Duitsland de defensie van La zio moet leiden. „Dit is dé wed strijd voor ons." In het seizoen 2007/2008 onder coach Delio Rossi was de club er voor het laatst bij op het miljoe nenbal. Coach Pioli heeft al zijn Nederlandse spelers meegenomen naar Duitsland: De Vrij, Ricardo I - HHS Kishna, Edson Braafheid en We sley Hoedt. „Dit is zo'n enorm be langrijke wedstrijd voor ons", zegt Pioli. „Maar Lazio heeft een ploeg die zich moet kunnen meten met clubs in het niveau van de Cham pions League. Al is het vervelend dat we veel blessures hebben, maar we moeten er staan." Speeltijd Tijdens het eerste duel kreeg al leen De Vrij speeltijd van Pioli. Kishna bleef op de bank, Braaf heid en Hoedt zaten toen niet bij de selectie. Kishna had zaterdag wel een basisplaats tijdens de com petitiestart tegen Bologna. De oud-Ajacied luisterde zijn debuut op met een doelpunt (2-1). NEW YORK. In de kwalificatie voor het hoofdtoernooi van de US Open lonkt een Nederlands onder onsje. De tennissters Kiki Bertens en Lesley Kerkhove moeten het tegen elkaar opnemen als ze win nen in de eerste ronde. Bertens, als achtste geplaatst in het kwalificatieschema voor het laatste grote toernooi van 2016, staat eerst tegenover de Ameri kaanse Robin Anderson. Kerkho ve treft Han Xinyun uit China. Bertens bereikte in 2012 bij haar debuut in New York de tweede ronde, daarna strandde ze twee keer op rij in de openingsronde. De 23-jarige Westlandse is vanwe ge haar tegenvallende prestaties dit jaar buiten de top honderd van de wereldranglijst gevallen, waardoor ze via de kwalificaties moet proberen het hoofdtoernooi te halen. Drie overwinningen zijn daarvoor noodzakelijk. Richèl Hogenkamp, de nummer zeventien van de plaatsingslijst van het kwalificatietoernooi, treft Marcela Zacarias uit Mexico. Cindy Burger start haar jacht op een plek in het hoofdtoernooi in New York tegen de Duitse Laura Siegemund. Bij de mannen staan Igor Sijsling en Thiemo de Bakker meteen voor een zware opgave. Sijsling treft de als twaalfde geplaatste Ni colas Almagro uit Spanje, die in 2012 nog de vierde ronde bereikte in New York. De Bakker komt als eerste Nederlander in actie in de kwalificatie, tegen Evgeni Dons- koi uit Rusland. Alleen Robin Haase is op basis van zijn positie op de wereldrang lijst automatisch geplaatst voor het laatste Grand Slam-toernooi van het jaar. Mario Balotelli staat te popelen om weer voor AC Milan te gaan voetballen. De Italiaanse spits werd gisteren gekeurd door de 'Rossoneri', die hem huren van Li verpool. De Engelse club betaalde vorig jaar nog 20 miljoen euro aan Milan om Balotelli over te nemen. „Ik ben blij dat ik terug ben bij AC Milan, verder heb ik niet zo veel te zeggen", stelt Balotelli. „Ik wil met mijn voeten praten, niet met mijn mond." De flamboyante aanvaller maakte in anderhalfjaar 26 compe titietreffers voor Milan, dat Balotel li begin 2013 had weggeplukt bij Manchester City. „Milan zit in mijn hart, ik heb altijd gehoopt op een terugkeer", aldus Balotelli. Scheidsrechter Björn Kuipers heeft zondag in Eindhoven de lei ding bij de topper tussen PSV en Feyenoord. De KNVB heeft de arbi ter uit Oldenzaal gisteren aangewe zen voor het sluitstuk van de vier de speelronde, dat om 16.45 uur be gint. Landskampioen PSV moet in eigen stadion voorkomen dat het al vroeg in het seizoen achterop raakt. De ploeg van trainer Phillip Cocu heeft na drie wedstrijden vier punten minder dan de koplo pers Ajax en Feyenoord, die de maximale score van negen punten bezitten. Danny Makkelie leidt zondag vanaf 12.30 uur de confron tatie tussen Ajax en ADO Den Haag in Amsterdam. Een maand nadat Rodney Sneijder een 2-jarig contract tekende bij Dundee United, gaat de midden velder al weer weg bij de Schotse voetbalclub. Het contract wordt met wederzijdse instemming ont bonden om gezondheidsredenen. Het jongere broertje van Wesley Sneijder is oververmoeid en heeft daardoor medische klachten. „Dit is de beste oplossing, vooral voor Rodney. We hebben de verant woordelijkheid om de gezondheid van de speler te beschermen en respecteren zijn huidige situatie", aldus de club. Sneijder speelde in de Schotse competitie welgeteld één wedstrijd. Hij viel in tegen Aberdeen. WOENSDAG 26 AUGUSTUS 2015 United door Mikos Gouka LEVERKUSEN. Voor Lazio Roma is het vanavond erop of eronder te gen Bayer Leverkusen. Toen Stefan de Vrij ruim een jaar geleden koos voor de Italiaanse club, werd er hier en daar nog met de wenkbrau wen gefronst. De club leek toch af gezakt naar de grauwe midden moot van Italië. Maar afgelopen sei zoen loodste trainer Stefano Pioli de Romeinse club, zonder een zak met geld om te investeren, naar de derde plek in de Serie A. ■HHBw ■HHHH Stefan de Vrij knokt met zijn ploeg Lazio Roma tegen Bayer Leverkusen voor een plaats in de groepsfase van de Champions League. foto Insidefoto/Andrea Staccioli UITSLAGEN VOETBAL Champions League, playoffs. Dinamo Zagreb (Kro) - Skënderbeu (Alb) 4-1 (2-1). Eerste wedstrijd: 2-1. AS Monaco (Fra) - Valencia (Spa) 2-1 (1-1). Eerste wedstrijd: 1 -3. Sjachtar Donetsk (Oek) - Rapid Wien (Oos) 2-2 (2-2). Eerste wedstrijd: 1-0. Maccabi Tel Aviv (Isr) - FC Basel (Zwi) 1-1 (1-1). Eerste wedstrijd: 2-2. Malmö FF (Zwe) - Celtic (Sch) 2-0 (1-0). Eerste wedstrijd: 2-3. door naar de groepsfase VOETBAL VOETBAL VOETBAL LONDEN. De Nederlandse hockeyers wonnen gisteren op het EK van Rus land: 8-0. De treffers waren van Hertzberger (foto, 3), Van der Weerden (2), Kemperman, Jonker en Bakker. Oranje speelt morgen in de halve fina le tegen Ierland. Duitsland - Engeland is de andere halve finale, foto ANP Daley Blind krijgt de felicitaties van team- en landgenoot Memphis. foto AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19