Stip Costa breken cruisemarkt open! Costa Diadema V 3 stipreizen.nl/diadema Predikant had de zorg over minderjarig meisje Jy NIEUWS 13 Peter K. werd uit zijn ambt gezet wegens overspel, kerkelijke gemeente wist toen niets van 'relatie' met meisje. Cebarentolk bij jeugdtelevisie Zestig meesters naar Hermitage 8-daagse Middellandse Zeecruise per c kCmO Prijssensatie! Costa Inclusief: boek online of bel met 088 - 70 70 600 \*?e"Sy i rr Til OUD-BEIJERLAND. Dominee Peter K. leek als vader van vijf kinderen de ideale man om de minderjarige Joanne op te vangen nadat ze sek sueel was misbruikt door haar stiefopa. In plaats daarvan ver greep de gerespecteerde predikant van de Hersteld Hervormde Ge meente in Oud-Beijerland zich volgens justitie ook aan het des tijds 14-jarige meisje. De dominee, die nu in Streef kerk woont, wordt door het Open baar Ministerie (OM) verweten het slachtoffertje vanaf september 2009 gedurende zo'n drie jaar ern stig te hebben misbruikt. De ze denmisdrijven zouden hebben plaatsgevonden in de dorpen Oud-Beijerland, Klaaswaal en Goudswaard in de Hoeksche Waard. Het slachtoffer was 14 jaar toen het begon. K. zou het meisje onder meer hebben verkracht en zou haar kinderpornografische fo to's hebben laten maken die ze naar zijn mobiele telefoon moest sturen. Peter K., vader van twee zonen en drie dochters in de leeftijd tus sen de 5 en 18 jaar, kwam vorig jaar ook al in opspraak. Hij werd toen in Oud-Beijerland uit zijn ambt als dominee gezet. Dat had niets te maken met zijn 'relatie' met het meisje dat aan zijn pasto rale zorg was toevertrouwd en toen nog niet bij de kerkelijke ge meente bekend was. Het was over spel dat K., die eerder predikant was in Melissant (op Goeree- Overflakkee) en het Gelderse IJ- zendoorn, de kop kostte. Volgens bronnen had de predikant het tij dens een jeugdkamp aangelegd met een andere vrouw. Dat de Streefkerker door het OM wordt vervolgd voor het ze dendelict was volgens het kerkbe stuur toen nog niet bekend. „Wij hoorden dat pas toen hij hier al weg was", zegt scriba Wout Ver- zendaal. „Wij hebben de ongeveer zevenhonderd leden van onze ker kelijke gemeente daarna medege deeld dat hij wordt verdacht van een zedendelict. Dat had veel im pact. De dominee was voor zijn vertrek een gerespecteerd en ge waardeerd man." Verzendaal wil niet kwijt of de kerkelijke gemeen te een rol heeft gespeeld bij het plaatsen van het meisje onder pas torale zorg. De dominee pakte zijn biezen en verhuisde met zijn gezin naar Streefkerk, begon met een oplei ding binnenhuisarchitectuur en zette een eigen zaak in interieur- styling op. Ondertussen onder hield K. steeds nauwere banden met de Stichting Tubereuze Sclero sis Nederland, waar hij sinds 2013 als vrijwilliger actief is. Zijn oudste zoon heeft deze erfelijke ziekte, die gepaard kan gaan met afwijkingen van de huid, herse nen, nieren en andere organen. „Wij wisten niet dat hij wordt verdacht van een zedenmisdrijf. K. zou het meisje onder meer hebben verkracht en haar foto's hebben laten maken die ze naar zijn mobiele telefoon moest sturen. Als dit de waarheid is, is dat vrese lijk", aldus voorzitter Jan-Paul Wa genaar van de stichting. „Ik heb hem wel gesproken over de reden waarom hij uit zijn ambt als predi kant is gezet. Hij had een plausi bel verhaal. Voor ons was dat geen reden om hem niet in te zetten als vrijwilliger." Wagenaar was gecharmeerd van de voormalige dominee. „We wilden hem graag erbij hebben vanwege zijn achtergrond en oplei ding. Tegelijkertijd moesten we hem ook de ruimte geven om zijn leven weer op de rails te krijgen. Dit jaar heeft hij voor het eerst sa men met twee andere begeleiders een bijeenkomst van lotgenoten begeleid." De voorzitter wil nog niet met zekerheid stellen dat de rol van K. is uitgespeeld in de stichting. „Dit mogelijke zedendelict is nieuw voor mij. Ik wil eerst zijn verhaal horen. Óf hij ons niet op de hoog te had moeten stellen van de rechtszaak? Ja, dat zou wel zo net jes zijn geweest." Peter K. doet er het zwijgen toe. Zijn advocaat Frank van Ar- denne houdt het kort. „Mijn cliënt betwist het grootste deel van de aangifte. Hij zal tijdens de inhoudelijke behandeling van de rechtszaak uitgebreid op reage ren." Het proces tegen de domi nee begint komende vrijdag in Rotterdam. Enkele jeugdprogramma's op te levisie krijgen voor het eerst een gebarentolk. De NTR heeft 25 af leveringen van haar belangrijk ste titels voor jonge kinderen la ten voorzien van een tolk die voor doven gebaren maakt. Dat zijn de programma' s Het Zand kasteel, Hoela Hoep, Huisje Boom pje Beestje, Koekeloere en Sesam straat, liet de omroep weten bij de presentatie van het nieuwe tv-seizoen. Het is volgens de NTR een primeur. De publieke omroep bediende tot nu toe geen dove jonge kinderen, die nog geen ondertitels kunnen le zen. Bij televisiekijken is dat een extra handicap. Museum de Hermitage in Am sterdam krijgt vanaf 28 novem ber bezoek van ruim zestig Spaanse meesters. Op een ten toonstelling zijn schilderijen te zien van Spaanse kunstenaars als El Greco, Ribera, Zurbaran, Velazquez, Murillo en Goya. Ook worden grafiek en toegepaste kunst getoond. De werken zijn afkomstig van het moedermu seum in het Russische Sint Pe tersburg. De expositie gaat in op „de opkomst en glorie van de Spaanse kunst" vanaf de late zes tiende en zeventiende eeuw. Die periode geldt in Spanje net als bij ons als 'de Gouden Eeuw' van de schilderkunst. 'Voer wilde zwij'nen geen brood of koek' Boswachters van Staatsbosbeheer gaan in de buurt van Hoenderloo, Koot wijk en Radio Koot wijk op de Veluwe controleren op het voeren van wilde zwijnen. Zwijnen in de buurt van de drie dorpen worden steeds opdringeriger, omdat toeristen ze lokken met lekkere hapjes als brood, fri tes en koekjes. Dat is gevaarlijk, aldus bos wachter Marike Vis sers gisteren. Leeuw in park van 'Cecil' doodt gids In het nationaal park Hwange waar eerder Cecil, de bekendste leeuw van Zimbab we, werd doodge schoten, heeft een leeuw uitgehaald en daarbij een gids ge dood. De Zimbab waanse Quinn Swa les liep met zes toe risten achter een troep leeuwen aan, waartoe ook twee welpjes behoorden, toen een leeuw aan viel. Pogingen om Swales te redden, mochten niet baten. Wetenschap helpt toekan met 3D-snavel Wetenschappers heb ben in Brazilië een 3D-printer ingezet om een verminkte toekan te helpen. De vogel was een deel van haar snavel verlo ren, maar kan dank zij een geprinte pro these weer ongehin derd eten. De onderzoekers hadden volgens de BBC zo'n 3 maanden nodig om de snavel prothese te ontwer pen. Het printen duurde uiteindelijk slechts 2 uur. s?r Brochureprijs ca. £2^, nu v.a. vliegreis per KLM of Transavia 8-daagse cruise naar: Marseille, Barcelona, Mallorca, Rome, La Spezia (Pisa Florence) en Savona dagelijks volpension snacks ook te boeken als 9-daagse reis incl. 1 hotelnacht Barcelona 1 N cr rd WOENSDAG 26 AUGUSTUS 2015 Justitie: Misbruik door dominee Justitie: Misl Peter K. wordt verdacht van ernstig misbruik, foto Anton Dommerholt door Folkert van der Krol en Sander Sonnemans HILVERSUM AMSTERDAM KOOTWIJK HARARE BRASILIA "'mi,,,,,, BREAKING NEWS!!! Zeer recentelijk bereikten de directies van Stip en Costa Cruises een akkoord over een nieuw en exclusief topcontract. Wat betekent dat voor u? Heel simpel: een 8-daagse cruise tegen extreem lage prijzen op het nieuwste parade paardje van de Middellandse Zee, de Costa Diadema****' (Zoover 9.0). Samen met KLM en Transavia bieden wij u daarom deze cruise langs alle highlights van Zuid- Europa aan vanaf slechts... 399! Deze prijs is inclusief vliegreis vanaf Amsterdam of Eindhoven en een week lang cruisen (incl. alle maaltijden) op misschien wel het mooiste schip in de Middellandse Zee. Geniet aan boord van de vele faciliteiten (er is bijvoorbeeld ook een 500 m lange promenade met diverse cabana's en restaurants) en bezoek o.a. Barcelona, Mallorca, Rome, La Spezia, Savona en Marseille. De reguliere prijs bedraagt meer dan 800 en dat betekent dus meer dan 50% korting... U laat deze unieke kans toch niet schieten? 399 ^7 Savona Marseille P -~_La Spezia k T Barcelona c" JtomejV 3^>R/ïallorca U heeft de keuze om te vertrekken vanuit Savona (Italië) of Barcelona. Vertrek vanuit Savona is op zaterdag of Barcelona op maandag. Vertrek Barcelona inclusief 1 hotelovernachting op zondag. Amsterdam-Barcelona per KLM of Transavia v.a. Amsterdam-Milaan/Nice per KLM (incl. transfers*) v.a. Eindhoven-Barcelona per Transavia v.a. A'dam-Barcelona per KLM of Transavia (incl. hotelnacht) v.a. Getoonde prijzen zijn gebaseerd op 2-persoons binnenhut. Prijzen buiten- en balkonhutten zie www.stipreizen.nl/diadema. Exclusief: transfers bij vertrek vanuit Barcelona, drankjes en overige maaltijden, verplichte fooien aan boord, excursies, verzekeringen, reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Bij de \j/liegreis Amsterdam-Milaan v.v. is tevens 23 kg ruim bagage inbegrepen. nov. dec. jan. 505 419 399 569 998 969 515 919 399 525 959 959 febr. mrt. 929 529 515 559 929 529 539 569 transfers alléén inbegrepen bij vertrek vanuit de haven van Savona (bij vliegreis Amsterdam-Milaan of Nice v.v.) Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13