NIEUW: HET SLIMME COMFORTBED NIEUWS 9 Laat vluchteling zelf woning bouwen Getuige gezocht zaak-Henriquez Marinier wurgt transgender Prostitutieboten te koop NIEUW tussen hard om het huidige vluchtelingenprobleem het hoofd te bieden. De leiders van deze landen willen dat er vóór het einde van dit jaar in Griekenland en Italië Europese opvangcentra voor vluchtelingen worden ingericht. Hier moeten onder toezicht van medewerkers van de Europese Unie asielzoekers worden gere gistreerd. In de EU is de opvang en verdeling van asielzoekers over de verschillende landen nog altijd niet centraal geregeld. Bondskanselier Angela Merkel en de Franse president Francois Hollande bespraken gisteren in het Bundeskanzleramt in Berlijn het steeds nijpender worden in ternationale vluchtelingenvraag stuk. Zij willen dat er haast wordt gemaakt met de uitvoe ring van een gemeenschappelijk asielbeleid. In juli arriveerde een record aantal van 107.500 asielzoekers in de Europese Unie. Duitsland vangt verreweg het grootste aan tal vluchtelingen op: in juli al leen al 80.000. Volgens president Hollande moet er een 'eerlijker verdeling' komen van asielzoe kers over de verschillende lan den van de EU. Het is de Duitse regering al langer een doorn in het oog dat Griekenland en Italië vluchtelingen niet, zoals per ver drag is afgesproken, registreren voor asiel, maar hen doorsturen naar landen als de Bondsrepu bliek. Mensensmokkel Merkel en Hollande willen te vens dat er harder wordt opgetre den tegen mensensmokkelaars. Ook moet de Europese Unie met een gemeenschappelijke lijst ko men van 'veilige landen', waar asielzoekers naartoe terugge stuurd kunnen worden. 40 pro cent van de 800.000 asielzoe kers, die naar verwachting dit jaar naar de Bondsrepubliek ko men, zijn afkomstig van de wes telijke Balkan. Omdat de EU met die landen toetredingsgesprekken voert, be schouwt de bondsregering hen als 'veilig'. Maar tot nog toe ver loopt de uitzetting van asielzoe kers uit de Balkan in Duitsland bijzonder traag. Als de EU in staat wil zijn de grote aantallen oorlogsvluchtelingen uit landen als Irak, Syrië en Afghanistan op te nemen, moeten 'economische migranten' sneller worden 'uitge filterd', aldus Merkel. Volgens Hollande is er op dit moment sprake van een heuse crisis. „Europa heeft te kampen met een uitzonderlijke situatie, die nog wel enige tijd zal aanhou den." Merkel wees erop dat alle landen van de Europese Unie de zelfde standaards voor de opvang van asielzoekers in acht moeten nemen. De omstandigheden in asielzoekerscentra in landen als Griekenland of Hongarije zijn momenteel veel slechter dan die in Duitsland of Nederland. De besprekingen tussen de toppolitici vonden dus plaats met de wetenschap dat politici in Duitsland en andere landen de afgelopen dagen waarschuw den dat onder druk van de vluch- Merkel en Hollande willen ook dat er harder wordt opgetreden tegen mensensmokkelaars telingenstroom het Schengen- verdrag, dat het vrije verkeer van personen in Europa regelt, on houdbaar dreigt te worden. Ook een andere kwestie speel de op de achtergrond van het overleg mee: de ernstige ongere geldheden afgelopen weekeinde in Heidenau, bij Dresden, waar groepen neonazi's asielzoekers en politie bij een noodopvang aanvielen. Volgens Merkel is de aanblik van 'neonazi's en bur gers, zelfs families met kinde ren', die tegen vluchtelingen te hoop lopen, 'walgelijk en bescha mend'. Er was in Duitsland veel kritiek op Merkels late reactie. Vicekanselier Sigmar Gabriel (SPD) reisde gisteren naar Heide nau. Daar noemde hij de rechtse demonstranten 'tuig dat niets met Duitsland te maken heeft'. ROTTERDAM. Laat vluchtelingen die recht hebben op huisvesting zelf hun nieuwe wo ning bouwen. Dat is goedkoper en geeft asielzoekers een nuttige bezig heid. Het plan moet ook de druk op sociale huisves ting verlichten. Volgens Frank Wassenberg van kenniscentrum Platform 31 bieden 'klussende vluchte lingen' alleen maar voordelen. Op dit moment kampen veel gemeenten met een tekort aan woningen voor er kende statushou ders. Aan zo'n 17.000 personen moet er dit jaar nog een woning worden toegewe zen. Dat roept om onorthodoxe maat regelen. Zoals het ombouwen van le ge kantoren naar kamers, zoals in Amsterdam is ge beurd. „Waarom kunnen statushou ders niet zelf hun eigen woning in el kaar zetten", vraagt Wassen berg. Het plan is ge presenteerd aan di verse gemeenten door Jean Baptiste Benraad van het 'Transformatie team' en adviseur van minister Blok (Wonen). „Er staat veel kantoorruim te leeg. Met zelf werkzaamheid, on der begeleiding van een aannemer, kunnen er makke lijk kamers bijko men. Ook leren vluchtelingen een vak en dat is goed voor de integratie. De Rijksrecherche is op zoek naar een 'belangrijke getuige' in het on derzoek naar de dood van Mitch Henriquez. Deze getuige is te zien op verschillende beelden die omstanders hebben gemaakt toen Henriquez op 27 juni met geweld werd gearresteerd bij een muziek festival in het Haagse Zuiderpark. In Opsporing Verzocht worden van daag beelden van de getuige ge toond. Henriquez kreeg eind juni een woordenwisseling met agen ten op het festival Night at the Park. Toen zij hem vervolgens overmeesterden, kreeg hij geen lucht meer. Hij raakte onwel en overleed een dag later. Een Amerikaanse marinier staat terecht in de Filipijnen, omdat hij vorig jaar een transgender zou hebben vermoord. Korporaal Jo seph Scott Pemberton werd boos toen hij ontdekte dat hij het bed in een grauw hotel niet deelde met een vrouw, maar met een an dere man. Hij duwde hem weg, kreeg een klap en begon toen te wurgen. Volgens de verdachte leefde slachtoffer Jeffrey Laude nog toen hij wegging en was er sprake van zelfverdediging. De rechters doen waarschijnlijk vol gende maand uitspraak. De mari nier kan levenslang krijgen. r Gratis uitgebreids brochure? Bel 0800 - 27 40 400 slaapa dv/es aan HUIS Cje^Axet v/cu/u ee-i/u ^ezowolc vwxx^aXXuust www.molenaar.nl molenaar i'lt hét DINSDAG 25 AUGUSTUS 2015 optie door Antti Liukku DEN HAAG MANILLA UTRECHT - De prostitutieboten, die jaren aan het Utrechtse Zandpad als peeskamertje dienst hebben gedaan, staan te koop op Marktplaats. De boten zijn volgens de verkoper in 2012 nog gerenoveerd en verkeren in goede staat. De boten worden aangeboden zonder vaste ligplaats, aange zien ze niet op het Zandpad mogen blijven liggen, foto Koen van Weel/ANP MOSKOU Lavrov beschuldigt Nederland opnieuw Nederland houdt fei ten uit het onderzoek naar de ramp met vlucht MH17 voor Rus land geheim. Deze be schuldiging deed de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov volgens persbureau Tass. „Wij willen een eerlijk on derzoek, maar essentië le feiten worden voor ons geheimgehouden", klaagde Lavrov op een bijeenkomst met jonge ren. Eerder klaagde La vrov dat het onder zoek 'traag en gebrek kig' verloopt. De Boeing 777 van Malay sia Airlines stortte op 17 juli 2014 neer bo ven Oost-Oekraïne. Het vliegtuig was on derweg van Amster dam naar Kuala Lum pur en vloog over het front waar Oekraïense eenheden slag lever den met pro-Russische rebellen. Alle 298 inzit tenden kwamen om. In het Westen wordt vaak aangenomen dat het vliegtuig door de rebellen is neerge haald. Het Kremlin ver denkt het Westen er van Rusland ten on rechte de ramp in de schoenen te schuiven. „Nederlandse onder zoekers hebben met ons overlegd nadat ze deze maand hadden aangekondigd fragmen ten van een raket te hebben gevonden. Ze bleken de vondst ze ven maanden geleden te hebben gedaan en weigerden ze te laten zien", zei Lavrov. Houdt u er ook zo van om de dag uitgerust te beginnen? Slapen in een slim comfortbed van Molenaar is pas echt ontspannend. Dankzij de unieke slaapscan"® ontvangt u altijd een advies en product op maat. Daarnaast kunnen onze comfortbedden worden uitgerust met verschillende opties die comfortabel zijn voor nu maar uw slaapkamer tevens klaar maken voor de toekomst. Boxspring bedden De bedden van Molenaar geven u extra comfort. Uw lichaam wordt precies op de juiste plek ondersteund. elektrisch verstelbaar in/uitstap- verlichting makkelijk stofzuigen Deelbare bedden Uw bed opmaken en stofzuigen gaat zo een stuk makkelijker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9