Tien jaar na dodelijk ongeval met bliksem Zeeuwen boeken weinig succes in jupiler League Meer dan driehonderd Belgen staken laatste halfjaar de grens over Zijspan toch het leukst Aantal Belgen dat een woning in Zeeuws-Vlaanderen koopt, stijgt eerste halfjaar van 2015 met elf procent. TERNEUZEN. De trek van Belgen naar Zeeuws-Vlaanderen blijft maar toenemen. Volgens de stich ting Zeeuws Vlaanderen zijn er in de eerste helft van dit jaar 334 Belgen bijgekomen. Een stijging van elf procent in vergelijking met dezelfde periode in 2014. Daarmee zet de trend die in 2012 is ingezet, zich door. In 2011, toen Zeeuws Vlaanderen begon, gingen 450 Bel gen de grens over. Een jaar later waren dat er 708, in 2013 648 en vorig jaar maakten 667 Belgen de oversteek. De grootste trekker is de rela tief lage prijs voor een woning. In Zeeuws-Vlaanderen moet gemid deld 40.000 tot 50.000 euro min der worden afgetikt dan in België. Ook zou de kwaliteit van de hui zen een stuk beter zijn. Waar de Belgen eerst vooral uit de regio's rond Antwerpen, Gent en Brugge kwamen, groeit nu ook de belangstelling uit de omgeving van Brussel, Mechelen, Leuven, Hasselt en zelfs Luik. „Die men sen kopen hier vaak een op brengstwoning. Dat zijn tweede woningen, vakantiehuizen of wo ningen die worden verhuurd. Zeeuws-Vlaanderen is nog interes santer geworden sinds de afschaf fing van de woonbonus in België, waardoor fiscale voordelen zijn weggevallen", zegt Peter Zuur- veld, voorzitter van Zeeuws Vlaanderen. Volgens hem is de Belgische migratiestroom goed voor de huizenprijzen. „Aankoop van woningen is altijd positief voor de woningmarkt en de prijs ontwikkeling." Volgens Zuurveld Belangstelling voor woningen groeit nu ook in regio's rond Brussel, Mechelen, Leuven, Hasselt en zelfs Luik zal de intocht van Belgen de ko mende jaren voortduren. Tegen over de komst van de Belgen, staat dat er ook weggaan. In Hulst ver trokken het eerste hafjaar van 2015 104 Belgen huiswaarts. In de ande re gemeenten ligt dat aantal aan zienlijk lager. In Terneuzen zijn dat er twintig, in Sluis 25. Sluis verwelkomde vorig jaar (ten opzichte van 2013) relatief de meeste Belgen: 169, terwijl 85 Bel gen hun heil elders zochten. Hulst ontving vorig jaar 265 Belgen; 157 vertrokken er. Terneuzen kreeg er 236 zuiderburen bij, tegenover 199 die weggingen. PAGINA 2 3 PAGINA 13 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DINSDAG 25 augustus 2015 Zeeland Toestroom van Belgen groeit door Bob Maes kJALlTY WESTDORPE. Voor het veertiende jaar konden mensen met een verstandelijke beperking giste ren op het Finlandcircuit in Westdorpe tijdens Spe cial Day een dag meecrossen in de zijspan. Sonja Buyse (42) uit Schoondijke was er alle jaren bij. Met een brede grijns stapte ze na haar tweede rondje uit de zijspan. „Ik vind het geweldig." Sonja had gisteren ook kunnen kiezen voor meerijden in een quad, een legertruck of zelfs een oude brand weerwagen. Voor Sonja geen moeilijke keus. „De zijspan! Dat vind ik echt het leukst. Echt heel gaaf." Van Mark de Smet (52), ook uit Schoondij ke, mocht het best een beetje modderachtiger zijn. Hij werd op zijn wenken bediend. Het begon plots te stortregenen, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67